Сьогодні 23 січня 2025 р.

Обзор СМИ. «Динамо» начинает и…

Виктор ЖУРАВЛЕВ

Первые еврокубковые матчи украинских команд в сезоне-2023/24 и начало чемпионата страны в главном дивизионе дали прессе немало тем для размышлений.

«ДНЕПР-1»: С НАДЕЖДОЙ НА КАМБЕК

Минувший вторник навсегда войдет в историю «Днепра-1» как день дебюта в главном евротурнире – Лиге чемпионов. К сожалению, почин вышел неудачным: в первом матче второго раунда квалификации команда Александра Кучера уступила греческому «Панатинаикосу» со счетом 1:3.

Пресса, анализируя эту игру, в первую очередь отмечает, что днепряне явно не справились со стартовым волнением, смазав дебютный отрезок и упустив Шпорара, который открыл счет. 

«Панатінаїкос» захопив ініціативу й одразу створив проблеми для оборони дніпровців. Греки діяли динамічніше й краще працювали у дрібних епізодах. Вже на 6-й хвилині Джурічіч (екс-хавбек «Сампдорії») змусив Рубчинського фолити перед власним карним майданчиком, після чого Магнуссон пробив зі штрафного у дев'ятку. М'яч пролетів трохи вище.

Крім того, доволі активно тиснули на правий фланг оборони. Мірошніченко не дуже переконливо взаємодіяв з Гуцуляком, чим користувався Хуанкар – лівий захисник «Панатінаїкоса». Протягом усього матчу Денису було непросто, а отримати профіт з цього грекам вдалося вже на 10-й хвилині», – констатирует сайт Football24.ua (26.07.23).

Несомненно, быстрый гол греческой команды сказался на ходе поединка. Но и при таком развитии событий «Днепр-1» вполне мог рассчитывать на более приемлемый результат, о чем говорил после матча Кучер:

«Вважаю, що ми не заслуговували такої поразки. Ми могли забивати більше, а епізоди біля наших воріт, звичайно, проаналізуємо. Їх треба прибрати, адже дуже легко ми дали забити ці голи» (scdnipro1.com.ua, 25.07.23).

Можно отчасти согласиться с тренером. «Днепр-1» почти не уступил «Панатинаикосу» по опасным моментам: в частности, на 18-й минуте Довбык не смог нанести акцентированный удар с 16-ти метров, а в начале второго тайма еще при 0:1 хорошие возможности для взятия ворот упустили Гуцуляк и Рубчинский.

Голая статистика, которую опубликовал сайт «Трибуна» вообще говорит о примерно равной борьбе (кое в чем у «Днепра-1» было даже лучше).

«Удари11 – 8. Удари у площину3 – 3. Кутові4 – 2Фоли17 – 9Точність пасів81% – 78%. Володіння м’ячем55% – 45%. Виграні єдиноборства: 39 – 39» (Ua.tribuna.com, 26.07.23).

Но в то же время сложно не признать, что матч развивался по сценарию «Панатинаикоса», игроки которого навязали «Днепру-1» вязкий позиционный футбол, при этом быстро выходили в атаку и максимально бережно отнеслись к своим голевым шансам. Веских аргументов в противовес у нашей команды не нашлось.

Естественно, СМИ ищут объяснение произошедшему, указывая на ряд причин помимо быстрого гола соперников.

Абсолютно все источники сетуют, что в Кошице не смог сыграть из-за травмы лучший плеймекер УПЛ Александр Пихаленок – атакам «Днепра-1» не хватало скорости и креатива, а Артем Довбик остался фактически на голодном пайке.

«Відсутність Піхальонка суттєво позначилася на грі команди, адже він є ключовим гравцем у центрі поля. Занадто пасивно грали дніпряни, давали дуже багато часу та простору футболістам «Панатінаїкоса», – пишет Владислав Пригода (Ua-football.com, 25.07.23).

«У «Дніпра-1» у цьому матчі була дуже вузька лавка запасних, ті, хто вийшли у другому таймі, гру не підсилили», – обозначают еще один существенный нюанс журналисты «Трибуны» (Ua.tribuna.com, 25.07.23).

