Тренер «Волыни»: «Мне не надо, господин Денисов, указывать на замены»
Виконуючий обов'язки головного тренера «Волині» Володимир Дикий прокоментував звинувачення, що його команда здала матч проти «Дніпра».
– Володимире Петровичу, ви керуєте командою вже більше місяця, проведено шість матчів чемпіонату. Чи звикли ви до нових обов’язків і яким був цей ігровий відрізок?
– Ми вдало розпочали друге коло чемпіонату. Була принципова гра у Львові, дербі. Ми перемогли, хоча змістовної і дуже яскравої гри не показали. Намагалися проводити багато контратак і одного разу піймали «Карпати». Хоча зізнаюся, що у першому таймі велика перевага була на боці львів`ян. Я знав, як вони будуть грати – високий темп, пресинг у стартові хвилини, тому відповідно налаштовував своїх хлопців. Так, ми могли й програти у Львові, але виграє той, хто забиває.
У матчі із «Ворсклою» ми навпаки повністю переграли Полтаву, але не змогли забити. Гра в Донецьку з «Металургом» видалася важкою. Були складні кліматичні умови – сніг, сонце і холод водночас. Але хлопці дуже добре налаштовувалися на матч, боролися за кожний м’яч. Ми забили тричі і це при неадекватному суддівстві до нашої команди. Після тієї перемоги стався і перший кадровий надлом. Два непризначених пенальті у ворота «Металурга» і несправедливе вилучення Богдана Шершуна. Певний негатив з`явився в команді, адже перші три матчі ми грали приблизно в оптимальному складі, у наступних розраховувати на це вже не могли. Тим більше, що календар дав нам ще два виїзні матчі. Загалом із перших п’яти поєдинків весни чотири рази грали в гостях, причому переважно з командами, які мали єврокубкові завдання.
– Після вдалого весняного старту стало зрозуміло, що «Волині» не загрожує боротьба за виживання. Чи важко у таких умовах мотивувати команду?
– Перед матчем в Маріуполі я відчув певний надлом в команді. Можливо, всі зітхнули після семи набраних очок, хоча у нас кожного матчу завдання грати на перемогу, про очки особливо не задумуватися. Після матчу із «Металургом» загострилася ситуація із травмованими футболістами. Ще в перших поєдинках мали кадрові втрати. Сергія Сімініна заміняв на фланзі Темур Парцванія, причому він непогано зіграв. В матчі із «Ворсклою» травмувався Ванче Шиков і випав на 21 день. У Донецьку під час матчу зламався і також на 21 день випав Парцванія. Так і не змогли грати Шабанов і Рогач, а ми розраховували на них, бо награвали на зборах. Мав травму спини Віталій Гошкодеря. Додайте і згадане мною вилучення Шершуна. Тому вже на матч із «Іллічівцем» ми вийшли у неоптимальному складі.
– Після Маріуполя «Волинь» недорахувалася ще кількох виконавців…
– У матчі дубля я надав ігрову практику Шершуну, але вже у перерві мусив його замінювати – у Богдана почав боліти привідний м`яз, він не міг підняти ногу, сильно вдарити… Плюс ми мали багато гравців, які були на межі дискваліфікації через картки: Масло, Бікфалві, Матей, Мемешев. Ми ризикували, ставлячи їх на матч із «Іллічівцем», але іншого виходу не було. В Маріуполі була жорстка гра і ми недорахувалися ще й Еріка Бікфалві. Довелося його замінювати. Я його дуже добре знаю. Ерік – справжній професіонал, часто грав «на уколах», але він попросив заміну. Ми програли у Маруіполі, але справедливим результатом була б нічия. Тільки одного разу помилився Кичак, хоч до того він відіграв дуже сильно – ми пропустили в трьох матчах один гол.
– Поразка негативно вплинула на гравців?
– Так, у психологічному плані хлопцям стало важче, адже за рівної гри програли… Можливо, й політичні події трохи нагнітали ситуацію. Щойно ми виїхали з Маруіполя до Дніпропетровська в місті почався безлад, захоплення і т.п…
– Апогей травматизму припав на гру із «Дніпром»?
