Німеччина – Україна 0:0. Звіт про перший спаринг до ЄВРО-2024
Збірна України подарувала своєму тренеру-імениннику нічию з одним із фаворитів чемпіонату Європи.
На стартовий контрольний матч у рамках підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи збірна України отримала дуже солідного суперника – господарів турніру Німеччину, яка останнім часом демонструвала дуже потужну гру під керівництвом Юліана Нагельсманна.
Обидва тренери не могли виставити на гру оптимальні склади з різних причин, тому варто було очікувати від них певних експериментів. І Сергій Ребров, що святкує в цей день своє 50-річчя, дійсно запропонував кілька цікавих рішень. У першу чергу я б звернув увагу на довгождане повернення в національну команду Шапаренка, який у цьому сезоні демонстрував видатний футбол у складі київського «Динамо».
Також відзначимо вихід на вістрі атаки Яремчука та Сватка у центрі оборони. Однак, звісно, головною цікавинкою стала обрана Ребровим схема. Почали гру синьо-жовті в структурі 5-4-1 – із Зінченком у ролі лівого вінгбека та трійкою центральних оборонців у складі Матвієнка, Сватка та Забарного.
Можливо, Ребров і не планував постійно грати у п’ять захисників, однак неймовірний тиск господарів з першої ж секунди не залишав гостям іншого варіанту. Від стартового свистка німці безперервно контролювали м’яч, здається, більше двох хвилин. Утім, українці, дисципліновано захищаючись, швидко показали, наскільки небезпечними можуть бути на транзиціях.
На четвертій хвилині Циганков чудовим пасом кинув у прорив Мудрика, але вінгер «Челсі» трішки затягнув з рішенням і зрештою пробив не найкращим чином. Щоправда, уважний Циганков першим підібрав м’яч після блоку захисника і лише трішки не поцілив у верхній кут. Потім знову наступив тривалий період контролю м’яча у виконанні Німеччини, яка ще й через високий пресинг класно руйнувала спроби нашої команди вийти з оборони через пас.
Лише хвилин через десять Циганков знову прекрасно запустив у рейд Мудрика, але той після гарного ривка невдало прострілив на Яремчука. І лише на 24-й хвилині вперше була продемонстрована гібридна (як того і очікувалось) роль Зінченка, який при побудові позиційної атаки почав зміщуватись у середину поля. При цьому частіше він все ж таки у фазі володіння залишався на своїй бровці.
Тим часом німці час від часу втілювали свій тиск у потенційно небезпечні моменти (удари Гюндогана, Мусіали, Андріха), але колективна оборона українців в цілому справлялась із своїми завданнями. Хоча вряди-годи підопічні Реброва гірко дивували неточними пасами на своїх суперників.
Під кінець тайму гості заграли сміливіше, частіше підходили до воріт Німеччини. Кілька разів класно зіграв Циганков, в тому числі створивши можливості для двох непоганих ударів Яремчука, з якими впорався Нойєр.
По перерві Нагельсманн швидко оновив свою команду, котра знову зі старту почала чинити потужний тиск на ворота Трубіна. І на відміну від першого тайму – створювати реальні гольові моменти. Спочатку Матвієнко програв боротьбу Мусіалі, Трубін невдало перервав простріл, але Конопля в останній момент виніс м’яча.
Потім Гаверц непогано бив головою, а Ундаву забити не дозволив Сваток, що сміливо кинувся під удар з меж штрафної площі. А далі Байєр двічі міг відкривати рахунок, але в першому епізоді, отримавши м’яча в зоні між Сватком та Матвієнком, він влучив у перекладину, а у другому – в дуже схожій ситуації гарно пробив низом, але Трубін виручив.
Десь між цими епізодами трапився хороший прорив Мудрика у штрафну площу німців, але віддати нормальний пас на відкритих Яремчука або Циганкова наш вінгер не зумів – Нойєр вчасно зблизився і прийняв простріл на себе. Тим часом Трубін ще раз зробив сильний сейв після удару Фюріха, а Байєр головою пробив повз ворота. Як і Кімміх – але ногою.
Українці відповіли моментом Довбика, якого випередив Нойєр, але трішки піжонський пас воротаря німців прийшов до Ярмоленка, який одразу ж відпасував на нашого форварда – той побіг на порожні ворота і забив, але з явного офсайду. Потім сам Ярмоленко отримав нагоду, але з гострого кута пробив у Нойєра.
Уже в компенсований час Трубін ще раз врятував нашу команду, коли Ундав практично вискочив один на один. Зрештою команда Реброва вистояла і показала, що вміє терпіти проти більш потужного суперника, оборонятись всіма силами та створювати при цьому загрози. Можливо, хотілося б побачити трохи ефективнішу контргру, але в цілому синьо-жовті видали дуже якісний з точки зору командної роботи матч.
НІМЕЧЧИНА – УКРАЇНА – 0:0
Німеччина: Нойєр, Кімміх, Та (Кох, 60), Антон, Міттельштедт, Андріх (Павлович, 71), Гросс, Мусіала (Байєр, 60), Гюдоган (Фюріх, 46), Вірц (Ундав, 46), Гаверц (Мюллер, 60).
Україна: Трубін, Конопля (Тимчик, 80), Забарний, Сваток, Матвієнко, Шапаренко (Судаков, 73), Степаненко (Бражко, 64), Зінченко Циганков (Ярмоленко, 64), Яремчук (Довбик, 73), Мудрик (Зубков, 64).
4 червня 2024 08:50