Сьогодні 21 листопада 2024 р.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Старі традиції нового сезону

Ігор СЕМЙОН

Тиждень для України видався дуже важким. Крім того, що відбулася втрата однієї з команд, до Таблиці коефіцієнтів добуто тільки 0.5 бала (0.1 за конвертацією єврокубків). 1/4 з можливого. Конкуренти брали більше. Хоча теж втрачали бійців.

Серйозної втрати зазнала Швейцарія. Її «Базель» – це найбільший постачальник очок для цієї країни, але у цьому сезоні він набрав тільки один бал (0.2 за конвертацією Таблиці коефіцієнтів). Проте «Серветт», захопивши 0.5 бала в протистоянні з «Генком», гарантував собі мінімум групу Ліги Європи (вже три команди в осені). А є ще «Люцерн», який пробився до третього кола відбору Ліги конференцій, взявши на тижні пів очка. Загалом Швейцарія здобула 2 бали з можливих трьох на тижні. Плюс 0.3 відносно України.

undefined


«Позбулася» «Войводини» Сербія. Ситуація загалом ще гірша, аніж з нашою «Ворсклою», адже п'ята сербська команда не здобула жодного очка. На тижні країна залишилася з нулем, але й команда в неї стартувала поки що лише одна.

Ізраїль збагатився двома з половиною балами з чотирьох можливих, втративши одну з команд. З трьох, що лишилися, наразі тільки одна має гарантію групового етапу. Загалом країна скоротила відставання від України на 0.525 бала, але у нас є потенціал не пропустити конкурента вперед себе. Все залежатиме від кількості осінніх активів.

Данія втратила «Орхус», який на прощання взяв один бал в протистоянні з «Брюгге». Ледь не втратила «Мідтьюлланн», який зрештою пройшов далі, але хоча б очок країні на тижні не приніс. Від «Копенгагена» – (+0.25), тож сумарно пів очка до скарбнички. І тут профіт порівняно з Україною, але ми застосували тільки 2/5 свого ресурсу, тоді як Данія – 3/4.

Одну команду втратила й Чехія. До того ж «Богеміанс-1905» вилетів з нулем, віддавши всі очки, щоправда, представнику іншого конкурента України. «Вікторія» дотиснула «Дріту» й набрала більше фактичних очок, аніж дві наші команди на тижні, й тим паче – очок, поділених на кількість команд (у випадку Чехії – «4»). Від України вдалося скоротити відставання на 0.15 бала. Важливим в наступному колі відбору буде протистоянні «Дніпра-1» зі «Славією».

Норвегія та Туреччина – єдині з групи наших конкурентів, хто ще не втрачав учасників. Ба більше, на тижні обидві взяли максимум з можливого. Турки – повноцінний бал до Таблиці коефіцієнтів, норвежці – 0.75, адже одна команда в них ще не стартувала. Вже наступного тижня буде загроза опинитися за спиною Норвегії у загальній Таблиці рейтингу.

undefined


***

У сезонному рейтингу (коефіцієнт 2023/24) лідерства не втратила Ісландія. Польща піднялася у топ-5. Вірменія, Словенія, Люксембург та Кіпр – у топ-10. Україна – 38-ма, що краще, ніж позиції двох наших конкурентів (Данії та Швейцарії).

Ще одне важливе доповнення – країни-невдахи. До Ліхтенштейну, який припинив боротьбу після першого кваліфікаційного раунду, додалися Північна Ірландія, Вельс, Чорногорія і Сан-Марино. Єдина країна з топ-10, яка вже втратила представника – Португалія. Найнижчий серед тих, хто зберігає повну квоту – Кіпр (23-тє місце).

Вже у вівторок – нові матчі єврокубків. Але для нас тепер деякий час будуть важливі четверги: кваліфікація Ліги Європи та Ліги конференцій.

4 серпня 2023 09:40







Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, Вхід



Поділитися

ЧС-2026. Південна Америка, 12-й тур. Бразилія – Уругвай. Огляд матчу

 

20 листопада 2024 12:08

ЧС-2026. Південна Америка, 12-й тур. Аргентина – Перу. Огляд матчу

 

20 листопада 2024 12:07

ЧС-2026. Південна Америка, 11-й тур. Парагвай – Аргентина. Огляд матчу

 

15 листопада 2024 10:44