Сьогодні 31 жовтня 2024 р.

Відбір до ЧС-2026. Осічка Бразилії, максимум Аргентини

Бездоганна Аргентина, кінець бразильської серії, крутий рекорд майбутньої зірки «Челсі» – у головних подіях третього туру відбірного циклу ЧС-2026 у Південній Америці.


Непробивний Мартінес

АРГЕНТИНА – ПАРАГВАЙ – 1:0
Гол:
Отаменді (3).
Аргентина: Еміліано Мартінес, Моліна, Отаменді, Ромеро, Тальяфіко, Де Поль (Ло Чельсо, 90), Макаллістер, Енцо Фернандес (Паредес, 80), Ніколас Гонсалес (Окампос, 90), Лаутаро Мартінес, Альварес (Мессі, 53).
Парагвай: Карлос, Рамірес (Рохас, 46), Густаво Гомес, Бальбуена, Алонсо (Вільяльба, 76), Еспіноса, Кампусано (Охеда, 71), Річард Санчес, Альмірон (Авалос, 86), Соса , Барейро (Санабрія, 70).
Попередження: Енцо Фернандес (7), Алонсо (21), Барейро (50).

Коли Мессі довелося пропустити матч із Болівією, гру чемпіонів світу вів Ді Марія. Однак цього разу травмувався Анхель, а оскільки його друг Лео поки не готовий проводити повні матчі, Ліонелю Скалоні довелося перебудовувати гру. Тільки хто сказав, що без ветеранів супернику буде простіше? Особливо якщо в атаці ставку зроблено на тріо, що проводять найяскравішу осінь Лаутаро Мартінеса, Ніко Гонсалеса та Альвареса.

Таке поєднання – справжній кошмар для будь-якого суперника. Тож навіть схема із трьома центральними захисниками не полегшувала життя Парагваю. Працювати доводилося з підвищеним навантаженням, і гості трималися завдяки шаленій самовіддачі та везінню. Або скоріше невдачі аргентинців у завершенні, як у випадку з влучанням Де Пауля у штангу. Натомість Отаменді, який отримав капітанську пов'язку, відзначив це чудовим ударом, забивши перший за сім років гол у турнірних матчах.

Сталося це вже на третій хвилині, і найдивовижніше, що одним голом справа і обмежилася. Ну а Мессі вийшов на поле на 53-й хвилині – відразу після промаху Соси, який ледь не зрівняв рахунок. Однак Лео, який повернув капітанську пов'язку – навіть не в найкращих кондиціях після травми, взяв гру під своє управління і встиг відзначитися двома ударами в каркас воріт. З його голом було б, звісно, красивіше. Особливо якби вдалося забити прямим ударом із кутового. Але й так аргентинці були задоволені третій перемозі у трьох турах.

Окрім того, Аргентина продовжила до восьми матчів рекордну серію домашніх відбіркових ігор без пропущених м'ячів. У листопаді чемпіони світу можуть повторити континентальний рекорд, яким володіє Бразилія. Щоправда, в суперниках буде зубастий Уругвай, у якого атака точно краща за парагвайську. Та в останніх 13 відбіркових іграх забила лише в одному! Не дивно, що проти червоно-білих голкіпер аргентинців Еміліано Мартінес довів свою суху серію до рекордних 622 хвилин.



Кінець бразильської серії

БРАЗИЛІЯ – ВЕНЕСУЕЛА – 1:1
Голи:
Габріел (50) – Бельо (85).
Бразилія: Едерсон, Данило (Ян Коуто, 42 ), Маркіньос, Габріел, Арана, Каземіро (Андре, 79), Бруно Гімараес (Жерсон, 79), Вінісіус Жуніор (Матеус Кунья, 79), Родріго, Неймар, Рішарлісон (Габріель Жезус, 59).
Венесуела: Ромо, Александер Гонсалес, Анхель, Осоріо, Макун, Соса (Бельо, 79), Рінкон (Морено, 67), Еррера (Кассерес, 46), Мачіс (Сотельдо, 58), Рондон, Кордова (Саваріно, 46).
Попередження: Еррера (31), Рінкон (33), Рішарлісон (56), Андре (83).

Розгромивши в першому матчі під керівництвом Фернанду Дініза Болівію (5:1), бразильці вдруге поспіль зіштовхнулися із проблемами в атаці. Дивно чути подібне, коли у стартовому складі виходять Неймар, Родріго, Вінісіус Жуніор та Рішарлісон, а перший запасний – Габріел Жезус. Проте це так, хоча цього разу гра була не такою академічною, як у Перу (1:0). Підводила реалізація, а знову рятували стандарти.

Знову кутовий у виконанні Неймара і знову гол у виконанні центрального захисника. Але якщо в Лімі переможного удару Маркіньоса довелося чекати до 90-ї хвилини, то цього разу вперше відзначився за збірну Габріел Магальянс, забивши на початку другого тайму. Це, звичайно, жарт, але пентакампеони, здається, поквапилися.

Дали супернику час прийти до тями, забили ще раз лише з офсайду, а потім трапилося диво.

Удар через себе у виконанні Бельо, що вийшов на заміну, – витвір мистецтва. Заради такого шедевра варто було дивитися цю гру, і навіть бразильські ресурси відреагували на успіх суперника написаним капсом словом ГОЛАСО. А оберігали нічийний рахунок гості всіма доступними способами. Після кожного єдиноборства вони зводили ноги, що призвело до кількох конфліктів. Але зрозуміти Венесуелу можна – вона ж забила бразильцям на їхньому полі лише вдруге за всю історію відбіркових турнірів! Цього зрештою вистачило і для сенсаційної нічиєї, і для зупинки переможної серії Бразилії з 15 домашніх кваліфікаційних ігор.



