Перша ліга, 10-й тур другого етапу. Панасенко приносить золото «Інгульцю»!

Центральний матч не лише туру, а й всього чемпіонату – за визначення чемпіона – відбувся у Петрово, де зійшлися «Інгулець» та «Карпати». Підопічних Мирона Маркевича влаштовувала навіть нічия, а ось господарі мали грати лише на перемогу, адже відставали від лідера на одне очко.

Вже у дебюті протистояння захисники «Карпат» не встежили за Білоцерковцем, але Володимир не зміг акцентовано пробити по воротам. На дев'ятій хвилині петровці досягнули свого. Після подачі з флангу з декількох метрів розстріляв порожні ворота Сітало – 1:0. Впевнено грали підопічні Лупашка, а у гостей нічого не виходило.

В середині першого тайму стандарт допоміг львів'янам забити. Після подачі з кутового у дальній кут пробив Чех – 1:1. Для хавбека це дебютний гол за «Карпати». Перший тайм двічі переривався на повітряну тривогу і це не могла не вплинути на характер гри. На перерву команди пішли за нічийного результату, який влаштовував гостей.

У другому таймі першим номером грали петровці, але з позиційним футболом у них відчувалися проблеми. За рахунком гості грали впевнено, але від них хотілося бачити більш активну гру в атаці. На 77-й хвилині могли догратися львів'яни, але Сітало головою пробив вище воріт.

У компенсований час все перевернулося з ніг на голову. Панасенко наважився на удар з-за меж штрафної і влучив у ближній кут – 2:1. У підсумку, «Інгулець» виграє Першу лігу.

«Лівий берег» та «Епіцентр», які розташувалися на третьому та четвертому місцях відповідно, ніяк не могли покращити своє турнірне положення, тому цю гру розглядали у якості підготовки до плей-офф за підвищення у класі. Вже на восьмій хвилині гості відкрили рахунок завдяки удару Івана Бендери. А на 27-й хвилині подвоювати перевагу «Епіцентру» мав Данило Кравчук, але нападник з пенальті не зміг переграти Чеботарьова. Після перерви гості грали на утримання рахунку. Протте на 81-й хвилині ропустили після потужного удару Івана Когута з меж штрафної. Трохи згодом після подачі з кутового Даниїл Сухоручко вивів киян вперед. У підсумку, гра так і завершилася перемогою «Лівого берега».

У інших матчах дня «Маріуполь» зіграв внічию з «Агробізнесом» (1:1), а «Вікторія» перемогла клуб «Кудрівка-Нива» (1:0) та піднялася на сьому сходинку.

Ну і коротенько – підсумки у групі «Вибування», команди якої з'ясовували стосунки в суботу. Харківський «Металіст» зберіг прописку у Першій лізі. «Металург» та «Хуст» проведуть перехідні матчі з командами Другої ліги. «Кремень», «Чернігів», «Гірник-Спорт» вибули до Другої Ліги.

Група «Чемпіонська». 10-й тур

24 травня

ІНГУЛЕЦЬ – КАРПАТИ – 2:1
Сітало (9), Панасенко (90+2) – Чех (20).

ЛІВИЙ БЕРЕГ – ЕПІЦЕНТР – 2:1
Когут (81), Сухоручко (87) – Бендера (8).
На 27-й хвилині Кравчук («Епіцентр») не реалізував пенальті

МАРІУПОЛЬ – АГРОБІЗНЕС – 1:1
Мельниченко (4) – Толочко (26, з пенальті).

ВІКТОРІЯ – КУДРІВКА-НИВА – 1:0
Шаврін (72).

25 травня

ПОЛТАВА – ПРИКАРПАТТЯ  3:0
Голи: Одарюк (34), Вівдич (43), Горжуй (50)

НИВА – КРЕМІНЬ – 1:1
Голи: Козак (41) – Куць (72, з пенальті).

БУКОВИНА – МЕТАЛУРГ – 2:0
Голи: Андрейчук (13), Будняк (15).

МЕТАЛІСТ – ЧЕРНІГІВ – 1:1
Голи: Тепляков (12) – Ментей (45+2)
Вилучення: Вересоцький (73, Чернігів).

ХУСТ – ДІНАЗ – 1:7
Голи: Станкович (56, з пенальті) – Новіков (17), Мораренко (19), Паламар (35), Соловйов (47), Мартинюк (53), Коваленко (76), Шевченко (82).