Ну и естественно, возникли у прессы вопросы к Александру Кучеру:

«Суперники теж ще не встигли почати сезон, то чого ж вони виглядали на рівень вище за функціональною підготовкою?» (Football.ua, 25.07.23).

«Важко сказати, що гол Шпорара порушив стратегічні плани «Дніпра-1» на гру, адже довершеного малюнку від СК ми так і не побачили. Десь заважив брак ігрових кондицій, десь суперники вибудовували власний захист настільки щільно, що продертись було дуже складно», – читаем на сайте Football.ua (25.07.23).

Немаловажно, что пресса при этом не забывает учитывать, что «Днепру-1» достался очень сложный соперник, который изначально считался фаворитом пары. «Панатинаикос», как и ожидалось, предстал более сбалансированной командой, чем «Днепр-1». А ключевым аспектом, по мнению СМИ, стал опыт и мастерство игроков греческого клуба, которые продемонстрировали отменную реализацию.

«Основа» грецької команди складалася переважно з досвідчених футболістів віком близько 30 років та більше. Цікавий факт: у стартовому складі «Панатінаїкоса» вийшов лише один грек. У складі «Дніпра-1» – лише один легіонер» (Sport.ua, 26.07.23).

В общем, резюме из многочисленных публикаций можно вывести такое: «Днепр-1» пока все же недостаточно готов к серьезному испытанию Лигой чемпионов. Впрочем, и списывать днепрян со счетов еще рано. При удачном стечении обстоятельств подопечные Кучера в ответном матче могут замахнуться на камбек.

«Шанси ми маємо, – считает, например, бывший хавбек сборной Украины Олег Шелаев. – Тепер виїзні голи не рахуються. Можна виграти 2:0 та перевести гру в овертайм. Швидкий гол українській команді потрібний. Навіть не так. Важливо піти на перерву, виграючи хоча б один м’яч… Словом, гра ще не закрита. Вікно можливостей для Дніпра-1 зберігається» (Sportarena.com, 26.07.23).

«ВОРСКЛА» ДЕМОНСТРИРУЕТ  ХАРАКТЕР  

Вслед за «Днепром-1» еврокубковую кампанию начала «Ворскла», которая в четверг провела первый матч второго раунда квалификации Лиги конференций. Игра команды Виктора Скрипника, по всеобщему мнению, оставила неоднозначное впечатление. Но, главное, что  у полтавчан сложилось с результатом – победа 2:1 в противостоянии с грузинской «Дилой» украинского тренера Андрея Демченко оставляет приличные шансы на итоговый успех.

Тут уместно напомнить, что в преддверие еврокубкового старта «Ворсклы» в публикациях СМИ звучали нотки беспокойства. Преимущественно по поводу кадрового потенциала.  

«З відходом Сефері та Кравця у стартовому складі команди утворилися дві серйозні пробоїни. Таулянт був головним забивалою, майстром гри один в один. Тепер у команді залишився лише один форвард – Степанюк (заявлений на Лігу конференцій ще один нападник Тузенко – надто молодий та недосвідчений)…

Кравець міг «заткнути» будь-яку дірку у захисті. З урахуванням його трансферу, а також травми Чеснакова та відходу з команди Яворського, захисні порядки на новий сезон виглядають ще однією «ахіллесовою п'ятою» полтавців» (Sport.ua, 27.07.23).

Как показала игра, опасения были не напрасными. Поединок складывался для «Ворсклы» непросто. «Дила» начала игру уверенней и агрессивней, чему, надо полагать, способствовала хорошая игровая практика – ведь чемпионат Грузии проводится по система «весна-осень».

«Для «Ворсклы» это был первый официальный матч в нынешнем сезоне, и до перерыва было заметно, что соперник уже успел войти в игровой ритм. Как следствие – «Дила» владела заметным преимуществом и время от времени находила уязвимые места в обороне полтавчан. У команды Виктора Скрипника, в свою очередь, не клеилось ни в обороне, ни в атаке», – пишет по этому поводу сайт «Террикон» errikon.com, 27.07.23).

