Сьогодні 16 вересня 2024 р.

ДР Конго обіграла Гвінею та вийшла у півфінал Кубка Африки

Першим півфіналістом Кубка африканських націй стала Нігерія, яка обіграла Анголу. Іншого учасника 1/2 визначали ДР Конго і Гвінея, для яких вихід навіть у чвертьфінал – вже вагомий успіх. На попередній стадії плей-офф конголезці сенсаційно обіграли Єгипет
 у серії пенальті, а Гвінея виявилися сильнішою за Екваторіальну Гвінею.

Вже на перших хвилинах ледь не "наварив" Муктар Діакабі. Одноклубник Романа Яремчука по Валенсії програв позицію супернику, але його удар у дотик був неточним. Активніше почали конголезці, але Гвінея ледь не в першій змістовній атаці заробила пенальті після падіння Мохамеда Байо у штрафному. Сам постраждалий і реалізував 11-метровий, забивши свій третій гол на КАН-2023. Гвінея повела в рахунку на 21-й хвилині.

Втім, рахунок 0:1 тримався якихось 5 хвилин. Захисник Марселя Шансель Мбемба, який невдовзі гратиме проти Шахтаря у Лізі Європи, після розіграшу кутового прийняв м'яч і другим дотиком вгатив у ближній кут. До перерви рахунок більше не змінився.

У другому таймі вже ДР Конго заробила право на пенальті. Нападник Штутгарта Сілас, який щойно вийшов на заміну, заробив на собі фол. Представник Брентфорда Йоан Вісса пробив точно в кут і вивів свою збірну вперед.

А на 82-й хвилині конголезцям вдався справжній шедевр. Захисник Бешикташа Артур Масуаку, який свого часу грав з Андрієм Ярмоленком у Вест Хемі, виконав штрафний від бокової лінії та застав голкіпера зненацька, нагадавши легендарні голи Андрія Шевченка чи Роналдінью. Ібрагім Коне не чекав удару і пропустив. Три удари у площину – три голи. Суперреалізація від підопічних Себастьєна Десабра.

У півфіналі суперником ДР Конго стане переможець пари Малі – Кот-д'Івуар.

ДР КОНГО – ГВІНЕЯ – 3:1
Мбемба (27), Вісса (65, з пенальті), Масуаку (82) – Байо (20, з пенальті).
ДР Конго: Мпасі-Нзау, Калулу, Мбемба, Інонга, Масуаку, Бонгонда (Тшибола 84), Мутуссамі, Пікель, Мешак (Сілас, 59), Бакамбу (Банза, 72), Вісса (Каємбе, 84).
Гвінея: Коне, Діакіте (А.Конте, 90+2), Діакабі, Жанв’є, І.Сілла, Гілавогі (А.Туре 59), Кейта, Діавара (Гірассі, 69), С.Сілла (Ф.Конте, 59), Байо (Ф.Камано 90+2), Камара.
Попередження: Масуаку (27) – Діавара (64), Ф.Конте (80).

3 лютого 2024 00:08