Бабич: «Черноморец» уже существует в еврокубковом ритме»

Наставник «Чорноморця» Олександр Бабич прокоментував матч із «Динамо», що завершився нічиєю з рахунком 1:1, та розкрив плани на майбутнє.
– Олександре Олександровичу, в неділю ваша команда проводить тренування, тоді як більшість наставників Прем’єр-ліги дають вихідний (або навіть кілька) підопічним після чергового туру…
– Ну, у нас так заведено. Маємо стабільну систему підготовки, від якої намагаємося не відступати. Система така: після календарного матчу та частина команди, яка брала в ньому участь, проходить відновлювальні процедури, а виконавці, які з різних причин пропускали зустріч, отримують повноцінне тренування або спаринг.
– Чи був у вашій кар’єрі – ігровій та наставницькій – випадок, коли команда здобуває очко, забиває м’яч, жодного разу не поціливши в стулку воріт опонента?!
– Ніколи такого не було, кажу, як є! Удача, фарт були на нашому боці, тому нам вдалося досягти нічиєї. Пам’ятаю, правда, був у нас матч проти «Шахтаря», коли «Чорноморець» також зіграв унічию завдяки несподіваному удару Калитвинцева, коли нам, знову-таки, пощастило. До речі, одразу після матчу наш генеральний директор Сергій Керницькій зайшов до роздягальні и сказав: «Усе-таки справедливість існує! А успіх, як відомо, приходить до сильнішого!»
– Вже переглянули в повторі два моменти у штрафній «Динамо», які стались у першому таймі й викликали резонанс?
– Так, причому з двох різних джерел – відеотрансляції поєдинку та нашої технічної камери. Для мене все очевидно: арбітр не поставив пенальті у ворота «Динамо».
– Чому після перерви ваші підопічні діяли не так щільно проти суперника, давали йому більше вільних зон?
– Перша причина – план на гру: до перерви, поки було більше сил, ми намагалися протиставити киянам «високий» пресинг. Друга причина – вищий клас гравців «Динамо», тобто ми виходили з об’єктивного стану справ. Відзначте: вільні зони з’явилися не тільки у нас, а й у наших гостей. Ми ж програвали й розуміли: головний шанс – контратаки, чим і скористались.
– Як вважаєте, чому вашу команду так «підкосив» пропущений м’яч?
– Я нічого такого не побачив! Навпаки: хлопці «завелися». Визнаю: пропустивши, ми якийсь час приходили до тями, але потім оперативно виправили ситуацію.
– За наслідком перемоги «Олександрії» «Чорноморець» знову відкотися на п’яте місце. Проте й воно дає право виступати в єврокубках. Вимальовується вже таке завдання?
– Ні. Я вже говорив, що ми існуємо від матчу до матчу. Взимку про це подумаємо. А тепер у нас дуже складний календар: «Ворскла», «Шахтар», «Зоря»… Таким чином, можна сказати, що ми вже існуємо в єврокубковому ритмі (усміхається)!
– Вдалося дізнатись, що наступного тижня їдете до Швейцарії на тренерські курси…
– То буде запланована виїзна сесія в процесі навчання на PRO-диплом. У понеділок летимо з колегами із Києва, а самі курси триватимуть із вівторка до четвер у Ньоні. Там, якщо не помиляюся, будуть тренери з трьох різних країн Європи. Програма дуже насичена: нам уже роздали завдання, а пари відбуватимуться з 10.00 по 18.00 усі три дні.
17 жовтня 2016 09:20