«З перших хвилин матчу в польському місті Тихи ми побачили, як команда Андрія Демченка помітно свіжіше виглядає за «Ворсклу», – отмечают журналисты Football.ua. – Навантажували роботою фланги захисту полтавців добряче, і геть не було впевненості в тому, що гравці не в оптимальних кондиціях витримають ці виклики.

Перший тривожний сигнал ми отримали вже на другій хвилині, коли Гоміс зльоту перед воротарським завершив подачу з лівого флангу над поперечиною. Але на цьому правий край захисту «Ворскли» не перестав припускатись помилок, і момент українського нападника Діли Миколи Ковталюка на 19 хвилині, коли форварду завадив пробити вчасним стрибком у ноги Ісенко, був ще більш тривожним» (28.07.23).

Ряд СМИ подметили: тренерский штаб «Дилы» очень хорошо изучил «Ворсклу». При построении атак футболисты грузинской команды старались преимущественно нагружать зону, за которую отвечал бразилец Сантана, появившийся в лагере полтавчан всего за несколько дней до игры. В итоге – ставка сработала:

«На 57-й хвилині пішов банальний простріл на лінію воротарського майданчика, де бразилець відверто проспав Миколу Ковталюка. Український форвард виринув з-за спини легіонера «Ворскли» і відправив м'яч у ворота Ісенка» (Football24.ua27.07.23).

Безусловно, за этот эпизод к обороне «Ворсклы» было высказано немало претензий. Но в то же время все похвалили команду за правильную реакцию на пропущенный мяч. До 57-й минуты «Ворскла» играла вторым номером, стараясь максимально надежно действовать в обороне и выискивая моменты для быстрых контратак. После гола Ковталюка полтавчане перестроились на план Б и резко прибавили.

«Підопічним Скрипника довелося вмикати інші швидкості, що вони й зробили. Відчайдушний пресинг ворсклян гості прагнули гасити за рахунок дрібного фолу, очікуваних симуляцій та тактичних замін на свіжіших гравців, і все ж запал нашої команди не залишився без належної матеріалізації», – обозначает переломный отрезок матча Денис Борисенко (Footclub.com.ua, 27.07.23).

Ответный гол организовали Степанюк и Юрченко, усилиями которых на ударной позиции оказался Фелипе. А победу Полтаве обеспечил Кане, которого пресса признала главным героем встречи.

«Кане відповідав за креатив команди. Він був буквально всюди. Проривався флангами (так, Ібрахім регулярно з'являвся на обох), накручував захисників, заробляв перспективні стандарти, сам їх виконував (принаймні частину). Також не забував повертатися в оборону. Щонайменше парочку атак він розігнав після того, як опустився в опорну зону й обікрав суперника» (Football24.ua, 27.07.23).

Итак, учитывая все обстоятельства, в целом картина вырисовалась неплохая, но победа 2:1 еще ничего нашей команде не гарантирует.  

«Так, гра залишила багато запитань, а перемога була здобута на характері. Через тиждень у матчі-відповіді точно легко не буде. «Діла» агресивно діяла на чужому (нейтральному) полі, а в рідних стінах напевно буде грати ще більш сміливо. Але і «Ворскла» вже знає чого чекати від суперника, та як йому забивати. До того ж полтавці пропускають стартовий тур УПЛ, тож зможуть відновитись, набратись сил та налаштовуватись виключно на матч із «Ділою», який відбудеться 3 серпня», – подчеркивает Сергей Сытник (Footboom1.com, 27.07.23).

СЕНСАЦИЯ ВО ЛЬВОВЕ

Еврокубковые матчи «Днепра-1» и «Ворсклы» стали своего рода прологом к старту чемпионата Украины, который открыли поединки с участием новичков УПЛ. «Оболонь» смогла отстоять ничью в противостоянии с «Колосом» (0:0), а «Полесье» разобралось с «Вересом» (2:0). К слову, команда Юрия Калитвинцева произвела на прессу очень приличное впечатление. Так что прогнозы по поводу еврокубковых амбиций «Полесья» могут оказаться вполне обоснованными.

