Ліга конференцій-2023/24 у цифрах

«Футбольний клуб»

Наводимо найцікавіші цифри та факти чергового розіграшу Ліги конференцій, в якому «Олімпіакос» здобув історичну перемогу в Афінах.

1 «Олімпіакос» на свій 99-й рік існування став першим грецьким клубом, який виграв дорослий єврокубковий трофей.

2 Хосе Луїс Менділібар виграв другий єврокубковий трофей поспіль – минулого року він став переможцем Ліги Європи на чолі «Севільї». Разом із цим у кар'єрі іспанського тренера було лише 15 єврокубкових матчів.

3 У Лізі конференцій-2023/24 було три хет-трики: Гіфт Орбан («Брейдаблік» – «Гент» 2:3), Беньямін Нюгрен («Нордшелланд» – «Фенербахче» 6:1) і Аюб ель-Каабі («Астон Вілла» – «Олімпіакос» 2:4).

3 Це третій і заключний розіграш найновішого єврокубкового клубного турніру, який відбувся у нинішньому форматі. З нового сезону груповий етап поступиться місцем загальному етапу.

4 До перерви матчу з півфіналістом минулого розіграшу «Алкмааром» дебютант групового етапу «Зрінськи» поступався 0:3. Із початком другого тайму на полі з'явився Звонімір Кожуль, який швидко відіграв один м'яч, а згодом забив і переможний гол (4:3).

6 Три найбільші перемоги з різницею в шість голів припали на груповий етап: «Нордшелланд» – «Лудогорець» 7:1, «Фіорентина» – «Чукарічки» 6:0 та «Айнтрахт» – ГІК 6:0.

8 «Вікторія» зіграла на нуль у восьми зі своїх десяти матчів, а без урахування додаткового часу – в дев'яти. В чвертьфіналі чехи в овертаймі поступилися «Фіорентині».

10 «Нордшелланд» набрав на груповому етапі десять очок, у тому числі розгромивши «Лудогорець» 7:1 та «Фенербахче» 6:1, але з групи не вийшов. Далі пробилися… «Лудогорець» і «Фенербахче».

11 Нападник «Олімпіакоса» ель-Каабі забив у дев'яти матчах 11 м'ячів і став найкращим бомбардиром цієї Ліги конференцій.

12 «Брюгге» забив у групі 15 і пропустив лише три м'ячі. Різниця +12 – рекорд групового етапу.

15 Від домашнього стадіону тріумфатора турніру «Олімпіакоса» – «Георгіос Караїскакіс» – до «АЕК Арени», де пройшов фінал, усього 15 кілометрів.

16 Айюб Буадді став наймолодшим учасником єврокубкових турнірів у сезоні-2023/24. Гравець «Лілля» зіграв на виїзді з «Клаксвіком» у віці 16 років і трьох днів.

18 «Вікторія» стала другою командою, якій вдалося пройти груповий етап без втрат і набрати 18 очок. Першим був переможець Ліги конференцій-2022/23 «Вест Гем».

63 Хосе Луїс Менділібар надовго запам'ятає свій 63-й день народження. Здавалося, після домашньої поразки 1:4 від «Маккабі» його «Олімпіакос» втратив усі шанси на вихід до чвертьфіналу, проте пірейці в матчі-відповіді розгромили суперника з рахунком 6:1 . «Це найкращий подарунок, який я колись отримував», – зауважив іспанський тренер.

178 У Лізі конференцій-2023/24 узяли участь 178 клубів із 54 національних асоціацій.

268 У 13 матчах цієї Ліги конференцій «Фіорентина» завдала 268 ударів по воротах суперника – в середньому понад 20 за гру. Другим за цим показником зі 155 ударами стала «Астон Вілла».

5000 «Клаксвік» став першим фарерським клубом, що пробився в груповий етап єврокубкового турніру. Команда представляє однойменне місто з населенням лише п'ять тисяч мешканців. У кваліфікації «Клаксвік», у складі якого разом із професіоналами грають і любителі, пройшов «Ференцварош» і «Гекен», а в групі здобув історичну для фарерського футболу перемогу над «Олімпією» – 3:0.

Статистика враховує матчі основної сітки турніру, якщо не зазначено інакше.