Сьогодні 21 листопада 2024 р.

150-й день війни. Рашисти зруйнували більше сотні спортивних об’єктів

Сергій ЛУК'ЯНЕНКО

24 лютого поділило життя на «до» і «після». Це «після» триває вже 150-й день. Російська армія продовжує намагатися знищити Україну і все українське, але натомість отримує від наших воїнів по зубах. І буде отримувати ще більш боляче.

День перемоги настане. І ми святкуватимемо його як жоден інший день до цього. Але цю перемогу потрібно здобувати. І коли вам здається, що сил більше немає, коли вам здається, що все набридло, нехай вас рухає вперед віра в світле майбутнє і… ненависть.

Згідно з інформацією Мінмолоді та спорту, окупанти знищили вже 111 об’єктів спортивної інфраструктури. «Асвабадітєлі» завдали збитків українському спорту на 160 мільйонів доларів. І, на жаль, забрали життя вже більше 100 спортсменів.

Очевидно, що нам не вдасться розповісти про всі ці 111 об’єктів. Але все ж хочеться згадати деякі з них. Якими вони були до приходу окупантів. І якими стали після того, як орча нога ступила на українську землю.

Оскільки лиха, що вони нам заподіяли, неможна забувати. І таке точно неможна пробачати.

Спортивний комплекс «Іллічівець» – Маріуполь

Це був найбільший критий стадіон України – 168х136 метрів. Футбольне поле, зали для боротьби і боксу, для волейболу і баскетболу, тенісні корти.

Ще нещодавно він виглядав ось так:

undefined


А тепер підлітки, які там тренувалися, знімають відео поблизу зруйнованого комплексу:



Mariupol Ice Center

Його рекордними темпами побудували в кінці 2020 року. Тут в чемпіонаті України грала хокейна команда «Маріуполь», були секції для занять хокеєм і фігурним катанням. Жителі міста могли відвідувати ковзанку. Однак потім в місто прийшла російська армія.

Ось, якою арена була:

undefined


А ось якою стала.

Льодовий палац в Сєвєродонецьку

Спортивний центр Сєвєродонецьку був центром підготовки збірної України до Олімпійських ігор-2006 в Турині. Останнім часом, насправді, він перестав бути саме льодовою ареною, однак, до прикладу, в ньому грала команда футзальної Екстра-ліги.

Зараз же він повністю знищений:

undefined


Велокомплекс в Лимані

В 2021 році був добудований єдиний в Україні велокомплекс зі спеціалізованою трасою BMX у місті Лиман. Він мав приймати не лише внутрішні, але й міжнародні змагання. Однак зараз це виглядає неможливим:

undefined


Басейн «Нептун» – Маріуполь

Його ще навіть не встигли відкрити після реконструкції. Вадим Гутцайт нещодавно виступив з заявою, що гроші, котрі мали піти на облаштування басейну, зараз передані на допомогу переселенцям з Маріуполя.

Ось, що трапилося з «Нептуном»:

undefined


Спорткомплекс «Політехнік» – Харків

Це єдина спортивна споруда України, відзначена Державною премією в галузі архітектури, вона мала статус бази олімпійської підготовки збірних команд України. Після запуску двох ракет по спорткомплексу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» пожежу вдалося приборкати лише через чотири години.

undefined


Біатлонна база – Чернігів

Як сказав Андрій Дериземля, її вже немає як відбудувати – потрібно зводити з нуля. Тут займалися біатлоністи, лижні гонщики, паралімпійці. На момент початку війни на базі проживала, зокрема, Дар’я Блашко, яка змушена була переховуватися в підвалі від бомбардувань.

undefined


І коротко про деякі інші об’єкти.

База ФК «Металіст-1925» – Харків:

undefined


Уніфехт – Харків:

undefined


Стадіон ім. Гагаріна – Чернігів:

undefined


Центральний міський стадіон – Миколаїв:

undefined


Спортивний комплекс «Металург» – Бахмут:

undefined


«Салтівський лід» – Харків:

undefined


Спортивний комплекс «Авангард» – Київ:

undefined


Тенісний центр ФТУ – Ірпінь:

undefined


Баскетбольний зал в Рубіжному:

undefined


Окрім цього повідомлялося про руйнування, зокрема, стадіону, нещодавно збудованому з нуля у Волновасі, фізкультурному центру «Олімп» у Кременній, льодовій арені «Альтаїр» в Дружківці та багато інших об'єктів.

Спортивний комітет ВРУ стоврив інтерактивну карту спортивних споруд, зруйнованих російськими окупантами. На ній можна відстежити руйнування.

24 липня 2022 14:50







Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, Вхід



Поділитися

Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 1001-го дня повномасштабної війни

 

20 листопада 2024 20:36

Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 999-го дня повномасштабної війни

 

18 листопада 2024 19:55

Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 998-го дня повномасштабної війни.

 

17 листопада 2024 22:51