Металіст ‒ ФК Чернігів ‒ 1:1

ФК Хуст – Діназ ‒ 1:7

СК Полтава – Прикарпаття ‒ 3:0

ТРЕНЕР ТУРУ – ВЛАДИСЛАВ ЛУПАШКО («ІНГУЛЕЦЬ»)
«Карпати» були лідерами Групи А впродовж 14 із 20 турів, групи «Чемпіонська» – в 9 турах із 10-ти. Фактично, львів’яни лідирували аж до 92-ї хвилини матчу в Петровому, аж поки «джокер» Лупашка Панасенко вперше в сезоні не відзначився голом. Це – найбільш драматична розв’язка Першої ліги, можливо, з часів боротьби ФК «Севастополь» і запорізького «Металурга» більш як 10 років тому. Підопічні наймолодшого головного тренера сезону переграли команду під орудою найдосвідченішого та найтитулованішого, здобувши сьому (!) перемогу поспіль.

ДЖОКЕР ТУРУ – ВАДИМ ШАВРІН («ВІКТОРІЯ»)
Це багатий тур для гравців із лавки запасних. «Лівий берег» закріпив свою перевагу над «Епіцентром» завдяки голам Когута та Сухоручка (причому, останній забив з подачі ще одного джокера – Астахова). «Діназ» довершував свій розгром у «Хусті» з голами Коваленка та Шевченка (з передачі Старенького). Що наробив Панасенко з «Інгульця» – всі знають. Але був у турі класичний джокер, прямо з книжки. На 71-й хвилині нападник Шаврін замінив атакувального півзахисника С.Шарая, а вже через хвилину першим же дотиком зі скидки Данилюка забив переможний м’яч у ворота «Агробізнеса».

НАЙКРАЩИЙ МОЛОДИЙ ГРАВЕЦЬ ТУРУ – БОГДАН КОБЗАР («ПОДІЛЛЯ»)
Колись Кобзар подавав великі надії в «Волині» та отримав контракт в ФК «Олександрія». Проте, на відміну від одноклубника Мартинюка, в УПЛ зачепитися не зміг. Довелося повертатися в Першу лігу – вже на правах оренди. В «Діназі» 21-річний нападник весь перший етап відбігав без голів. Але в «Поділлі», яке гостро потребувало форварда через травму Карпенка та відхід Войтіховського в «Агробізнес», Кобзар знову на чудовому ходу. Голи Богдана на 3-й і 12-й хвилині допомогли переграти «Гірник-Спорт» – 2:0.

ГОЛ ТУРУ – ОЛЕКСАНДР ВІВДИЧ (СК «ПОЛТАВА» → «ПРИКАРПАТТЯ»)
Смачні прицільні удари тернополянина Козака, петрівця Панасенка та маріупольця Мельниченка. Проте, на нашу думку, найкрасивішим вийшов «гол рибкою» полтавця Вівдича.

Гол можна подивитися на відео з 3:41

ГЕРОЙ ТУРУ – СЕРГІЙ ПАНАСЕНКО («ІНГУЛЕЦЬ»)
Гравець, який у поточному сезоні провів лише 9 матчів та забив переможний м’яч у матчі за чемпіонство Першої ліги.

Що далі?

Команди Першої ліги, які посіли 3-4 місця в групі «Чемпіонська» Першої ліги, зіграють плей-офф УПЛ/ПФЛ:

Середа, 29 травня: Епіцентр – Верес; Оболонь – Лівий берег. Матчі-відповіді – 2 червня

Команди Першої ліги, які посіли 6-7 місця в групі «Вибування» Першої ліги, зіграють плей-офф ПФЛ:

Субота, 1 червня: ЮКСА – Металург; ФК Хуст – ПФК Звягель. Матчі-відповіді – 8 червня

«Кремінь», ФК «Чернігів» і «Гірник-Спорт», які посіли 8-10 місця в групі «Вибування» Першої ліги, за чинним регламентом ПФЛ понижуються в класі й зіграють у Другій лізі сезону-2024/25

ФАКТ ТУРУ
«Інгулець» вперше став чемпіоном Першої ліги (після 5-го сезону участі). «Карпати» лідирували в групі «Чемпіонська» весь сезон аж до голу Сергія Панасенка на 90+2 хвилині.

Ще кілька цікавинок:
– 50-й матч «Епіцентру» у Першій лізі: +21=15-14 м’ячі 63-55, «Маріуполя»: +11=18-21 м’ячі 51-64, «Полтави»: +16=12-22 м’ячі 75-79, «Чернігова»: +12=11-27 м’ячі 54-95, «Діназу»: +13=13-24 м’ячі 54-76
– 25-й м’яч у Першій лізі забив Ілля Коваленко («Діназ»), 10-й – Іван Когут («Лівий берег»), Станіслав Мораренко («Діназ»), 5-й – Богдан Козак («Нива»), Андрій Новіков («Діназ»), 1-й – Максим Чех («Карпати», у 18-й грі)
– в останніх 5 турах нападник «Інгульця» Андрій Сітало забив 7 м’ячів (при 1 асисті), а півзахисник Валерій Сад віддав 4 результативних передачі (при 1 голі)
– Дебютував у Першій лізі Микита Мінчев («Агробізнес»)
– Андрій Запорожан зіграв за «Лівий берег» у віці 41 року та 64 днів – і відразу перевершив показник давнього одноклубника, 39-річного Сергія Старенького з «Діназу», як найбільш вікового гравця-учасника Першої ліги-2023/24. Він дебютував у 5-му для себе клубі Першої ліги («Лівий берег»), а раніше виступав за «Борисфен», «Борекс-Борисфен», «Енеретик», «Олександрію». Запорожан провів 321-й матч і вийшов на 11-е місце в історичному списку гвардійців Першої ліги, випередивши на одну гру Олександра Акименка

28 травня 2024 09:53