Федор: «Цікаво було зіграти на новій позиції «фальшивої дев’ятки»
Півзахисник «Руху» Олег Федор пригадав події матчу 22 туру УПЛ проти ЛНЗ (1:0), який минулого вікенду відбувся у Львові, а також розповів, чого чекає від протистояння з «Шахтарем».
– Наскільки для Руху було принципово взяти реванш в ЛНЗ за поразку в першому колі?
– Було прикро за поразку в Черкасах. Можливо, тоді далися взнаки несправедливі рішення арбітра, тому було приємно віддати боржок ЛНЗ за ту поразку.
– ЛНЗ дуже змінився порівняно з першою половиною сезону. З появою легіонерів суперник сильно додав?
– Насправді досить відчутна була різниця. ЛНЗ підсилився досвідченими якісними гравцями, зокрема легіонерами.
– В цій грі ви вперше в сезоні відіграли повний матч, діючи на позиції фальшивої дев'ятки замість Климчука. Як вам було діяти на новій позиції?
– Дуже цікаво було зіграти на новій позиції. Мені імпонує така структура гри, але також при цій схемі багато залежить від взаємодії з усією командою. Це ще потребуватиме відшліфовки на тренуваннях, щоб все працювало в одному ключі.
– Ключовий момент матчу Рух – ЛНЗ трапився за вашої участі, коли Арад Бар зупинив вас степпінгом. Можна було обійтися без VAR?
– Це був очевидний епізод. Рефері спочатку хотів давати свисток (на матчі працював Олександр Солов'ян, – прим. «УФ»), а потім вирішив дочекатися підказки асистентів, тому взяв невеличку паузу.
– Звідки були сили грати на перемогу до останніх хвилин?
– Ми граємо кожну гру на перемогу. Нічия нас не влаштовувала. Доклали багато зусиль, щоб вирвати перемогу.
– Як проходить ваша адаптація в дорослому футболі?
– В клубі створені всі умови, щоб швидко адаптуватися в дорослому футболі. Дуже вдячний за це тренерам та керівництву клубу.
– Важко було витримувати високий темп всі 90 хвилин?
– Ми адаптовані до такої гри. У нас команда підготовлена до агресивного футболу, який сповідує Рух.
«Прикро втрачати своїх лідерів. Сапуги та Климчука дуже не вистачає»
– Рух навесні демонструє непоганий хід – 4 перемоги, 1 нічия після рестарту УПЛ. За рахунок чого команда продовжує тримати високу планку?
– Якісна підготовка взимку, самовіддача, цілісність. У нас сформувався дуже хороший колектив, який став однією родиною.
– Те, що команда встигла з усіма суперниками зіграти, зіграє вам на руку?
– Можна частково погодитись, що потрібно бути більш гнучким, але Рух не буде підлаштовуватися під суперника, а нав'язуватиме свій футбол
– Не можна не звертати увагу на втрату травмованих Сапуги ти Климчука, а також відхід кількох більш досвідчених гравців, у тому числі легіонерів Едсона, Соломона й Альваренги. З боку виглядає, що їхня відсутність на полі ніяк не впливає на малюнок гри.
– Було дуже прикро втрачати своїх лідерів на тривалий термін. Головне завдання тренерського штабу – щоб в команді була рівноцінна заміна. Попри результат, Марка та Юрія дуже не вистачає. Вони дуже багато допомагають поза полем, підтримують, налаштовують. Тримають роздягальню.
– Ви так само на шляху до першої команди пройшли через непросту травму. Що вам допомогло пройти тернистий шлях до повернення в футбол після пубалгії?
– Травма мене застала, коли я проводив чудовий сезон. Пропустив 9 місяців. Я не знаю, що в футболі може бути страшнішим за це. Це було психологічним ударом, який мене дуже сильно загартував, я ментально зміцнів. З'явилася велика жага до футболу. Я був нереально щасливий пережити ці емоції.
– Можна сказати, що вашій адаптації в дорослому футболі допомагає присутність в команді хлопців, з якими ви грали ще на юнацькому рівні?
– Це теж дається взнаки. Ми краще відчуваємо один одного на полі.
