Волинець Зозуля Максименко Гавриш Чорноморець Задоя Богданов (Мілько, 77) Костишин (Оріховський, 54) Морозко Антюх (Вільхамссон, 65) Лисенко (Бондаренко, 65) |
Без п’яти хвилин учасникові кваліфікації Ліги чемпіонів протистояла команда, якій, за великим рахунком, окрім власного престижу, давно вже нема за що битися в турнірі першої шістки.
Сергій ВОРОНЮК, «Футбольний клуб»
Утім, «Колос» вочевидь прагнув довести, що три попередні поразки від «Динамо» – зовсім не вирок дебютантові елітного дивізіону. Й, мабуть, перевірити сили напередодні плей-офф за путівку до Ліги Європи.
Значно вищий клас біло-синіх давався взнаки від самого початку зустрічі, яку міг би розпочати зі швидкого гола Русин. Але, отримавши на третій хвилині прекрасний пас від Циганкова, форвард і сам пробив невдало, й Шепелєва, котрий рухався паралельно, не помітив.
Циганков, що вправно та витончено виконував свої диригентські функції, міг і сам відзначитися. В одному з епізодів він, наче слаломіст, дійшов до 11-метрової, але все ж загруз у частоколі чужих тіл. Згодом змусив Морозка по-хокейному кидатися під удар після розіграшу кутового. Й нарешті, розігравши дотепну «стіночку» з Буяльським, перевірив пильність Волинця низовим «пострілом».
Перераховані шанси номінальних гостей – десь половина того, що створили кияни ще до перерви. Той-таки Буяльський бив з-за меж карного майданчика – стійка. Постійно загрожував чужим воротам Де Пена, один із найкращих гравців зустрічі.
Ковалівці спромоглися відповісти ударною двохвилинкою, впродовж якої двічі вступав у гру Бущан, потягнувши удари Морозка та Лисенка. Та все ж той спалах активності загальної картини суттєво не змінив. Принаймні – на початок другої половини. На першій же хвилині після перерви «Динамо» нібито підтвердило наміри завершити сезон на мажорній ноті.
Русин, сміливо, в стилі Блохіна-1975, поперши на кількох захисників, розкидав їх фінтами та пробив – здавалося, невідпорно. З тим не погодився голкіпер, продемонструвавши карколомний сейв. Іще кілька хвилин потому Назарій намагався завершити флангову передачу вже головою. Але – не згрупувався як слід.
А ось Лисенку на «другому поверсі» пощастило. «Перекусивши» київську контратаку в зародку, «Колос» організував момент, за підсумком якого рахунок був відкритий – гравець ковалівського клубу опинився за спиною Шабанова й пробив у самісіньку «дев’ятку».
Як і в попередній дуелі з «Зорею», киянам довелося відіграватися. Вони могли зробити це напрочуд оперативно, однак втрутилася Фортуна: Буяльський із Циганковим, які так плідно взаємодіють в атаці, цього разу завадили один одному, коли ворота вже були порожні.
Аби не потрапляти в залежність від результату паралельного матчу «Зорі» з «Десною», «Динамо» треба було за будь що зрівнювати рахунок. Але замість цього... підопічні Михайличенка пропустили вдруге. Свіжий Шапаренко заробив пенальті на Вільхамссоні, й сам постраждалий спробу реалізував.
У повітрі запахло сенсацією. За неї «проголосував» Волинець, парирувавши непростий удар Кадірі, ставши стіною на шляху Де Пени та двічі успішно протистоявши Цитаїшвілі. Саме воротар став героєм останніх хвилин, які пройшли у володіннях «Колоса». До розчарування фаворита і його прихильників – безрезультатно...
|
Бущан Кендзьора Попов (Шапаренко, 66) Шабанов Караваєв Кадірі Шепелєв Циганков Буяльський Де Пена Русин (Цитаїшвілі, 66) |