УЄФА оприлюднив нові правила фінансового фейр-плей
Виконавчий комітет УЄФА представив нові правила фінансового фейр-плей, що базуються на «трьох ключових стовпах: платоспроможність, стабільність та контроль витрат».
Нові правила фінансового феєр-плей було затверджено сьогодні на засіданні в Ньоні.
«Враховуючи їх назву, не дивно, що ключовою метою нових правил є досягнення фінансової стійкості. Вона буде досягнута за рахунок трьох ключових стовпів: платоспроможності, стабільності та контролю витрат», – йдеться у заяві УЄФА.
Щодо платоспроможності, то нове правило про відсутність простроченої кредиторської заборгованості (перед футбольними клубами, співробітниками, соціальними/податковими органами та УЄФА) забезпечить кращий захист кредиторів. Перевірки будуть проводитися кожен квартал, а терпимість до тих, хто прострочить платежі, буде меншою.
Нові вимоги до доходів футбольних клубів є розвитком існуючих вимог до беззбитковості та принесуть більшу стабільність у фінанси клубів. Щоб спростити впровадження нових вимог для клубів, розрахунок футбольного доходу аналогічний до розрахунку беззбиткового результату. Хоча допустиме відхилення збільшилося з 30 млн. євро до 60 млн. євро за три роки, вимоги щодо забезпечення справедливої вартості угод, покращення балансу клубів та скорочення боргів були значно посилені.
Найбільшим нововведенням у новому регламенті стане запровадження правила витрат на склад, яке дозволить краще контролювати заробітну плату гравців та витрати на трансфери. Регламент обмежує витрати на заробітну плату, трансфери та агентські винагороди 70% від доходів клубу. Оцінки проводитимуться вчасно, а порушення призведуть до заздалегідь визначених фінансових штрафів та спортивних заходів.
Нові правила набудуть чинності у червні 2022 року. Впровадження буде поступовим протягом трьох років, щоб надати клубам необхідний час для адаптації.
Президент УЄФА Олександр Чеферін:
«Перші фінансові правила УЄФА, запроваджені у 2010 році, виконали своє головне завдання. Вони допомогли повернути фінанси європейського футболу з краю прірви та зробили революцію в управлінні європейськими футбольними клубами. Проте еволюція футбольної індустрії, а також неминучі фінансові наслідки пандемії показали необхідність проведення масштабних реформ та прийняття нових правил фінансової стійкості.
УЄФА разом із зацікавленими сторонами у всьому європейському футболі розробив ці нові заходи, щоб допомогти клубам вирішити ці нові проблеми. Ці правила допоможуть нам захистити гру та підготувати її до будь-яких можливих майбутніх потрясінь, одночасно заохочуючи раціональні інвестиції та створюючи стійкіше майбутнє для гри».
10 квітня 2022 19:35