Нет сомнений у СМИ, что конкурировать за место в зоне еврокубков будет и «Заря». Правда, в стартовом туре бронзовый призер чемпионата-2022/23 потерпел неудачу – 1:2 во Львове с «Рухом».

Некоторые издания оценивают результат этого поединка как сенсацию. Хотя нужно отметить, что  «Рух» Виталия Пономарева – крепкий орешек и костяк у команды сохранился, тогда как у «Зари» немало новичков, в том числе – главный тренер Ненад Лалатович.

Ну а вывод сделан такой: львовяне оказались лучше готовы физически, а луганчане испытывают определенный кадровый голод.

«Рух» витягнув максимум із проваленого першого тайму – перебудувався, заганяв суперника та вирвав перемогу.

Функціонал, стабільність складу та вдалі заміни зробили три очки.

«Зоря»? Команда відіграла лише перший тайм. Можна списати на нового тренера, склад, старт сезону і таке інше, але перед стартом у єврокубках стає тривожно» (Ua-football.com, 29.07.23).

Еще один тренерский дебют, который ожидался с большим интересом, пришелся на субботний матч  «Металлист 1925» – «Шахтер», в котором горняки одержали первую победу под руководством голландского специалиста Патрика ван Леувена (2:1).

Вот что пишет по следам этого поединка Александр Снитко:

«Від самого початку протистояння «Шахтар» намагався дати нам зрозуміти, що не має наміру залишати суперникам жодних шансів зачепитись за контроль м’яча. А далі вже була справа майстерності гравців гірників…» (Sport.ua, 29.07.23).

То есть «Шахтер» действовал в привычном для себя ключе. Хотя не обошлось без интересного нюанса. Любители статистики отмечают, что футболисты донецкого клуба не стремились всякий раз разыграть мяч до верного, к чему тяготели раньше, а очень часто били по воротам – по сути, при малейшей возможности. В общей сложности у «Шахтера» вышло 23 попытки (10 – в створ) – против 8-ми у соперника. Кроме того, команда ван Леувена имела гигантское преимущество по угловым – 17:3, после одного из которых и открыла счет. 

Подводя же итог поединка, СМИ пишут, что «Шахтер» победил абсолютно по делу, хотя не избежал провалов в обороне, благодаря чему харьковчане смогли отквитать один мяч и вернуть игре интригу.

«Ближче до завершення гри склалося враження, що «Шахтар» став втрачати пильність: у М1925 стало більше простору на половині «гірників», яким вони, щоправда, не знали, як користуватися.

Гру простою для фаворита не назвеш, але головні для себе завдання він сьогодні виконав: стартував із перемоги, дав дебютувати Різнику, Кастілло, Педріньо та Невертону, а також впорався із доволі зубастим суперником без багатьох важливих гравців», – резюмирует Александр Рыженко (Ua-football.com, 29.07.23).

ЗАГОТОВКИ ЛУЧЕСКУ


Программу стартового тура Премьер-лиги закрыли воскресные матчи. «Черноморец» в гостях обыграл ЛНЗ (2:0), «Александрия» на своем поле взяла верх над «Кривбассом» (1:0), а украшением вечера и всего уикенда стал матч «Динамо» – «Минай» (4:1).

СМИ единодушно сходятся на том, что это был самый яркий и поединок первого тура: приличные скорости, интересные комбинации, акцент на атаку, пять забитых мячей…

Понятно, что журналисты в своих публикациях делали акцент на игре победившей команды. Но, прежде чем говорить о «Динамо», многие источники отдают должное «Минаю» – закарпатцы своим высоким прессингом создали проблемы киевлянам, открыв счет в дебюте и создав несколько хороших моментов уже при 1:2. Словом, это тот случай, когда проигравшую сторону следует тоже поблагодарить – за характер, организацию игры и способность навязать борьбу фавориту.

