Сборная Украины U-20 на чемпионатах мира: как это было
Збірна України зіграє на чемпіонаті світу U-20 учетверте, цього разу в Польщі. Із числа учасників нинішнього турніру такий самий досвід мають команди Еквадору, Катару та ПАР.
Спаринг з останньою підопічні Олександра Петракова провели 18 травня на НТК ім. В. Баннікова. Менше на чемпіонатах світу (U-20) серед фіналістів зразка 2019 року виступали Сенегал, Норвегія (це третій раз) та Таїті (другий).
Чотири команди з 24-х, які зіграють у Польщі, жодного разу не виходили з групи (Гондурас, Норвегія, Панама й Таїті), ще п’ять зупинялися на стадії 1/8 фіналу, у тому числі й збірна України (окрім нас – Еквадор, Нова Зеландія, ПАР, Саудівська Аравія). Для нас чемпіонати світу завершувалися таким чином у 2001-му, 2005-му та 2015 роках.
Три попередні кампанії збірної України U-20
У першому випадку тренером збірної України був Анатолій Крощенко, у другому – Олексій Михайличенко (щоправда, потрапила на ЧС наша команда завдяки виступу на Євро під керівництвом Павла Яковенка), у третьому – Олександр Петраков. Той самий, який тренує збірну й цього разу. Він – дійсно унікальний спеціаліст у нашому футболі.
Усі три рази Україна вибувала з розіграшу після зустрічі з представником іншої конфедерації. У 2001 році нас вибив Парагвай (2:1), у 2005-му – Нігерія (1:0), у 2015-му – Сенегал, причому в серії пенальті (3:1, ігровий час – 1:1).
Надалі Сенегал, до речі, переміг Узбекистан у чвертьфіналі (1:0), поступився Бразилії в півфіналі (0:5), а в матчі за третє місце програв команді Малі (1:3). Такого самого результату досяг і Парагвай: перемога над Чехією у чвертьфіналі (1:0), поразка від Аргентини в півфіналі (0:5), поразка від Єгипту в матчі за третє місце (0:1).
А краще за всіх суперників, які вибивали нас в 1/8 фіналу, надалі виступила Нігерія у 2005-му – вона дійшла до фіналу: Голландія – 1:1 (по пен. – 10:9), Марокко – 3:0, Аргентина – 1:2. Причому у складі аргентинців виступав Ліонель Мессі, який став кращим бомбардиром чемпіонату світу (шість голів). А друге та третє місця серед снайперів розділили наш Олександр Алієв та іспанець Фернандо Льоренте (по п’ять). У фінальному матчі Мессі забив двічі й приніс перемогу Аргентині.
А у 2015-му «Золоту бутсу» здобув наш Віктор Коваленко – до його п’яти голів додалися ще дві результативні передачі. А от угорець Бенце Мерво зміг похвалитися лише п’ятьма голами й отримав «Срібну бутсу».
Найкращий виступ на груповому етапі Україна продемонструвала у 2015 році. Тоді команда Петракова набрала сім очок і посіла перше місце (Нова Зеландія – 0:0, М’янма – 6:0, США – 3:0), випередивши американців на одне очко.
У 2001-му підопічні Анатолія Крощенка теж пройшли групу без поразок і посіли перше місце, але з двома нічийними результатами й п’ятьма очками: Чилі – 4:2, Китай – 0:0, США – 1:1. У 2005-му для другого місця України в групі довелося рахувати різницю забитих та пропущених м’ячів, яка гіршою виявилася в Туреччини. Команда Олексія Михайличенка жваво розпочала з Панамою (3:1), програла Китаю (2:3) і розписала нічию з турками (2:2).
До речі, зі збірною США в Польщі збірна України зіграє втретє за чотири чемпіонати світу (U-20). Двічі ми зустрічалися з Китаєм, друга зустріч в Польщі відбудеться з Нігерією. А от із Катаром ми зіграємо вперше.
21 травня 2019 13:20