Фейєноорд – Шахтар 7:1 (заг. 8:2). ЛЄ, 1/8 фіналу, матч-відповідь. Прощання в мінорі
Гості, що прибули до Роттердама в статусі новоспечених лідерів української першості, на гру вийшли вже в більш звичному складі. Повернення до «основи» трьох провідних захисників змусило залишитися в запасі навіть автора єдиного донецького гола першої зустрічі Ракицького.
Саме надійність тилів, як вбачалося, мала стати ключовим фактором у прагненні команди Йовичевича на виїзді оформити путівку до чвертьфіналу. На своєму стадіоні, у пекельному для візітерів «Котлі», господарі традиційно безжальні. А варшавський поєдинок засвідчив неабиякий потенціал «Фейєноорда» в атаці. Лише везіння та натхненні дії воротаря Трубіна дозволили тоді гірникам уникнути поразки.
Однак перший же удар у площину воріт гостей став результативним, і відзначилися нідерландці якось напрочуд легко й невимушено. Криськів втратив м’яч у центрі поля, Траунер відпасував на Джаханбахша, котрий утік від Судакова та знайшов на лінії карного майданчика Хіменеса. Мексиканець, що пропустив перший матч цих суперників через невеличке пошкодження (був серед стартових 11 у протоколі, але в останній момент його замінив Даніло), прослизнув поміж Бондарем і Бондаренком, поціливши в лівий від Трубіна кут.
Не врятував Анатолій і від удару здалеку Оркуна Кокчу. Влучному «пострілу» капітана передувала чергова «обрізка» Криськіва – пресинг господарів приносив плоди, а гра «Шахтаря» в обороні, на жаль, залишала бажати кращого.
Навіть правий фланг захисту, де Конопля змінив провального Тейлора, «червоно-білі» розкривали досить уміло. Ще за мінімального рахунку звідти притягували небезпеку Лопес та Ідріссі. Там-таки спроба прострілу останнього знайшла руку Коноплі – 11-метровий чітко реалізував Кокчу.
Фортуна, котра у Варшаві вперто не помічала «Фейєноорд», цього разу змінила прихильність. Ефектний удар Судакова метрів із 22 тільки переконав у цьому: куля струснула поперечину.
Три «сухі» голи повисли важким тягарем на ногах донеччан. Натомість їхні опоненти продовжували діяти окрилено, на куражі. Комбінації в них зв’язувалися, м’яч тримався, наче приклеєний, ішов точно за адресою. Відчувалося й те, що за плечима в господарів не було виснажливих автобусних трансферів, гравці «Фейєноорда» мали значно свіжіший вигляд, швидше рухалися, швидше приймали рішення та втілювали задуми.
Уже в дебюті другого тайму на табло запалав той рахунок, із яким «Шахтар» розпрощався в листопаді з Лігою чемпіонів. Джурасек, що замінив Криськіва, немовби перейняв від того закляття на прикрі помилки. А на додачу ще й Конопля посковзнувся, втративши найменший шанс заблокувати удар Ідріссі. Той, щоправда, поклав м’яч у самісінький дальній кут – без варіантів для голкіпера.
Гру фактично було зроблено, потрійна заміна від наставника «Фейєноорда» фактично ознаменувала початок підготовки до наступної зустрічі – лідерського дербі Ередівізіє проти «Аякса». Втім, ті з підопічних Слота, хто залишився на полі, й не думали збавляти обертів.
Іще один красивий гол записав до свого активу Ідріссі. Невідпорно пробив з-за меж карного майданчика Джаханбахш – 6:0. Бразильський сьомий організували свіжі Пайшао та Даніло, змусивши статистиків пригадати найдошкульнішу єврокубкову поразку «Шахтаря» – ті ж 0:7 у Мюнхені від «Баварії» в 2015-му...
Підсолодив гірку пігулку Келсі, скориставшись прекрасним пасом Матвієнка. На тому в підсумку й розійшлися. «Фейєноорд», фіналіст торішньої Ліги конференцій, заслужено прямує до чергової вершини. Гірники ж можуть перевести подих і продовжити боротьбу на внутрішній арені. Вважатимемо, що оглушливе фіаско – то черговий етап загартування команди, яка загалом залишить у міжнародному сезоні-2022/23 навряд чи очікуване позитивне враження.
ФЕЙЄНООРД – ШАХТАР 7:1 (Хіменес, 9, Оркун Кокчу, 24, 38, з пенальті, Ідріссі, 49, 60, Джаханбахш, 64, Даніло, 67 – Келсі, 87)
Фейєноорд: Велленройтер, Гертрейда, Траунер, Ганцко, Лопес (Расмуссен, 57), Віффер, Шиманськи (Бульяуде, 57), Оркун Кокчу (Табауні, 69), Хіменес (Даніло, 57), Джаханбахш, Ідріссі (Пайшао, 62).
Шахтар: Трубін, Конопля, Бондар, Матвієнко, Михайличенко, Степаненко (Назарина, 54), Бондаренко (Сікан, 54), Судаков, Зубков (Петряк, 63), Криськів (Джурасек, 46), Траоре (Келсі, 54).
Арбітр – Мансано (Іспанія).
Попередження: Бондаренко (20), Судаков (81).
16 березня. Роттердам. Стадіон «Де Кейп».
16 березня 2023 21:35