«Дорога з Японії в Україну – близько 35-40 годин»
– Багато гравців Руху були залучені у матчах збірних України. Що сприяло швидкому відновленню, адже це не так просто?
– Перший матч проти ЛНЗ так само був після паузи збірних і зміна тренувального процесу десь могла вплинути. Це навчило нас тримати себе в тонусі, щоб в хорошому стані повернутися до розташування Руху.
– Вас та ще кількох одноклубників викликали до олімпійської збірної України, яка з'їздила на товариську гру з Японією U-23 (0:2). Чим вам запам'ятався цей вояж?
– Ми летіли в Японію лише на кілька днів, тому нам радили не підлаштовуватися під місцевий час. Багато сил забрали переїзди. Дорога назад забрала близько 35-40 годин.
– Ви отримали шанс вийти на поле. Які враження по собі залишив суперник?
– Японці відзначаються своєю злагодженістю в обороні. Є якісні виконавці. Дуже цікаво було проти них зіграти. Сама гра була шансом для деяких гравців проявити себе та потрапити до фінальної заявки на Олімпіаду-2024.
– Збірні України U-17, U-19, U-23, в які постійно викликаються гравці, Руху, будуть задіяні на Євро та Олімпіаді. Частина цих змагань припаде на новий сезон. Якщо ви фінішуєте в зоні єврокубків, клуб не проговорював цю тему зі збірниками?
– Це показує, що клуб рухається в правильному напрямку, якщо стільки гравців запрошуються до збірних. Це велика честь – представляти свою країну на міжнародній арені, також це можливість засвітитися та привернути увагу хорошого європейського клубу.
Щодо вашого питання про час і накладку турнірів. Поки таких розмов не було. Це буде приємний головний біль для тренера. Навіть не знаю, що вам відповісти. Ми – футболісти – мріяли б встигнути скрізь і зіграти на всіх представницьких турнірах.
– Україна U-23 на Олімпіаді зіграє з Аргентиною, Марокко та представником Азії. Цікаво було б зіграти проти когось з чемпіонів світу, якщо їх довикличуть? В медіа можна було почути про Мартінеса, Енцо, Ді Марію та самого Мессі!
– Я теж про це читав. Наскільки мені відомо, Грізманн, Жиру та Мбаппе хочуть зіграти за Францію. Це буде щось особливе!
«Шахтар» незалежно від тренера грає у свій футбол»
– Ви та більшість гравців Руху отримали досвід гри в Юнацькій лізі УЄФА. Цей бекграунд вас надихає вже граючи на високому рівні?
– Виступи в Юнацькій лізі УЄФА були крутим досвідом, але це не можна порівняти з досвідом гри в УПЛ чи єврокубках на найвищому рівні.
– Цього сезону в Юнацькій лізі УЄФА молодіжка Руху не змогла пробитися в плей-офф, поступившись Мідтьюлланду (0:4, 1:0). Данці справді були на голову сильнішими?
– В першій грі вони по всіх статтях нас переграли, але в матчі-відповіді зрозуміли, що це було в наших головах, та вірили до кінця, що можемо перевернути хід гри. Шкода, що відзначились всього один раз.
– Грати з глядачами стало цікавіше, ніж за порожніх трибун?
– Повернення вболівальників – дуже важливий крок. Відчуття, що ти граєш не лише для себе, але й для публіки, завжди додає тонусу.
– Головний тренер збірної України Сергій Ребров в одному з інтерв'ю виділяв Рух як одну з найцікавіших команд УПЛ. Такі слова мотивують молодь ще більше пахати?
– Дуже приємна увага від головного тренера національної збірної. Це завжди додає мотивації викладатися на повну та більше працювати, щоб отримати запрошення до першої збірної.
– Далі на Рух в УПЛ чекатиме зустріч з Шахтарем. Участь суперника в Кубку України може допомогти вам повторно відібрати очки в чемпіона?
– У нас буде більше часу, хоча, з іншого боку, Шахтар має два повноцінних склади, щоб грати кілька турнірів водночас.
– Рух з вами в складі відібрав очки в Шахтаря, коли команду тренував Патрік ван Леувен. Після зміни тренера команда сильно змінилась?
– В Шахтарі незалежно від тренера стилістика гри залишається незмінною.
7 квітня 2024 10:51