Маркевич: «Наказание ФИФА слишком суровое»
Головний тренер харківського «Металіста», екс-наставник національної збірної України Мирон Маркевич в інтерв’ю «Футбол 24» прокоментував санкції ФІФА до «синьо-жовтих» та «Арени-Львів» через поведінку уболівальників.
– Вважаю, що покарання ФІФА є надто суворим, – каже Мирон Богданович. – Щиро кажучи, навіть не знаю, чим зумовлені такі санкції, мені не відомо, чим саме накликали уболівальники гнів чиновників. Під час того матчу не було насилля, ніхто не постраждав. Так чому ж аж до 2018 року дискваліфіковано «Арену-Львів», а збірна у Харкові гратиме без уболівальників? Нехай би на рік, чи два роки дискваліфікували стадіон, але не на 5-ть. А Харків взагалі тут ні причому. Дуже жорстко покарали нас. Шкода уболівальників, збірну, яка у вирішальному матчі залишиться без підтримки.
– Таке покарання, зокрема, зумовлене появою на трибунах портретів Романа Шухевича та Степана Бандери…
– Це взагалі дивно. Роман Шухевич та Степан Бандера не є злочинцями, щоби забороняти їхні портрети. Обоє на західній Україні вважаються героями, авторитетами. Дивне рішення ФІФА.
– Це може бути зумовлене тим, що ФІФА не хоче бачити Україну на чемпіонаті світу?
– Мені важко про це говорити, не знаю чи це може бути правдою. А кого ж ФІФА хоче бачити на чемпіонаті світу?
– Дехто каже, що не багато українських уболівальників поїде у Бразилію на чемпіонат світу, та і не будуть наші співвітчизники масово купувати ліцензовану продукцію. А тому комерційна вигода від присутності України на Мундіалі буде не значною…
– Англія, можна говорити із великою ймовірністю, потрапить на Мундіаль. Невже чорногорців витягують? Не вірю в це. А поляки у цьому плані не суттєво відрізняються від українців. Тому не впевнений, що причина у цьому.
– Як ви ставитеся до того, що уболівальники на стадіонах розгортають портрети Романа Шухевича та Степана Бандери? Політика і футбол – це різні речі?
– Погоджуюся з вами. Мені здається, що це не зовсім доречно. Політика і футбол повинні бути розрізненими. Я до цих людей ставлюся з повагою, тим паче, що виховувався в Західній Україні. Але не вважаю, що футбол варто поєднувати із політикою.
– Із Едмаром спілкувалися про те, як його дражнили на «Арені-Львів»?
– Так, спілкувався. Він був дуже здивований поширеною інформацією. За словами Едмара, ніхто його не дражнив, не хотів образити. Навпаки, він залишився дуже задоволений підтримкою уболівальників. Атмосфера на стадіоні, за його словами, була дуже позитивною.
– В інших країнах вам доводилося на стадіонах бачити прояви націоналізму, за які ФІФА та УЄФА мало б карати?
– Безперечно, нікуди від цього не дінешся, у Європі теж трапляється різне. Скажімо, в Іспанії є вулиці імені диктатора Франко, ця симпатія і на стадіонах присутня. Але хіба їх так жорстко карають? Дивна якась тенденція. Спершу «Металіст» відсторонили від єврокубків, потім покарали національну збірну та «Арену-Львів». Це насторожує.
– Що ж могло зумовити таку тенденцію?
– Мені складно говорити про це, я не в курсі. Та і не хочу глибоко влазити в ці речі. Можу лише констатувати очевидне – покарання надто суворе.
Гліб ВАКОЛЮК
28 вересня 2013 19:14