Кваліфікація Євро-2025 серед жіночих команд. Україна перемогла Хорватію і вийшла у плей-оф з другого місця

Сьогодні матчем із Хорватією у столиці Північної Македонії, Скоп’є, на стадіоні тренувального центру місцевої федерації футболу жіноча збірна України завершила груповий турнір відбору Євро-2025.

Наша команда вже гарантувала собі участь у плей-оф відбору, але перемога у Скоп'є дозволяла синьо-жовтим вийти туди з другого місця. І підопічні Володимира Пятенка змогли виконати це завдання.

Перший тайм почався за досить відчутної переваги українок, які створили кілька небезпечних моментів біля воріт суперниць. Однак відкрити рахунок змогли лише на 31-й хвилині. Вероніка Андрухів прорвалася правим флангом і зробила навісну передачу у район 11-метрової позначки. Там на неї очікувала Катерина Корсун, яка зробила влучний удар головою – 1:0.

А ще через чотири хвилини українки подвоїли свою перевагу. Яна Калініна скористалася помилкою хорватської  захисниці, відібрала м'яч і віддала на Роксолану Кравчук. З близької відстані остання не схибила.

Після перерви синьо-жовті продовжували володіти ініціативою і створювати моменти. Найкращим із них на 72-й хвилині не змогла скористатися Ніколь Козлова, яка головою не влучила у ворота буквально з метрової дистанції.

Тим не менш, 2:0 – перемога збірної України, яка набрала 11 очок і завершила груповий раунд на другому місці.

Україна – Хорватія – 2:0 (2:0)
Голи: Корсун (31), Кравчук (35).
Україна: Келюшик, Корсун, Апанащенко (к) (Котик, 90+2), Шматко, Басанська, Петрик (Молодюк, 75), Хімич, Андрухів, Овдійчук (Глущенко, 74), Калініна (Семків, 68), Кравчук (Козлова, 46).
Тренер: Володимир Пятенко.
Попереджені: Кравчук (33), Глущенко (87) — Крзнарич (43), Дулчич (54).
16 липня. Скоп’є. Тренувальний центр ФФМ.

Підсумкова таблиця групи В4

Команда І В Н П М О
1  Уельс 6 4 2 0 18–3 14
2  Україна 6 3 2 1 11–4 11
3  Хорватія 6 3 0 3 4–9 9
4  Косово 6 0 0 6 0–17 0

Розподіл путівок на Євро-2025 відбуватиметься за підсумками наступного лігового циклу. До фінального турніру відразу потраплять вісім найкращих команд у Лізі A (перші й другі місця). Там вони складуть компанію країні-організатору, Швейцарії.

Сім перепусток, що залишилися, буде розіграно у двох раундах плей-оф. У першому раунді в одному шляху команди, які посядуть третє та четверте місця в Лізі А, зіграють із переможцями груп та трьома найкращими командами, які посядуть другі місця в Лізі С. Вісім переможців проходять до другого раунду.

В іншому шляху чотири переможці груп і два найкращі колективи, які посядуть другі місця в Лізі B, зіграють проти решти двох команд, які посядуть другі місця, і чотирьох команд, які посядуть треті місця в Лізі B. Шість переможців виходять до другого раунду.

У другому раунді плей-оф 14 збірних безпосередньо розіграють сім путівок до фінального турніру Євро-2025, де загалом мають виступити 16 учасників.

Шляхи команд у стикових матчах за необхідності будуть скориговані з урахуванням виступів збірної Швейцарії, яка зіграє в Лізі В, але на Євро буде представлена як країна-господар.

Якщо Швейцарія посяде першу, другу чи третю сходинку у своїй групі Ліги В, то в плей-оф виступить найкраща четверта команда із цього дивізіону.

16 липня 2024 22:16