Ліга націй. Грузія – Україна. Анонс матчу
У черговому турі Ліги націй національна збірна України зіграє з Грузією Віллі Саньоля.
Скільки вже таких матчів «життя та смерті» було у команди Сергія Реброва – і не згадати. У всіх сенсових розуміннях. У цьому ж випадку все значно простіше – «або пан, або пропав». При цьому, підсумкові результати листопадових зустрічей для синьо-жовтих можуть варіюватися від успіху до тотального провалу та пониження у класі.
ГРУЗІЯ – УКРАЇНА
16 листопада, початок матчу – о 19:00
Грузія, Батумі. Стадіон «Батумі Арена»
Арбітр: Кріс Кавана (Англія)
Трансляція – «Суспільне Регіони», «Megogo Спорт»
Грузія
Після певного «оверперформансу» на початку осені, у грузинів закономірно стався спад. У жовтні команда Віллі Саньоля зазнала відразу двох мінімальних поразок: від української збірної та від албанських «орлів». Обидві зустрічі закінчились з ідентичним рахунком – 0:1, не на користь «червоних».
Тим не менше, навіть враховуючи цю певну кризу у результатах, Федерація футболу Грузії оформила нову угоду про співпрацю із французьким спеціалістом. Тому, грузини продовжують вірити у 47-річного наставника.
«Я відчуваю себе щасливим у Грузії, і немає причин щось змінювати. Збірна Грузії вже є командою, з якою треба рахуватися, і нам потрібно більше працювати, щоб продовжувати підвищувати свій рівень, який минулого літа був прийнятий не лише командою, а й усією країною», – заявив Саньоль після пролонгації контракту.
Незважаючи на дві вищезгадані фіаско, національна команда Грузії все ще йде серед лідерів квартету та зберігає солідні шанси на підвищення у класі.
Ця версія Грузії робить ставку на яскравий та динамічний футбол, із швидким переходом від оборони до атаки. І як показав перший очний поєдинок з українцями у цьому циклі, далеко не все у цьому світі ідеальне. Цих грузинів можна «засушити» та перебігати, зробивши ставку на прості рішення. Особливо, якщо у лідерів атакуючої лінії «хрестоносців» на чолі з Кварацхелією не піде гра.
Водночас, про ніяку недооцінку суперника з нашого боку і мова не може йти. По-перше, це запальні грузини, які завжди можуть створити сюрпризи та однозначно вийдуть зарядженими на цю зустріч, щоб взяти реванш у наших. По-друге, і саме головне: скільки ми вже раз обпікалися об цю саму «недооцінку» та халатність... Все у наших руках, тобто ногах та головах.
Орієнтовний склад збірної Грузії: Мамардашвілі, Кабададзе, Кашія, Гвелесіані, Двалі, Чакветадзе, Китеїшвілі, Кочорашвілі, Кварацхелія, Мікаутадзе, Цитаїшвілі.
Україна
Час надій та сподівань вже минув. Критикувати теж не хочеться. Тим більше, наче справи трішки вирівнялися. Настала сіра та жорстока реальність.
З позитиву: жовтневий цикл матчів Ліги націй «синьо-жовті» провели значно успішніше в порівнянні з вересневим. З негативу: фундаментальні проблеми у грі першої команди країни все ще залишились. І якщо з тими ж грузинами індивідуальна майстерність Мудрика та більш-менш організовані дії в обороні принесли необхідні три очки. То вже з чехами було відчутно складніше.
Наразі, вже всім зрозуміло, що це і є наш поточний рівень. Тому, очікувати якоїсь феєрії чи нетривіальних ідей та конструкцій від команди Сергія Реброва вже не варто. Потрібно робити ставку на холодний розрахунок та відштовхуватись від суперника.
За достатнього рівня концентрації та зібраності ми можемо щось показувати. Так, банальний підхід. Ну а як інакше? Ми ж самі дійшли до цього. По суті та за фактом, єдина наша робоча схема зараз – це ставка на «простоту» при обороні власних воріт та індивідуальну майстерність наших збірників попереду.
Ще є шанс врятувати цю кампанію Ліги націй. Ба більше, навіть зачепитися за вихід в елітний дивізіон A. Проте, це той самий випадок, коли забігати наперед взагалі не потрібно. Не все буде залежати від нас. Окрім наших потенційних (!) перемог (які ще потрібно вигризти зубами), потрібен ще певний збіг обставин та футбольна вдача. На даному етапі, враховуючи усі фактори та попередні «успіхи» збірної України, збереження прописки у групі B – це вже буде позитив.
Якщо ж говорити про склад. То тут не все так однозначно теж. З одного боку нарешті повернувся в обойму Віталій Миколенко. Без фулбека «ірисок» наш лівий фланг відчутно просідав. Як в атаці, так і безпосередньо в обороні.
З іншої сторони – можливо, не зіграє проти збірної Грузії наш головний страйкер. Звичайно, мова йде про Артема Довбика. Зокрема, у вівторок нападник римської «Роми» пропускав одне із тренувань української команди через дискомфорт у коліні. Хоча, в четвер форвард вже займався у загальній групі. До того ж, не допоможе «синьо-жовтим» Віктор Циганков. Вінгер «Жирони» все ще не встиг відновитися після надриву задньої поверхні стегна.
Також свої дебютні виклики у лави національної збірної отримали: хавбек англійського «Брентфорда» Єгор Ярмолюк та захисник львівського «Руху» Олексій Сич. Поза заявкою опинилась легенда збірної та «Динамо» Андрій Ярмоленко, а голкіпер мадридського «Реалу» Андрій Лунін пропустить цей двобій через сімейні обставини. І накінець, проблемну опорну зону зможе закрити Володимир Бражко.
Орієнтовний склад збірної України: Трубін, Конопля, Матвієнко, Забарний, Миколенко, Бражко, Судаков, Шапаренко, Мудрик, Гуцуляк, Яремчук.
Історія протистоянь
Збірна Грузії може вважатися дуже зручним суперником для нашої національної команди. Із десяти матчів, зіграних опонентами, сім завершилися перемогою «синьо-жовтих», решта поєдинків принесла нічиї.
Цікаво, що найкращим бомбардиром серед українців у протистоянні зі збірною Грузії досі є нинішній наставник «синьо-жовтих» Сергій Ребров, на рахунку якого три точні удари.
Перемоги: 0-7
Забиті м'ячі: 6-17
Найбільша перемога: 0:4
Турнірне становище
16 листопада 2024 08:39