Німеччина – Франція 0:0 (пен. 5:4). ЧЄ-2023 (U17), фінал. Золото на білому

Збірна Німеччини пройшлася по лезу, ледве не програла, але все-таки витягнула щасливий квиток.

Основні події
80': Дардаї зі штрафного б'є в перекладину
90+1': Шмітт відбиває удар Лямбурда
Серія пенальті: Дарвіх не реалізує перший пенальті німців
Серія пенальті: Ісуфу не забиває п'ятий 11-метровий французів
Серія пенальті: Буабре влучає у стійку
Серія пенальті: Уедраого реалізує вирішальний пенальті

Огляд
Перший тайм вийшов надзвичайно напруженим, а найнебезпечніший момент команди створили на першій хвилині. Матіс Лямбурд прострілив у штрафний майданчик, і м'яч ледь не зрикошетував у сітку від захисника Максима Даля та воротаря Макса Шмітта.

Німці у п'яти попередніх матчах фінальної стадії забили 16 голів, але у фіналі у Періса Бруннера та його партнерів у атаці майже нічого не виходило. Французи тим часом покладалися на швидкість Лямбурда та креативність Саймона Буабре.

За 20 хвилин до кінця Лямбурд був близьким до того, щоб замкнути простріл після проходу Буабре. Підопічні Крістіана Вюка відповіли класним штрафним Бенце Дардаї – м'яч влучив у поперечину.

У доданий час Шмітт врятував німців після удару Лямбурда, а Фоде Сілла в підкаті вибив м'яч у капітана збірної Німеччини Ноа Дарвіха, який тікав віч-на-віч.

Дарвіх не реалізував перший удар німців у серії пенальті. Сілла, який бив у своєї команди п'ятим, міг приносити французам титул, але німців вручив Шмітт. Потім Буабре влучив у штангу, на що німці відповіли переможним ударом Ассана Уедраого.

Ключова статистика
• Збірна Німеччини виграє свій другий чемпіонат Європи серед юнаків віком до 17 років.
• Після зміни формату в 2002 році доля трофею вдев'яте вирішувалася в серії 11-метрових.

НІМЕЧЧИНА – ФРАНЦІЯ 0:0 (пен. 5:4)
Післяматчеві пенальті:
0:1 Каї-Санда, 0:1 Дарвіх (воротар), 0:2 Лямбурд, 1:2 Херманн, 1:3 Тінкрес, 2:3 Дардаї, 2:4 Сангі, 3:4 Булут, 3:4 Сілла (воротар), 4:4 Бруннер, 4:4 Буабре (стійка), 5:4 Уедраого.
Німеччина: Шмітт; Морейра (Дардаї, 75), Єльтш, Даль (Булут, 84), Кабар; Аршауї (Осаве, 75), Уедраого; Геррманн, Дарвіх, Бруннер; Мерштедт (Рамсак, 56).
Франція: Арній; Тіті, Каї-Санда, Мепію, Сангі; Бунеб (Сілла, 81), Ферро, Буабре; Бушенна (Ісуфу, 62), Лямбурд, Гоміс (Тінкрес, 90+2).
Попередження: Бруннер (11), Даль (67), Уедраого (86) – Буабре (69), Мепію (78).