УАФ: у матчі «Олександрія» – «Колос» три пенальті поставили невірно
Головний експерт з арбітражу Української асоціації футболу Нікола Ріццолі прокоментував окремі епізоди суддівства матчу 11-го туру Прем’єр-ліги «Олександрія» – «Колос», який відбувся 5 листопада.
52 хв. Призначення 11-метрового удару за гру рукою на користь ФК «Колос».
Потрібно сказати, що захисник ФК «Олександрія» намагається перехопити передачу з правого флангу лівою ногою, і йому вдається це зробити, зігравши в м'яч коліном. Після цього м'яч чітко змінює траєкторію руху вгору, де і знаходить праву руку захисника, який на той момент не міг уникнути контакту зі сферою. Хоч і можна зрозуміти складність оцінки динаміки та траєкторії, було б більш доцільним продовжити гру, вважаючи цей момент випадковим контактом, що був спричинений самим захисником.
60 хв. Призначення 11-метрового удару за гру рукою на користь ФК «Олександрія».
М'яч після гри головою з боку двох гравців відскакує від газону й потрапляє в руку захисника, в якого немає можливості уникнути цього контакту. Непередбачуваність динаміки та траєкторії, та до того ж близька відстань, не залишають іншого вирішення, як вважати це ситуацією, що не заслуговує на покарання, а отже, було б більш доцільним продовжити гру.
67 хв. Призначення 11-метрового удару за фол на користь ФК «Олександрія».
Захисник ФК «Колос» не вчиняє нічого, щоб скоїти фол, і навіть слід сказати про те, що його рух переривається у спробі уникнути зіткнення із суперником — він одразу зупиняється безпосередньо за межами штрафного майданчика. І тут саме нападник, намагаючись увійти у штрафний майданчик, створює контакт, здійснюючи єдиноборство із захисником. Отже, такі дії слід вважати звичайним ігровим контактом. При цьому слід враховувати наявність об'єктивної складності — важко (навіть із допомогою відео з телекамер) зрозуміти, чи контакт відбувся за межами або ж на лінії штрафного майданчика.
6 листопада 2022 23:38