Трилер у Барранкільї

КОЛУМБІЯ – УРУГВАЙ – 2:2
Голи:
Хамес Родрігес (35), Урібе (52) – Олівера (47), Нуньєс (90, з пенальті).
Колумбія: Варгас, Арьяс (Москера, 90), Давінсон Санчес, Куеста, Фабра, Урібе (Ріос, 67), Барріос, Арьяс (Монтеро, 90), Хамес Родрігес (Караскаль, 81), Діас, Борре (Сіністерра, 80).
Уругвай: Меле, Араухо, Касерес, Пікерес (Матіас Олівера, 46), Вальверде, де ла Крус, Угарте (Араухо, 72), Брайан Родрігес (Весіно, 72), Пельістрі (Крістіан Олівера, 46), Нандес (де Арраскаета, 61), Нуньєс.
Попередження: Варгас (8).
Вилучення: Варгас (87).

Колумбія та Уругвай стартували приблизно однаково. Обидві команди справили гарне враження у першому турі, але досить блідо виглядали у другий ігровий день. Найкраще у тих та в інших вийшло вдома, і в п'ятницю ця тенденція частково отримала продовження. Колумбія домінувала майже дві третини матчу, а за творчість відповідав досвідчений гравець, який повернувся до стартового складу, – Хамес Родрігес.

Капітан і рахунок відкрив класним ударом і ледь не організував друге взяття воріт, виконавши подачу зі штрафного. Йому залишився лише один точний удар, щоб зрівнятися з Фалькао, який забив рекордні для країни 13 м'ячів у відбіркових турнірах. Але роздуми на цю тему перервав початок другого тайму, на який Марсело Б'єльса змінив лівого захисника, і Олівера першим своїм дотиком зрівняв рахунок при подачі кутового. На той момент він провів на полі 61 секунду!

Ось тільки загалом із обороною у небесно-блакитних усе було погано, а Хамес її просто розривав. Саме він асистував Урібе, який повернув господарям лідерство, після чого колумбійці стали ловити суперника на швидких зустрічних атаках. Тільки їм катастрофічно бракувало реалізації.

Так, Діас з інтервалом у кілька хвилин занапастив вихід віч-на-віч і влучив у штангу, а поперечина зупинила спробу Джона Аріаса перекинути воротаря. Здавалося, питання лише у тому, коли відбудеться третій гол. Однак після заміни Хамеса, що удостоївся овацій трибун, гра почала змінюватися. Массіміліано Араухо, який втратив для початку відмінний момент, у результаті заробив пенальті і вилучення для голкіпера, що збив його. Нуньєс був точний, і Колумбія замість впевненої перемоги здобула нічию, яку боляче згадуватиме.



Високогірний рекорд

БОЛІВІЯ – ЕКВАДОР – 1:2
Голи:
Рамальйо (83) – Паес (45), Родрігес (90+6).

Колись матчі у Ла-Пасі перетворювалися на найважче випробування навіть для грандів, але нинішня Болівія програла на своєму полі четвертий поспіль відбірковий матч. Щоправда, у грі з Еквадором потрібно зробити виправлення на те, що цю збірну високогір'ям не злякаєш. Вона проводить домашні ігри в Кіто на висоті 2850 метрів над рівнем моря. Тож сил гостям вистачило навіть на швидку атаку на шостій доданій хвилині, що принесло найпізніший переможний гол в історії американської кваліфікації.

Втім, до історії цей матч увійде завдяки першому м'ячу еквадорців. Кендрі Паес, який забив його в 16 років і 161 день, став автором наймолодшого голу відбіркових турнірів Нового Світу. Щоправда, це не світовий рекорд, яким, як і раніше, володіє гамбієць Ебріма Сілла. Форвард у відборі до ЧС-1998 забив у 16 років та 50 днів. Але кар'єру африканця не можна назвати визначною, тоді як Паесу пророкують велике майбутнє. Цього літа вундеркінда підписав «Челсі», але до Європи Кендрі приїде лише після досягнення повноліття – влітку 2025 року.

ЧИЛІ – ПЕРУ – 2:0
Голи:
Вальдес (74), Лопес (90+1, автогол).

Чилійці перервали свою невдалу серію, вигравши відбірковий матч уперше з лютого 2022 року. Строго кажучи, успіх проти безнадійної Болівії (3:2) розбив кризовий відрізок, під час якого у «Ла Рохи» набралося п'ять поразок і нічия. Але й зараз пощастило із суперником – Перу вперше у своїй історії розпочав кваліфікацію з трьох матчів без забитих м'ячів.

 

Збірна

І

В

Н

П

М

О

1

Аргентина

3

3

0

0

5-0

9

2

Бразилія

3

2

1

0

7-2

7

3

 Колумбія

3

1

2

0

3-2

5

4

Уругвай

3

1

1

1

6-5

4

5

Чилі

3

1

1

1

3-3

4

6

Венесуела

3

1

1

1

2-2

4

7

Еквадор

3

2

0

1

4-3

3*

8

Парагвай

3

0

1

2

0-2

1

9

Перу

3

0

1

2

0-3

1

10

Болівія

3

0

0

3

2-10

0



* Еквадор оштрафований на три очки за використання фальшивих документів захисником Байроном Кастільйо.

13 жовтня 2023 10:26







Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, Вхід



Поділитися

Найкращі ігрові епізоди за участю Родрі у 2024 році

 

29 жовтня 2024 09:00

Церемонія вручення «Золотого м’яча»-2024

 

28 жовтня 2024 18:30

ЧС-2026. Південна Америка, 10-й тур. Аргентина – Болівія. Огляд матчу

 

16 жовтня 2024 09:56