«Минай», на мою думку, був ідеальним суперником, щоб перевірити свої сили та готовність на початку сезону, 
– полагает Сергей Сытник. – Ужгородці не хапають з неба зірок, але у команди є свій малюнок, вона вміє створювати проблеми та б'ється за результат в кожному матчі. Ось і динамівців підопічні Володимира Шарана, причому вже на перших хвилинах, зуміли вивести з рівноваги» (Footboom1.com.ua, 30.07.23) .

Однако итоговое превосходство «Динамо» сомнений ни у кого не вызывает. Хотя с 33-й по 57-ю минуты Киев играл в меньшинстве из-за удаления Дениса Попова.

Оценивая матч, СМИ ожидаемо уделяют максимум внимания Андрею Ярмоленко, который вернулся в «Динамо» после длительного перерыва.

«Ярмоленко сходу став найактивнішим гравцем на полі, взявши на себе ініціативу: пробивав, прострілював, знаходив забігання Олександра Тимчика у карному, виконував стандарти, навіть відпрацьовував у захисті…», 
– читаем, к примеру, на сайте «Трибуна» (Ua.tribuna.com, 30.07.23)

Для всех очевидно, что возвращение Ярмоленко – большой плюс для «Динамо»: это и качество на правом фланге атаки, и характер с опытом. Забить сотый матч в УПЛ Андрею, правда, не удалось, но зато его неожиданный рывок вынудил вратаря «Миная» Александра Бундуру совершить фол последней надежды, после чего арбитр уравнял составы.

Несомненно, позитивно на игре «Динамо» сказалось и возвращение после травмы центрхава Николая Шапаренко. 10-й номер сине-белых классно вел атакующую игру команды, особенно впечатлив в эпизоде со вторым голом:

«Шапаренко показав, як його не вистачало в команді минулого року –  він протягнув м'яч через всю чужу половину, а потім Дубінчак з Буяльським організували комфортний удар для Ваната, який оформив дубль за три хвилини», – 
пишет Сергей Репюк (Sport.ua, 30.07.23).

Отмечают журналисты также хорошую форму Георгия Бущана, Сергея Сидорчука, Виталия Буяльского…И, конечно же, впечатлил Владислав Ванат, продемонстрировавший качества зрелого голеадора. Не случайно же Мирча Луческу на послематчевой пресс-конференции выделил своего форварда, похвалив за быстроту принятия решений. А экспертный совет УПЛ, в свою очередь, не только высоко оценил игру Ваната, признав его игроком недели, но и отдал должное самому Луческу, присудив ему приз лучшего тренера тура.

Работа наставника киевлян, который, кстати, накануне отпраздновал 78-летие, действительно, заслуживает высокой оценки. Тут и боевой настрой, и правильно выбранная тактика и удачные замены, позволившие своевременно придать новый импульс атакам команды. 

«Динамо ловило суперника на висуваннях вперед. У поєднанні з переміщеннями і передачами Буяльського, Ярмоленка і Ваната, жвавих фулбеків та готових дотискати джокерів це давало ефект катка.  «Минай» мав міцний вигляд, але проти такого легкого та швидкого «Динамо» він не мав шансів», – 
резюмирует Тарас Котив (Football24.ua, 30.07.23).

Впрочем, отдавая должное мощной игре «Динамо» в атаке, пресса обращает внимание и на проблемы в центре обороны команды, которые вскрыл настойчивый «Минай». Но тут важно, что о своем слабом месте говорят и сами динамовцы. В частности, Мирча Луческу, чьи послематчевые высказывания мгновенно разлетелись по многочисленным ресурсам:

«Наша головна проблема – позиція центрального захисника. У нас є багато молодих футболістів цього амплуа, але для такої позиції насамперед потрібен досвід. А його в наших молодих гравців якраз і немає. Можливо, цю проблему ми вирішимо до кінця трансферного вікна» 
(Dynamo.kiev.ua, 30.07.23).

