Сьогодні 27 серпня 2025 р.

Герасимюк: «Волынь» не платила мне восемь месяцев»

«Волинь» позбавили трьох залікових пунктів. Усе через конфлікт із футболістом Олегом Герасимюком. Але ситуація досі залишається невирішеною

– Історія почалася десь півтора року тому, в кінці 2012-го, коли в мене ще діяв контракт із «Волинню», —сказав Герасимюк. – У той період луцький клуб не платив мені вісім місяців. Мене весь час годували обіцянками, але в підсумку виявилося, що зі мною просто ніхто й не збирався розраховуватися. Це й змусило мене звернутися в Палату з вирішення спорів.

– Ймовірно, ви читали лист Віталія Кварцяного до Анатолія Конькова, в якому тренер, зокрема, наголошує, що ваші претензії на виплату заборгованості – це шантаж. Як це сприйняли?
– Звичайно, я уважно прочитав цей лист, і нічого, крім усмішки, він у мене не викликав. Я доб­ре знаю Віталія Володимировича, і сумніваюся, що саме головному тренеру належать ці слова. Упевнений, справжнім ініціатором цього листа є гендиректор клубу Євгенія Жуховицька, яка опікується цими питаннями.

– Тобто ви абсолютно впевнені у своїй правоті?
– Інакше й бути не може. Не тільки Палата з вирішення спорів, а й КДК ФФУ повністю визнали мою правоту. Із рішеннями ознайомлені всі сторони. Луцький клуб попереджували усно, вже карали фінансово, дійшло до того, що позбавили трьох очок. І це ще не крапка – в подальшому можуть бути ще більш жорсткі санкції. Але «Волинь» ніяк не хоче виконувати рішення вищезгаданих органів, і робить усе можливе, щоби цього не зробити.

– Волиняни жодним чином не шукали з вами компромісу?
– Готовий був розглядати різні варіанти виходу із ситуації. Проте з їхнього боку ніяких кроків назустріч не було.

– Особисто не намагалися зв’язатися з Кварцяним, якось владнати питання?
– Не бачив у цьому сенсу. У клубі всіма подіб­ними справами керує Жуховицька, з якою спілкуватися не маю жодного бажання.

– Можете сказати, скільки «Волинь» вам заборгувала?
– Це інформація не для розголошення. Єдине: може, для клубу прем’єр-ліги це й невеликі гроші, але для мене це – серйозна сума, яку зовсім не хочеться втрачати. Тим більше, що маю на це всі підстави.

– У згаданому листі Кварцяного до Конькова тренер запитує, навіщо підтримувати нахлібників і нікчем, які просто спостерігають за футбольним дійством із лави запасних? Віталій Володимирович у приватних бесідах або під час тренувань мав до вас претензії?
– Бували різні ситуації, але я чесно й відповідально виконував свою роботу. А те, що не зав­жди потрапляв до складу, то це робочий процес. Відзначу, що вже давно можна було вирішити це питання, адже в моєму контракті з «Волинню» були чітко прописані всі моменти, тож клуб мав просто їх виконувати. Але чомусь вирішили: якщо я не пот­рапляю до складу, не вийшов на одну-дві гри, значить, мені й зарплатню не треба платити. Для чого тоді підписувати контракт? Щоби потім його не виконувати? Це ж не обласна чи аматорська команда, це – професіональний клуб, який підписує договір за обопільною згодою. Не я ж диктував умови… Контракт повинен виконуватися за будь-яких обставин, що довели всі органи нашого футболу. Я підписав контракт на три роки й збирався пов­ноцінно його відпрацювати. Якби були претензії, я би надовго там не затримався. А те, що в кінці трапилося, є розповсюдженим явищем у нашому футболі. Коли контракт закінчується, ти вже нікому не потрібний. Останні три-чотири місяці я просто догравав за дубль.

– Кажуть, у вашому нинішньому клубі – «Говерлі» – також не все гаразд із фінансами.
– Думаю, зараз не тільки в «Говерлі» подіб­ні проблеми, але клуб намагається вирішити ці питання. Нам обіцяють, що в майбутньому все буде нормально.

– Чи маєте на «Волинь» якусь злість?
– До команди в мене немає жодних претензій. Просто хочеться, щоби клуб розрахувався зі мною по боргах. Ось і все. Узагалі виступав з ініціативою, щоби спокійно врегулювати це питання, щоби ніхто не знімав очок із клубу. Але не знайшов у цьому порозуміння. Чесно кажучи, з подібним раніше ніколи не стикався.

– Не думаєте, що з вами цілеспрямовано не розраховуються? Що в клубі у цьому можуть бути якось зацікавлені?
– Мені тяжко про це судити. Спитайте в пані Жуховицької, в неї має бути більше інформації. Але в клубі повинні розуміти, що зняттям очок справа не завершиться. Санкції можуть дуже сильно вдарити по клубу.

– Пам’ятаю, перед «Волинню» ви майже підписали договір із «Таврією», але несподівано вирішили продовжити кар’єру в Луцьку. Не шкодуєте, що тоді так сталося?
– Так, було діло. Але ні про що не жалію. Тоді Віталій Володимирович проявив велике бажання, щоби я виступав у «Волині». У Сімферополі також хотіли мене бачити, але справа не доходила до конкретики, кримський клуб узяв час на роздуми, а Кварцяний запропонував такі умови, які мене повністю влаштували. Та й не останню роль зіграло те, що Луцьк – рідне для мене місто. На жаль, розставання вийшло не найкращим, але я все одно дивлюся в майбутнє з оптимізмом. Думаю, коли все налагодиться в країні, все буде добре й у нашому футболі.

27 травня 2014 16:52







Матеріали на тему

Санкции к «Волыни» могут ужесточить
21 травня 2014 16:35


КДК ФФУ снял три очка с «Волыни»
20 травня 2014 17:12


Кварцяный обратился к Конькову
18 травня 2014 15:53


Герасимюк стал игроком «Говерлы»
19 січня 2014 15:43


Герасимюк покинет «Волынь»
29 січня 2013 13:12


Герасимюк: «Нет смысла оставаться в «Волыни»
23 січня 2013 17:13




Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, Вхід



Поділитися

УПЛ-2025/26. Огляд матчів 3-го туру

 

19 серпня 2025 20:30

Яцик: від академії до першого голу за основу «Динамо»

 

19 серпня 2025 20:23

Україна, 3-й тур. Зоря – Кривбас. Огляд матчу

 

18 серпня 2025 21:24