– Ми мали в лазареті перед цим матчем сім травмованих гравців основного складу, про яких я вже казав. Додайте і тих, хто «висів» на картках. За таких умов нам довелося серйозно налаштовувати гравців на гру, адже «Дніпро» летів на всіх вітрилах до чемпіонства. Крім того, перед матчем мусив робити перелаштування в усіх ігрових лініях. Якби спеціаліст поглянув перед матчем на перелік здорових гравців, яких я мав у наявності і тих, які були в «Дніпра», то, напевне, більшість сказали, що шансів у нас небагато. Ким я міг посилити гру, наприклад? У запасі мав Тараса Коблюка, 1994 року народження, Дмитра Літвінєнка – талановитого молодого хлопця, який грав раніше за чемпіонат області в Криму. В основі вийшли молоді Приндета, Задерецький, Матей. Чи могли ми в такій ситуації на рівних грати із «Дніпром», де чи не кожен гравець – «збірник»? Але ми борсалися, я попросив перед матчем хлопців, щоб вийшли і показали, хто що вміє найкраще, щоб зіграли у футбол у своє задоволення. Ми виграли перший тайм завдяки класному голу Селіна, хоч ви бачили, що могли двічі пропустити вже на перших хвилинах, якби Зозуля і Матеус забили свої моменти. До того ж виручав Неділько, якого ми поставили, аби дати відпочити Кичаку – він добряче був навантажений за перші чотири матчі. Я ще в першому таймі помітив, що ми дуже важко давали раду швидким гравцям «Дніпра». Коноплянка і Матеус – справжні реактивні «ракети». Тому передчуття на другий тайм мав не найкращі – мої гравці оборонялися чи не з останніх сил.
– Після цього матчу на «Волинь» обрушилася справжня «чорна» інформаційна кампанія. Таке враження, що на наш клуб прагнуть звалити усі смертні гріхи…
– Це окрема мова… В перерві відчув сильну біль в спині Ян Масло. Я почув у телесюжеті звинувачення про те, що, мовляв, тренер говорить про одне, а гравець про інше. В Яна защемило нерв, почала боліти спина і звідти віддавало в задню поверхню стегна. Замість Масло вийшов в центр Рома Годований – він грав раніше на цій позиції. Колись сильно травмувався, відновився і останнім часом більше грав за дубль. Годований зіграв у парі із Приндетою. Але на початку другого тайму отримує травму Сергій Сімінін. Він до кінця не долікувався після попередньої травми і, як бачите, не зіграв у Луцьку наступний матч із «Зорею». Це наш лідер, «залізна» людина. Кого випускати? Захисників вже немає, тому треба робити перестановки в команді – вийшов Бабатунде в центр поля, а Дмитра Нємчанінова перевів в центр захисту – він колись грав на цій позиції. Годований пішов на правий фланг замість Сімініна. А «Дніпро» у цей момент якраз ще додав у швидкості, почав грати ще агресивніше, а наші почали помилятися частіше. Ми поміняли Матея – у нього три картки жовті і варто було зберегти його на матч із «Зорею». Вийшов Бабатунде, який майже відразу влучив у стійку і після цієї атаки нам забили гол. На рівному місці оступився Годований – це футбол. Потім Рома пішов страхувати центральну зону Приндети, а не побіг за Матеусом. І правильно, по-футбольному, зробив, хоч як би журналіст Денисов не обурювався з цього приводу. Ми отримали п’ять голів у свої ворота, хоч, правду кажучи, могли пропустити і десять, якби «Дніпро» реалізував всі свої моменти. Цікаво, що говорили б пани Денисов і Леоненко після рахунку 9:1?
