Сьогодні 16 жовтня 2024 р.

Ліга націй-2024/25, 4-й тур. Результати матчів вівторка

Іспанія розгромила Сербію та вийшла у плей-оф Ліги націй, Польща оформила камбек з Хорватією, Еріксен врятував Данію від фіаско, а Португалія не впоралась з аутсайдером.

У групі А1 Польща на своєму полі спробувала взяти реванш у Хорватії за поразку у першому матчі (0:1). Вже на старті зустрічі Зелінськи вивів господарів вперед (гол переглядали на предмет порушення правил перед взяттям воріт, але фол не зафіксували). Гості не знітились і в середині тайму провели бойову шестихвилинку, протягом якої поляки повністю провалились, пропустивши одразу три голи.

В середині другого тайму Шиманськи завдяки передачі Левандовськи відновив статус-кво, а згодом Хорватія залишилась у меншості – Ливакович за брудний фол заробив червону картку. Більше жодній з команд забити не вдалось. У паралельному матчі Шотландія вистояла проти Португалії, втримавши безгольову нічию і набрала перше очко у чотирьох матчах.

У групі А4 Швейцарія розписала бойову нічию з Данією. Команди обмінялись голами протягом хвилини в середині тайму, але на перерву перемагаючи пішли «Наті» – Амдуні вже у доданий час реалізував пенальті за підкат Доргу. По перерві захисника «Лечче» реабілітувався, вивівши Данію вперед, але гол не зарахували. На екваторі другої сорокап'ятихвилинки за партнера відповів Еріксен. За трохи арбітр скасував гол і в Швейцарії. Як наслідок, мирова, яка принесла Данії 7 очок і другу сходинку. Швейцарія з одним пунктом остання.

У групі А4 чемпіони Європи продовжують турне по іспанській провінції. Традиція була започаткована ще два роки тому – «Фурія Роха» приймала суперників у Гранаді, Вальядоліді, Малазі, й Сарагосі, а у попередньому турі Лізі націй команда завітала до Мурсії. Сербію ж приймали у Кордові. На наше щастя, іспанці без особливих проблем винесли суперника з рахунком 3:0 й достроково вийшла у плей-оф Ліги націй. Іспанія продовжила безпрограшну серію в офіційних матчах до 19 ігор поспіль – краща серія була тільки між 2010 та 2013 роками (29). Крім того, підопічні Луїса де ла Фуенте виграли 12 із 15 поєдинків у 2024 році. Це – найкращий календарний рік збірної після 2013 року. Браво! Іспанія виграла групу, Сербія залишилася на 3 місці.

В дивізіоні С3 21-річний півзахисник «Стандарда» Айзек Прайс став головним героєм матчу в Белфасті між збірними Північної Ірландії та Болгарії: протягом перших 30 хвилин він оформив дубль, а загалом – хет-трик. Обидва рази в першому таймі він замикав передачу з лівого флангу першим же дотиком: спершу йому асистував Діон Чарльз (один із трьох Чарльзів, які вийшли у стартовому складі), потім – Броуді Спенсер. На 32-й хвилині Спенсер взяв участь у ще одному забитому м'ячі: він пробив у штангу після сольного проходу, але м'яч зрикошетив від воротаря Болгарії і залетів у ворота. Болгари були настільки погані, що не зуміли забити супернику навіть із пенальті...

Завдяки цьому розгрому команда Майкла О'Ніла обійшла в турнірній таблиці не лише Болгарію, а й Білорусь. Поплічники росіян втратили очки у формально домашньому матчі з Люксембургом і позбулися лідерства. Приємно, що в складі гостей відзначився екс-форвард київського «Динамо» Жерсон Родрігес.

А ось у матчі між Литвою і Румунією команди реалізували одразу два 11-метрових: за господарів відзначився форвард «Цельє» Армандас Кучіс, за гостей – опорник «Емполі» Разван Марін. Що цікаво, обидві «точки» були призначені за гру захисників рукою. У другому таймі Румунія завдяки голу Деніса Дрегуша вирвала перемогу і продовжила йти турніром без жодної втрати очок. Збірна Косово завдяки перемозі над Кіпром також захистила друге місце в групі С2.