Полунін: «Футболістам «Ворскли», навіть досвідченим, не вистачало швидкості та потужності»
Ворскла знову завершила черговий єврокубковий сезон уже у першому для себе раунді відбору. Підопічні Віктора Скрипника не змогли за сумою двох матчів переграти грузинську Ділу. У зустрічі-відповіді українська команда програла супернику з рахунком 1:3 і вилетіла з турніру. Протистояння Діла – Ворскла оцінив відомий у минулому футболіст Дніпра та німецького Нюрнберга, а також національної збірної України Андрій Полунін.
– Після перемоги в Польщі, Ворскла була невеликим, але все ж таки фаворитом у протистоянні з Ділоою. Що пішло не так у зустрічі-відповіді?
– Для мене, чесно, поразка полтавської команди – несподіваний результат. Згадуючи першу гру, ми пам’ятаємо, що Ворскла буквально дотиснула свого суперника, забивши двічі наприкінці зустрічі. Була в мене впевненість, що все для зелено-білих буде успішним, і Ворскла пройде далі в Лізі конференцій.
– Але факт, що підопічні Скрипника програли 1:3 та вилетіли з єврокубків. Що привело до цього?
– Можна згадати, що низка досвідчених гравців залишила ворсклян влітку. Особливо відчутна втрата найкращого снайпера Сефері. За дві єврокубкові ігри ми побачили, що в атаці Ворскла має великі проблеми. У Горі взагалі мало що виходило попереду. Лише Кане та Степанюк несли загрозу воротам, які захищав український воротар Дили Євген Кучеренко.
Думаю, що головне, чого не вистачало нашим футболістам – командною швидкості, потужності. Грузинські футболісти робили все швидше, вони грали з потрібною агресією. Де треба – грали на випередження, де була потреба – пресингували. Поєдинок розпочався з атак Діли, а у наших хлопців нічого не виходило.
У діях господарів були елементи сумбуру, навали, але це спрацювало. Запам’ятав один епізод, як досвідчений Пердута заспокоював своїх молодих партнерів. Плюс нервозність молодого воротаря Ісенка не пішла у плюс Ворсклі. На виходах він невпевнено діяв, не дістаючись м’яча. Польові гравці все це відчувають та бачать. А захисники полтавської команди діяли не дуже злагоджено, невміло граючи під час створення офсайду. Дехто десь затримається і все. Мені дуже сподобався хавбек Гале з Барбадосу. Він і гол забив, і пас гольовий віддав. Не здивуюсь, що вже зовсім скоро Діла його продасть.
– Якщо дивитись на статистичні показники, то тут картина сумна для нашого клубу. За ударами у площину – 6:1 на користь Діли, володіння м’ячем – 61% на 39%, також на користь господарів.
– Так, я ознайомився із цими статистичними показниками. За цими даними видно перевагу Діли. Та й попереджень більше заробили гості. Якщо говорити про арбітра, то можна сказати, що він міг вилучати як гравця Ворскли, так і футболіста грузинської команди. Також відзначу травму бразильського захисника Феліпе, яку він отримав на 36-й хвилині. А рівноцінної заміни йому не було. На заміні часто-густо молодь. Звичайно, керівникам Ворскли потрібно було в літнє міжсезоння зміцнитись 2-3 досвідченими виконавцями, тим більше, коли ти граєш у єврокубках.
– На вашу думку, те, що Ворскла не посилилася – це ключова проблема команди?
– Звісно, все це впливає на гру. Ми бачимо, що досвідченим захисникам Чеснакову та Пердуті вже не вистачає швидкості, щоб протистояти швидким гравцям суперника.
– Із чим пов’язана невпевнена гра Павла Ісенка. Адже йому видали стільки компліментів.
– Хлопцеві тільки нещодавно виповнилося 20 років. Лише навесні він став грати в основному складі Ворскли, нагадаю, трапилося це після переходу Різника до донецького Шахтаря. Усі його запам’ятали після впевнених дій під час пробиття одинадцятиметрових ударів. Але офіційний матч, це не лише пенальті. Тут потрібно холоднокровно грати у воротах, керувати діями захисників. Усьому цьому треба вчитися. Та й конкуренція йому потрібна. Наприклад, Трубін навчався у Пятова, зараз Різник потрапив до Шахтаря, де є вже досвідчений Трубін. Тільки так можна зростати. А у Горі Ісенко не завжди приймав правильні рішення, особливо це було видно з його виходів із воріт. Нервовість на нього тиснула, хоча він врятував Ворсклу, після невдалого відскоку м’яча від ноги Бацули.
– Діла у схожій манері пройшла ДАК зі Словаччини, а потім Ворсклу. Мінімальна поразка у гостях, а потім перемога з потрібним рахунком у домашніх стінах. Гіркий досвід словаків не допоміг нашій команді?
– Не допоміг. Грузини постійно відіграються у рідних стінах. Мені сподобалися у них легіонери. Ось правильно кажуть, що вони повинні бути сильнішими за місцевих гравців на дві голови. Збалансована команда у Андрія Демченка.
– Прикро бачити, що українські клуби вже програють грузинським командам у єврокубках. Рівень грузинського клубного футболу видно за чемпіоном країни – Динамо (Тбілісі). Після вильоту від Астани у кваліфікації Ліги чемпіонів, Динамо (Тбілісі) двічі програло мальтійській команді Хамрун Спартанс у Лізі конференцій. А ще не забудемо і виліт Торпедо (Кутаїсі) від Актобе із Казахстану. Ось так і живемо…
– Все так. Можливо, Динамо (Тбілісі) влітку продало своїх лідерів, адже продаж футболістів це зі способів існування грузинських команд. А футбол вирівнюється. Команда з Фарерських островів Клаксвік пройшла у Лізі чемпіонів угорський Ференцварош та шведський Хекен. Усі навчилися грати у футбол. Зі свого боку хочу побажати успіхів Ділі у протистоянні з кіпрським АПОЕЛом у третьому раунді кваліфікації Ліги конференцій. Я вболіватиму за Андрія Демченка та двох українських футболістів – Євгена Кучеренка та Миколу Ковталюка.
4 серпня 2023 14:31