КЧС-2025, 1/2 фіналу. ПСЖ – Реал. Анонс

Як і очікувалось, у битві за клубний Кубок світу зіграють європейські гранди. Ім'я одного з них вже відоме – Челсі переміг Флуміненсе й готується зустріти фінального боса. На лондонців чекатиме вкрай важка зустріч, адже їхнім опонентом стане ПСЖ або Реал.
Їх сьогоднішній поєдинок за своїм статусом цілком претендує на статус дострокового фіналу КЧС-2025, хоча в ігровому плані все не так однозначно. Справжнім котом у "мішку" залишається Мадрид, який тільки почав роботу з Хабі Алонсо й старався не виснажуватись на полі. "Королівський клуб" вже у першому турі розписав нічию з Аль-Хілялем і цілий тайм мучився з Пачукою, а другий тайм з Ювентусом у 1/8 фіналу команда провела практично без моментів.
Поєдинок проти Борусії Д виявився кращим. Реал знову створив небагато, але забив тричі – втім, у компенсований час дортмундці ледь не оформили камбек з 0:2 та 1:3. Від "вершкових" же очікують домінації й розгромів, хоча у тактичному плані колектив провів майже ідеальний матч. Нестабільність на даному етапі є нормальним явищем, однак ПСЖ за такий футбол може й не пробачити.
Атакувальна статистика грандів є плюс-мінус рівною. У Реала є навіть козир – нападник Гонсало Гарсія, дебютувавши за основу "бланкос" на клубному Мундіалі, забив аж чотири голи. Він є найкращим бомбардиром турніру, а преса порівнює 21-річного форварда з легендарним Раулем.
Також слід відзначити Трента Александера-Арнольда, у якого аже два асисти за новий клуб. Окрім цього, англієць брав важливу участь у кількох гольових атаках. Ліворуч же виділяється молодий Фран Гарсія, який не відстає за гольовими передачами – хоча в обороні припускається відчутних помилок.
Втім, у грі без м'яча на чужій половині Париж і Мадрид неспівставні. Як і в часи Карло Анчелотті, Реал пасе задніх у цьому аспекті – за кількістю спроб високого тиску "бланкос" аж сьомі на КЧС-2025, а за інтенсивністю колектив тримається двадцятим. І це при тому, що Кіліан Мбаппе виходив лишень на заміну після 60-х хвилин (вперше він зіграв у 1/8 фіналу), а Вінісіуса колись називали машиною пресингу.
На власній половині Реал теж забагато дозволяє. Підопічні Хабі Алонсо допустили 5,65 очікуваних голів без урахування пенальті, що дорівнює тринадцятій позиції на КЧС-2025 – У ПСЖ показник вдвічі менший. Із 11-метровими ж оборона "королівського клубу" входить у топ-8 найгірших. Сьогодні їй ще й новачок Хьойсен не допоможе, адже він привіз пенальті з Борусією, заробивши пряму червону.
Звісно, зі статистикою на короткотривалих турнірах слід бути вкрай обережним. Вибірка вкрай низька, у календарі були слабкі суперники, а тренери грандів в принципі стараються берегти сили. Матч із Дортмундом показав, що у вирішальних стадіях Реал готовий додавати.
З іншого боку, цифри підтверджують відчуття та аналітику експертів – мадридці дуже сильні в атаці, але сирі в організаційному плані. Наприклад, Хабі Алонсо по ходу Клубного ЧС-2025 пробує використовувати Трента в ролі фальшивого фулбека, що сприяє розвитку позиційних атак, але не завжди працює на баланс у захисті. Цим здорово користувався Аль-Хіляль.
У матчі проти Ювентуса використовувалась інша модель – з перевантаженням центру й створенням простору на флангах (зокрема, на правому). Спрацювало значно цікавіше, але це – лишень перші "проби пера".
Можливо, саме тому преса й букмекери не вірять у вихід Реала до фіналу. ПСЖ на його тлі здається занадто потужним. Спогади про феноменальний весняний футбол ще занадто свіжі, але чи був Париж таким же потужним влітку?
Команда явно берегла сили до важливіших матчів. Підопічні Луїса Енріке навіть мали поразку від Ботафого в групі (0:1), причому поступившись по грі – команда створила мало. Коуч французів заявив, що ніхто не захищався проти ПСЖ настільки круто. Інші поєдинки пройшли краще, однак звична магія вмикалась лишень тоді, коли це було потрібно.
А статистика у тріумфатора ЛЧ крута. За атакувальними показниками ПСЖ входить у топ-3, трішечки поступаючись Манчестер Сіті та Баварії. У мюнхенців були 10:0 з аматорами, а "містяни" громили Аль-Ахлі 6:0 – парижани ж не стали добивати Інтер Маямі після 4:0 у першому таймі (чого не скажеш про винос Атлетіко, 4:0). І це при тому, що Дембеле вперше зіграв аж у чвертьфіналі, з'явившись на 65-й хвилині.
За ефективністю білд-апу й кількістю комбінацій на 10+ пасів ПСЖ лідирує з відривом, а в пресингу кращою на Клубному чемпіонаті світу-2025 була тільки Баварія. За гостротою допущених ударів по власних воротах тріумфатори ЛЧ теж найсильніші. У організаційному плані теж нічого не змінилось – усі механізми працюють, як годинник.
Поєдинок проти Баварії у чвертьфіналі став найважчим для підопічних Луїса Енріке, що й не дивно. Чи може він тривожити французьких фанів? Навряд чи – ПСЖ домінував у перші 25 хвилин, контролював гру по перерві та створив пристойну кількість моментів, працюючи від своїх чеснот. Певні проблеми виникали в обороні, адже німці непогано забігали за спини захисникам.
От тільки це тривало недовго, а моменти Баварії не мали систематичного характеру. Винятком можуть слугувати хіба що кроси й стандарти, з яких "рекордмайстер" забивав двічі – але ПСЖ двічі ловив суперника в офсайд. І все одно сигнал неприємний, враховуючи класну гру Гонсало Гарсії в зонах завершення.
Тим паче, що сьогодні не зіграє Пачо – основний центрбек отримав вилучення за грубий фол у чвертьфіналі. На дискваліфікацію нарвався і Лукас Ернандес, який примудрився залишити ПСЖ вдев'ятьох проти Баварії за рахунку 0:1. Це має збуджувати Мбаппе, для якого зустріч стане особливо принциповою. Можна не сумніватись, що Хабі Алонсо випустить його в основі.
Орієнтовні склади
ПСЖ: Доннарумма – Хакімі, Маркіньйос, Беральдо, Нуну Мендеш – Невеш, Вітінья, Фабіан Руїс – Дуе, Дембеле, Хвіча.
Реал Мадрид: Куртуа – Александер-Арнольд, Рюдігер, Асенсіо, Фран Гарсія – Вальверде, Чуамені, Беллінгем – Гюлер, Мбаппе, Вінісіус.
9 липня 2025 09:43