Сьогодні 4 лютого 2025 р.

Матч

Анонс

Онлайн

Матеріали

Чемпионат Украины 2019/20 / Второй этап. Группа 1. 31 травня 2020. 17:00


Марлос (39)

Марлос (67)

Маркос Антонио (74)


Шахтар
Донецьк
3:1
Динамо
Київ

Буяльский (37)

Состав Звіт Состав

П’ятов
Додо
Кривцов
Матвієнко
Ісмаїлі
Степаненко
Алан Патрік
(Коноплянка, 85)
Марлос
(Тете, 76)
Тайсон
(Соломон, 85)
Коваленко
(Маркос Антоніо, 53)
Мораес
(Фернандо, 76)

Дубль Марлоса дозволив гірникам здобути вольову перемогу і збільшити відрив від конкурентів.

Костянтин ПАТКЕВИЧ, «Футбольний клуб»

Пауза тривалістю у 81 день, під час якої поле НСК «Олімпійський» було позбавлене великого футболу, нарешті перервалася. Та ще й двобоєм найтитулованіших українських клубів. І нехай «Динамо» з «Шахтарем» вперше зустрічалися без глядачів, значимість події з урахуванням ситуації це жодним чином не применшувало.


Стартові склади не здивували, хіба що – вихід з перших хвилин Георгія Цитаїшвілі, який виграв конкуренцію у досвідченого Олександра Караваєва і замінив на правому фланзі київського півзахисту травмованого Віктора Циганкова. На відміну від свого опонента, керманич донетчан Луїш Каштру мав нагоду задіяти в «основі» усіх найсильніших і природно не став її марнувати.


Київ розпочав дуже жваво, прихопивши суперників на їх половині і трансформувавши свою активність в щільний удар Назарія Русіна з лінії карного майданчика – Андрій П’ятов виявився на місці. Номінальні господарі  зволікати не стали, відповівши гострим розрізним пасом Алана Патріка, яким, щоправда, відверто невдало розпорядився Тайсон.

Після обміну уколами гра на деякий час перейшла в позиційну фазу, проте сміливість і мобільність динамівців безумовно кидалися у вічі. Підопічні Олексія Михайличенка намагалися діяти з позиції сили, і це їм непогано вдавалося. Протягом більш ніж півгодини після епізоду з Тайсоном небезпечних моментів у воріт Георгія Бущана не виникало, тоді як на протилежному кінці поля самі кияни запалили не одну пожежу. 

Не минуло й половини тайму, як після затяжної атаки Сергій Сидорчук спрямував м’яч у сітку, одначе Катерина Монзуль не без допомоги VAR ефектний гол капітана скасувала. Причиною тому став контакт руки Дениса Попова з обличчям Тараса Степаненко, після якого досвідчений півзахисник звалився на газон. Чим і врятував свою команду.

Кияни не спинилися і незабаром награли ще на одне взяття воріт. Тепер привід звернутися до допомоги відеоасистенту вигадати було важко: Відгукнувшись на розважливу передачу активного Цитаїшвілі, Віталій Буяльський уникнув офсайду і у стрибку головою увігнав м’яч у нижній кут.

До перерви залишалося менше десяти хвилин, але піти в роздягальню з перевагою в кишені «Динамо» не вдалося. Уже під час своєї наступної вилазки «Шахтар» несподівано отримав можливість розіграти класичну комбінацію на вході у карний майданчик – те, що раніше суперники просто не дозволяли робити чемпіону. Цього ж разу Марлос спокійно обігрався з Мораесом і без перешкод зі зручної лівої спрямував м’яч під самісіньку стійку.

Біло-сині, що завершили перший тайм із незвичним для таких матчів показником володіння м’ячем у 59%, змушені були все розпочинати з початку. Проте вочевидь сили для тієї роботи, за рахунок якої команда домінувала на полі до перерви, потихеньку стали закінчуватися.

Зі свого боку «Шахтар», перечекавши у захисті і тонко відчувши момент, вдався до своєї коронної зброї. Миттєві випади гірників тепер проходили – кияни просто не встигали перекрити усі потенційно небезпечні зони. Зрештою на 67-й хвилині Марлос, якому знову залишив м’яч для удару Мораес, вдруге застав зненацька Бущана. А трохи пізніше прийшла черга радіти свіжого Маркоса Антоніо, який після стрімкого контрвипаду пробив у поперечину, але першим встиг на добивання – 3:1.   

На цьому гра, звісно, не скінчилася, і П’ятову ще доводилося вступати в гру й демонструвати майстерність, але відчувалося: «Шахтар» свого не віддасть.

Так зрештою і сталося, і відрив донетчан від найближчих переслідувачів збільшився до 16 очок. «Динамо» після двох місяців простою природно ще не спроможне демонструвати свої головні козирі, одначе з набранням певних фізичних кондицій ефективність дій команди зросте. Поки ж підопічні Михайличенка, маючи рівну кількість балів із «Зорею» та «Десною», залишаються на четвертій сходинці.

Бущан
Кендзьора
Попов
Шабанов
Миколенко
Сидорчук
Шепелєв
Буяльський
(Дуелунн, 89)
Цитаїшвілі
(Караваєв, 76)
Вербич
Русін
(Де Пена, 76)