Сьогодні 16 жовтня 2024 р.

Луческу встановив рекорд за тривалістю тренерської кар’єри в одній збірній

12 жовтня відбувся матч 3-го туру Ліги націй УЄФА у якому збірна Румунії на виїзді обіграла команду Кіпру з рахунком 3:0.

За даними Міжнародної федерації футбольної історії та статистики (IFFHS), головний тренер збірної Румунії Мірча Луческу став рекордсменом за тривалістю тренерської кар’єри в одній збірній.

Свій дебютний матч на посаді керманича збірної Румунії 79-річний тренер провів 11 листопада 1981 року. Тоді гра зі Швейцарією завершилася з рахунком (0:0).

Таким чином, з першої до останньої гри Луческу на чолі збірної Румунії на цей момент пройшло 42 роки та 336 днів. Це рекордний показник, який випереджає досягнення колишнього тренера збірної Парагваю Мануеля Флейтаса Соліча на 4 дні.

Мануель Флейтас Соліч вперше очолив збірну Парагваю у грі проти Бразилії (1:1), яка відбулась у вересні 1922 року. Останній матч на посаді тренера національної збірної він провів у серпні 1965-го проти Болівії (1:2).

Зазначається, що цей рейтинг не враховує перерву у тренерській кар'єрі на чолі збірних, тому період з 1986-го до 2024 року, коли Луческу не працював з національною командою, все одно враховується у цьому рейтингу.

15 жовтня Луческу може оновити рекордний показник, коли збірна Румунії зіграє проти команди Литви. Початок гри о 21.45.

14 жовтня 2024 09:24