…Після гри я подякував гравцям за самовіддачу, за старання. Я у футболі 37 років, бачив і пережив все – і як тренер, і як гравець. Тому мені не треба, пане Денисов, вказувати на заміни, які я роблю. Заміни стосуються мене і моєї команди Я не дам образити себе і моїх футболістів. Ви хочете щось «смажене» довідатися? Можливо, вашу передачу краще назвати «Що? Де? Коли?». А команда «Волинь» була, є і буде, і вона грає чесно. І ми в своїй історії обігрували усі команди Прем`єр-ліги – від «Шахтаря» і «Динамо» до «Дніпра», причому у дніпропетровців дуже часто. Якби ви, пане Денисов, були на фланзі Годованого, а проти вас грав Вітя Леоненко, то куди б ви бігли? Кудись на терикон? Погляньте проти кого і в якому складі ми грали!
– Гравці також читають інтернет і дивляться ТБ. Як вони реагують на останні події?
– Підозри у нечесній грі я категорично не сприймаю і так само негативно ставляться до цього футболісти. Вони ображені на таке ставлення до себе, до команди, до клубу. Так, розвалился ми в другому таймі – це факт. Але таке буває з усіма командами. З «Чорноморця» пішли провідні гравці і вони буксують навесні, програють часто, а от в «Дніпра» виграли. То що – вони грають у нечесний футбол? «Металург» забив першим «Шахтарю» і потім двічі пропустив ледь не з воротарського майданчику? Так можна до будь-якого матчу чи голу присіпатися. Ми «Зорі» пропустили два голи із центральної зони. Давайте тоді скажемо, що це також нечесний матч і «здача» гри центральними оборонцями?..
– Володимире Петровичу, хто і що у «Волині» найбільше здивувало вас за ці шість турів?
– Приємно здивувало, що мене добре сприйняли гравці, повірили. На тренуваннях викладалися на повну силу, ніхто не байдикував, все, що говорив – виконували. Відношення до тренувального процесу було на хорошому рівні. Всі намагалися довести, що вони гравці Прем`єр-ліги, що хочуть розвиватися, збільшувати майстерність. Когось персонально виділяти не хочу, бо ми є колективом, де всі б’ються один з одного. Ніхто не ображався, що сьогодні грає, завтра інший на його позиції.
– У «Волині» була затяжна виїзна серія, зараз команда також проведе три матчі за 9 днів. У ваші часи не скаржилися на такий виснажливий графік?
– Так, у радянському чемпіонаті в нас також подібні серії були. Я скажу, що вони більше навіть психологічно важчі, ніж фізіологічно. Нинішній графік справді виснажливий, але в таких умовах всі команди. У нас наразі немає довгої лавки запасних, щоб можна було випустити на заміну рівноцінного гравця. Але ми працюємо на перспективу, залучаємо молодь. Треба час, щоб молодь росла. Вона мусить пройти і через помилки в серйозних матчах, і через перемоги.
– Які останні новини з лазарету? Кого можна очікувати на найближчі матчі?
– На «Зорю» вже вийшов Ванче, хоча він знову відчув біль, довелося випустити Рому Никитюка – це був його дебют в основному складі. Чекаємо Сімініна, Бікфалві, Парцванію, Рогача. Вони будуть поступово повертатися – хтось до «Металіста», хтось до «Чорноморця». Є й інша проблема – наприкінці сезону накопичилися попередження. Дуже хочеться в цьому чемпіонаті зіграти в оптимальному складі.
– Найближчий матч із «Металістом» – на «Авангарді» у четвер. Чого чекати від харків’ян нині?
– Насамперед треба вивести нашу команду з психологічної ями. Мусимо забути про ті поразки, взяти з них хороший досвід, погане забути і працювати, працювати… Рано чи пізно результат прийде і чорна смуга закінчиться.
«Металіст», щоб про нього не казали, залишається грандом нашого футболу. До того ж харків’яни мають досвід грати на третій чи на четвертий день, бо пройшли горнило єврокубків. Але ми будемо битися, іншого не дано. Сподіваємося на підтримку вболівальників.
ДОКАЗАТЕЛЬСТВО СТРАХА
22 квітня 2014 20:20