В целом же готовность «Динамо» по сравнению с прошлым летом определенно должна вселять в болельщиков команды оптимизм. В этом контексте уместно обратить внимание на материал Дмитрия Вартаса, который тщательно проанализировал предсезонку киевлян и предположил, что при такой четко выстроенной работе есть все основания рассчитывать на борьбу за титул.  

«Цього разу«Динамо» підійшло до зборів в Австрії дуже системно:

– відсутність поспішного інтегрування гравців, які старт підготовки пропускали через додаткову відпустку;

– баланс між спарингами з серйозними суперниками та слабкими командами, де можна награвати нові зв’язки та перевірити резерв;

– відпрацювання чітких механік – повернення до високого тиску зразку чемпіонського сезону, наприклад, коли Сидорчук пресингує чужого опорника;

– робота у зонах завершення – простір у чужому карному атакують по 3-4 гравці, а не 1-2;

– робота у «трійках» на флангах – забігання фулбеків, простріли «під себе», відтягування уваги захисників тощо.

Все це – реальні заготовки та ідеї, які виявилися ефективними» (Ua.tribuna.com, 30.07.23).

В ПОДДЕРЖКУ ХАРЛАН

В заключение – о главной теме недели, которая не связана напрямую со спортом номер один, но на которую футбольная Украина просто не могла не отреагировать.

Речь – о ситуации, в которой оказалась наша прославленная саблистка Ольга Харлан, отказавшаяся после победного поединка на чемпионате мира в Милане пожать руку своей сопернице из рф Анне Смирновой, выступавшей под нейтральным флагом.

Весь спортивный мир прекрасно понял и одобрил жест украинской чемпионки: приветствовать представительницу страны, ведущей против твоей родины кровавую войну на уничтожение – это выходит за рамки здравого смысла. Тем более что Смирнова в открытую поддерживала вторжение войск рф в Украину, а ее брат с оружием в руках отправился убивать украинцев. Однако Международная федерация фехтования сняла нашу спортсменку с турнира и выписала ей дисквалификацию на 60 дней.

Это скандальное решение вызвало бурю возмущения. Ольга Харлан получила просто невероятную поддержку мировой прессы и конечно же всей Украины. В том числе – от представителей футбольного сообщества. Андрей Шевченко, Роман Зозуля, Евгений Левченко, футбольные клубы «Динамо», «Шахтер», «Карпаты»…Квинтессэнция многочисленных публикаций в СМИ и соцсетях, пожалуй, наиболее полно отражена в заявлении президента ФК «Динамо» Игоря Суркиса:

«Поведінка спортивних чиновників – це ганьба та боягузтво. Поведінка Харлан – це приклад для наших спортсменів, що треба робити, коли біля тебе представник росії. Це не просто якийсь інформаційний привід нагадати світові про війну в Україні та про звірства, що коять окупанти, – це чергове випробування для пошуку правди та справедливості.


Дискваліфікація Ольги Харлан демонструє подвійні стандарти, які ще існують, але реакція нашого суспільства, представників спортивної спільноти та влади дають надію, що надалі українські спортсмени будуть захищені від подібного свавілля. Дякую Ользі особисто від себе та від усього нашого клубу за цей вчинок та її патріотичну позицію» 
(Footcluв.com.ua, 28.07.23).

Естественно, не остались в стороне и официальные государственные структуры. В частности, мощное заявление в поддержку Ольги Харлан сделал профильный Комитет Верховной Рады по вопросам молодежи и спорта.

«
Рішення Міжнародної федерації фехтування про відсторонення Ольги Харлан від змагань не тільки виглядає бездушним і аморальним, але й нехтує тими самими спортивними цінностями, показною турботою про які нібито керувалась ця організація, допускаючи представників країни-агресора, що розв’язала та веде найжахливішу війну з часів Другої Світової.

