ЛК, 3-й раунд. Зоря – Університатя. Анонс першого матчу

Слідом за «Динамо» та «Ворсклою» на євроарену виходить «Зоря», яка посперечається за путівку до раунду плей-офф Ліги Конференцій з третьою командою Румунії. Перша частина дуелі пройде у польському Любліні, де у ролі господарів виступають луганчани.
Для «Зорі» це перший єврокубковий матч у новому сезоні та взагалі перший офіційний матч за вісім місяців. «Університатя» свій турнірний шлях у Лізі конференцій розпочала 21 липня. На її рахунку вже є один вибитий суперник – албанська «Влазнія» із міста Шкодер. З нею румуни на виїзді зіграли 1:1, а вдома розгромили суперника 3:0 і легко пройшли до наступної стадії.
Ключові моменти
«Зоря» дуже потужно провела більшість товариських матчів, вона має бути у гарній формі.
Як і по інших українських клубах, по «Зорі» зараз важко зрозуміти, що вона собою представляє, оскільки команда цього року грала виключно товариські матчі. Щоправда, грали луганці успішно, поточного року вони програли лише три матчі, два з яких припало ще на січень. Остання поразка припала на початок минулого місяця – на матч із «Легією». Взагалі «Зоря» програвала виключно польським топам: «Легії», «Ракуву» та «Погоні».
Дуже цікаво подивитися на «Зорю» в офіційному протистоянні, є відчуття, що після таких спарингів вона не розчарує.
Результативність – головна відмінність останніх ігор «Зорі».
Велика кількість успіхів у товариських матчах у «Зорі» ми вже відзначили, але є ще один момент, повз який не можна пройти. Переважна більшість спарингів команди виходять результативними. Якщо взяти 15 останніх ігор «Зорі», то ми побачимо, що менше ніж три м'ячі в них забивали лише двічі. У лютневому матчі з «Окжетпесом» та у грі зі збірною Узбекистану U23 ще у січні місяці. Причому зазвичай забивають обидві команди, хіба що узбекистанці є виключенням.
«Зоря» востаннє йшла з поля без забитого м'яча ще в матчі з «Ромою», у листопаді минулого року. Як ми бачимо, навіть втрата ударного іранського дуету форвардів Шахаб – Аллах'яр не змусила луганчан забивати менше.
Велика перебудова не минула команду.
Більшість легіонерів «Зорі» залишили клуб ще у лютому-березні. Зараз із неукраїнців у команді залишився лише бразилець Крістіан, який навесні поїхав, але влітку повернувся до команди. Не лише іноземці пішли із «Зорі». Владислав Кочергін вирушив до «Ракува», Дмитро Хомченовський та Віталій Вернидуб перебралися до «Кривбасу», Артема Громова переманив до себе «Дніпро-1». Поповнення вийшло не менш значним, як мінімум у кількісному плані, якість багатьом ще належить довести.
Прийшов найкращий бомбардир «Десни» Денис Безбородько, з «Колоса» приїхав досвідчений В'ячеслав Чурко. У «Динамо» орендований Роман Вантух, а Дмитро Мішнєв та Арсеній Батагов прийшли безкоштовно. Більшість новачків мають гарні перспективи в УПЛ, але чи потянуть вони рівень групового етапу Ліги конференцій?
Румунський футбол у занепаді. Бронзовий призер Румунії вже не вважається грізною силою.
Якщо ви спробуєте пригадати останні досягнення румунських клубів на євроарені, то вам доведеться добряче поламати голову. А все тому, що румунський клубний футбол зараз у занепаді. Простий приклад: ця ж «Університатя» минулого сезону в Лізі конференцій вилетіла від албанського «Лачі», а ще раніше з Ліги Європи її вибивав тбіліський «Локомотив».
Те саме стосується й інших грандів румунського футболу. Єдиний, хто тримається – це ЧФР «Клуж», який минулого сезону дістався групового етапу Ліги конференцій. Щоправда, цьогоріч чинний чемпіон Румунії вже встиг вилетіти з Ліги чемпіонів від «Пюніка». З такими результатами румунські клуби боятися не варто.
«Університатя» погано розпочала новий сезон.
На старті сезону від румунського клубу чекали більшого. Але з успіхів «Університаті», яка провела вже п'ять матчів, можна виділити лише прохід «Влазнії». Саме перемога над албанцями поки що єдина для «Університаті», ще три матчі румуни звели внічию і один програли – столичному «Рапіду».
При цьому не можна сказати, що команда послабшала порівняно з минулим сезоном. З «Університаті» пішов лише основний голкіпер Мірко Пільячеллі, а решта лідерів залишилася на місці. Більше того, румуни непогано посилились. Раул Сілва із «Браги», Іван Мартич із «Сьона», дует із «Краковії» Рівалдіньо та Сержіу Ханка, це всі гравці під основу.
Тактика
Новий тренер «Зорі» Патрік ван Леувен мав достатньо часу, щоб випробувати різні варіанти. Судячи з останніх матчів, він зупинився на 4-4-2 або навіть 4-4-1-1, оскільки Владислав Кабаєв (той, якого наполегливо сватають до київського «Динамо») найчастіше грає глибше за Олександра Гладкого, який виконує роль класичного центрфорварда.
«Університатя» робить ставку на схему 4-2-3-1 і намагається грати в атакуючий футбол. Має досить небезпечних флангових гравців атаки – Андрія Івана та Густаво Ді Мауро. У центрі поля досвідчені Олександру Крецу та Олександру Матею однаково гарні у руйнуванні та підтримці атак своєї команди. Оборона і воротарська лінія у румунів кульгають – так само, як і позиція центрфорварда: молодий Маркович набагато краще почувається на позиції під нападником.
Чого чекати
Останнім часом «Зоря» шліфувала свої навички на міцних польських командах і робила це досить впевнено. Оцінити реальний рівень номінальних господарів важко, але в останніх матчах у них перемог набагато більше, ніж поразок. На відміну від суперника, який хоч і розпочав сезон кілька тижнів тому, але й досі не набрав оптимальної форми.
«Університатя» навіть скромну албанську «Влазнію» не змогла обіграти в гостьовому матчі. Навіть із парою гравців збірної Румунії у складі ця команда не виглядає сильніше за «Зорю». Принаймні вона ще не показала нічого такого, за рахунок чого могла б обіграти український клуб.
4 серпня 2022 20:00