Традиції, амбіції, перспективи
У Києві відзначили 110-річчя столичної Колегії футбольних арбітрів та спостерігачів.
Стримано, але зі смаком. Так можна стисло охарактеризувати низку заходів на честь славетного ювілею суддівського департаменту. У непросту воєнну добу представники Феміди знайшли можливість для зустрічі, товариського поєдинку, нагородження пам’ятними медалями.
Подія була б неможливою без ініціативності та наполегливості голови Колегії Олександра Шамича. Його ідею з ентузіазмом сприйняли керівники Національного університету будівництва й архітектури, зокрема особисто ректор КНУБА Петро Куликов.
У розпорядження ювілярів було надано тамтешній актовий зал і розкішний оновлений спорткомплекс, на полі якого відбувся матч за Кубок Шани і Пам’яті. Свого часу цей трофей репрезентувала київська Колегія, аби віддати належне тим, хто відстоює свободу та демократію нашої країни. Серед глядачів були й ті, хто ненадовго повернувся додому з передової. В їхню честь лунали подяки та привітання, не обійшлося й без ноток суму – згадували тих, хто віддав життя за майбутнє України...
У церемонії нагородження взяли участь президент Асоціації футболу м. Києва Ігор Кочетов, представник Міністерства молоді та спорту України Олександр Стеценко, очільник столичної футбольної асоціації студентів Вадим Мисюра та начальник Київського міського відділення Комітету ФВС МОН України Сергій Бобровник.
Особливими гостями на урочистостях стали заслужений артист України, учасник бойових дій Альберт Салтиков і запальна олімпійська танцювальна група «Red Foxes».
Процес нагородження державними відзнаками, дипломами та ювілейними медалями символізував тісний зв’язок поколінь спільноти київських арбітрів. Зі сцени до молодих суддів звернувся, зокрема, ветеран цеху Костянтин Вихров, побажавши спадкоємцям професійного росту, а всім співвітчизникам – якомога скорішої Перемоги над російськими загарбниками.
Справжньою перлиною заходів стало відкриття на Кафедрі фізичного виховання і спорту КНУБА унікальної експозиції – своєрідного музею столичного футбольного та хокейного арбітражу. Серед експонатів, що їх дбайливо збирає та зберігає Олександр Шамич, є раритети віком по 70-90 років.
Поєднання тремтливого ставлення до глибоких традицій із безцінним досвідом і традиційними амбіціями не дає підстав сумніватися: в Київської колегії футбольних арбітрів та спостерігачів – серйозні та гідні перспективи залишатися однією з провідних ланок вітчизняного футболу.
14 серпня 2023 10:00