На фоні своєї риторики про вищість інтересів спорту Міжнародна федерація фехтування через якусь умовність, незначущу формальність позбавляє заслуженої перемоги та права змагатись спортсменку, чия вина полягає лише в тому, що вона не може і не хоче закривати очі на горе та страждання, які переживають її країна та її народ…

Ольга Харлан просто не могла вчинити інакше з поваги до всіх українців – спортсменів і не спортсменів – які постраждали та продовжують страждати від ганебного та кривавого вторгнення російської федерації в Україну. Адже як не називай російських спортсменів – нейтральними чи будь-як інакше – вони все одно залишаються російськими і все одно представляють росію…

Ми вимагаємо від Міжнародної федерації фехтування скасувати дискваліфікацію Ольги Харлан та закликаємо всю міжнародну спортивну спільноту підтримати нас у цій справедливій вимозі.

Комітет також звертається до всіх уповноважених спортивних та олімпійських органів України з проханням невідкладно вжити всіх необхідних заходів з метою захисту інтересів Ольги Харлан і всього українського спорту та обіцяє зі свого боку максимальне сприяння та підтримку на парламентському рівні», 
– говорится в документе, который был опубликован на сайте Верховной Рады (Rada.gov.ua, 28.07.23).

Как итог – Международная федерация фехтования пошла на попятную, отменив дисквалификацию Харлан. А глава МОК Томас Бах, чтобы хоть как-то приглушить нешуточный скандал, выделил для Ольги Харлан персональную квоту для участия в индивидуальном турнире Олимпиады-2024.

Таким образом, Украина в очередной раз продемонстрировала фантастическую сплоченность, одержав еще одну важную победу.   

ДРУГИЕ АСПЕКТЫ ФУТБОЛЬНОЙ ЖИЗНИ.

Мельгоса принимает «молодежку». 
25-го июля было объявлено имя нового наставника молодежной сборной Украины. Им стал 47-летний испанский специалист Унаи Мельгоса, кандидатуру которого утвердили по инициативе главного тренера национальной команды Украины Сергея Реброва.

Пресса дает понять: назначение Мельгосы говорит о том, что игра молодежной команды будет строиться по тем же принципам, которые исповедует Ребров. Ведь испанец уже на протяжении нескольких лет работает в связке с Сергеем Станиславовичем. Мельгоса ассистировал Реброву в «Ференцвароше» и «Аль-Айне», а еще раньше он работал в киевском «Динамо».

«Мельгоса із 2015 по 2017 рр., за часів, коли Ребров був головним тренером біло-синіх, знаходився у структурі клубу, 
– напоминает сайт «Украинский футбол». –Спочатку він був одним з помічників Сергія Станіславовича, а пізніше очолив U-19. Під його керівництвом зростали Володимир Шепелєв, Микола Шапаренко, Віктор Циганков, Денис Попов, Владислав Дубінчак, Богдан Михайличенко та інші українські таланти» (Ukrfootball.ua, 30.07.23).

Важно также заметить, что Руслан Ротань, под руководством которого наша «молодежка» вошла в квартет сильнейших на недавнем Евро-2023 и обеспечила себе путевку на Игры-2024, тоже остается в структуре сборных – как тренер олимпийской команды.

Ну а у Мельгосы боевое крещение намечено на 8 сентября – в этот день футболисты молодежной сборной Украины в рамках подготовки к Евро-2025 проведут выездной спарринг со сверстниками из Германии.

30 липня 2023 19:00







Матеріали на тему

Обзор СМИ. Сквозь призму еврокубков
25 липня 2023 15:10


Огляд ЗМІ. Міжсезонний драйв
17 липня 2023 16:00


Огляд ЗМІ. Олімпійська історія
10 липня 2023 22:05


Обзор СМИ. Прорыв в полуфинал
3 липня 2023 13:45


Огляд ЗМІ. Переможний «покер» збірних
26 червня 2023 22:50


Обзор СМИ. Время Реброва
12 червня 2023 13:05




Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, Вхід



Поділитися

Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 1062-го дня повномасштабної війни

 

20 січня 2025 21:30

Футбольна вікторина: Владислав ВАНАТ | #1

 

20 січня 2025 13:26

Звернення Президента України Володимира Зеленського у 1061-й день повномасштабної війни

 

19 січня 2025 16:31