Ліга чемпіонів-2025/26, 1/8 фіналу. Анонс перших матчів вівторка
«Галатасарай» намагатиметься створити чергову сенсацію, форвад «Баварії» Гаррі Кейн планує продовжити гольову серію, а лідер «Барселони» Ламін Ямаль готується до чергового рекорду... Представляємо ключову статистику та факти про перші матчі 1/8 фіналу.
ГАЛАТАСАРАЙ – ЛІВЕРПУЛЬ
"Галатасарай" вийшов у 1/8 фіналу вперше з сезону 2013/14, коли він із загальним рахунком 1:3 поступився "Челсі", а у чвертьфіналі стамбульці не грали з 2013 року. "Ліверпуль" був представлений у 1/8 фіналу у восьми з останніх дев'яти розіграшів, але у двох останніх випадках червоні вилітали на цій стадії.
У "Галатасарая" дві перемоги та дві поразки у чотирьох єврокубкових протистояннях плей-офф з англійськими клубами. "Ліверпуль" мав три двоматчеві протистояння з турецькими клубами, і двічі червоні йшли далі.
У дев'яти останніх домашніх єврокубкових матчах проти англійських клубів у "Галатасарая" лише одна поразка (В5 Н3). У трьох стамбульських матчах проти "Ліверпуля" у "Галатасарая" дві перемоги та нічия.
Гол Віктора Осімхена приніс "Галатасараю" мінімальну перемогу над "Ліверпулем" у другому турі. З 16 голами у 25 матчах нігерійський нападник є другим найрезультативнішим африканцем в історії Ліги чемпіонів після Серу Гірассі (18).
У семи гостьових єврокубкових матчах проти клубів із Туреччини у "Ліверпуля" лише одна перемога (Н1 П5) - 2:1 над "Трабзонспором" у матчі-відповіді раунду плей-офф Ліги Європи-2010/11.
"Ліверпуль" перемагав у дев'яти з 12 останніх матчів, коли розпочинав 1/8 фіналу Ліги чемпіонів у гостях (П3).
"Ліверпуль" має вісім перемог у 12 останніх стартових матчах 1/8 фіналу Ліги чемпіонів (Н1 П3), при цьому в семи з останніх дев'яти перших матчів на цій стадії мерсисайдці зіграли на нуль.
АТАЛАНТА – БАВАРІЯ
"Аталанта" має сім перемог у 13 єврокубкових матчах проти німецьких клубів (Н3 П3), у тому числі чотири в п'яти останніх. У стикових матчах бергамці пройшли "Боруссію", зробивши камбек після 0:2 у Дортмунді.
"Аталанта" п'ять разів зустрічалася з німецькими клубами у плей-офф і тричі пробивалася далі. У п'ятьох домашніх єврокубкових матчах проти представників бундесліги в італійського клубу лише одна поразка (В3 Н1).
У "Аталанти" всього п'ять поразок у 24 домашніх матчах у плей-офф єврокубків (В13 Н6).
Джанлука Скамакка забив у трьох останніх домашніх матчах "Аталанти" у Лізі чемпіонів.
У "Баварії" лише дві поразки в останніх 16 єврокубкових матчах проти італійських клубів (В11 Н3), але обидва припали на відрізок з останніх чотирьох таких ігор. Статистика мюнхенців у 14 двоматчевих протистояннях з італійцями: сім перемог та сім поразок.
У 13 з останніх 14 випадків "Баварія" успішно долала бар'єр 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Після поразки від "Ліверпуля" у сезоні 2018/19 мюнхенці шість разів поспіль пробивалися до чвертьфіналу. У 24 останніх матчах 1/8 фіналу у "Баварії лише дві поразки (В17 Н5).
Гаррі Кейн забив у трьох останніх матчах "Баварії" у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, відзначившись у цих іграх п'ять разів. До 50 голів у Лізі чемпіонів нападнику залишилося лише два м'ячі - він може стати першим англійцем, хто досягне цієї позначки.
НЬЮКАСЛ – БАРСЕЛОНА
"Барселона" обіграла "Ньюкасл" на "Сент-Джеймс Парк" у першому турі, здобувши четверту перемогу над "сороками" поспіль. Англійський клуб має лише одну перемогу в очних зустрічах - 3:2 вдома в першому турі Ліги чемпіонів-1997/98.
У "Ньюкасла" п'ять перемог у восьми домашніх єврокубкових матчах проти іспанських клубів (і три поразки). У трьох двоматчевих протистояннях із представниками "приклади" у "сорок" одна перемога та дві поразки.
"Ньюкасл" виграв вісім із 10 останніх двоматчевих протистоянь у єврокубках. У 32 домашніх матчах плей-офф у "сорок" лише дві поразки (В22 Н8).
П'ять із шести останніх двоматчевих протистоянь проти англійців у Лізі чемпіонів "Барселона" починала з перемог (Н1). Каталонці пробивалися далі у 10 із 15 випадків, коли грали у плей-офф Ліги чемпіонів проти представників англійської прем'єр-ліги.
"Барселона" обігравала англійські клуби у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів п'ять разів поспіль. Загалом у каталонців 15 перемог на цій стадії (із 16).
"Барселона" не забила лише в одному з останніх 28 матчів Ліги чемпіонів, але пропустила в 11 матчах поспіль.
Ламін Ямаль (18 років і 240 днів) може стати наймолодшим гравцем, хто досягне позначки 30 матчів у Лізі чемпіонів. Наразі рекорд належить Уоррену Заїр-Емері (19 років та 227 днів).
АТЛЕТИКО – ТОТТЕНГЕМ
"Атлетико" виграв 10 із 14 двоматчевих протистоянь проти англійських клубів, але у трьох останніх у мадридців дві поразки. "Тоттенгем" зустрічався з іспанськими клубами у плей-офф єврокубків чотири рази та незмінно вилітав. Єдина очна зустріч "Тоттенгема" та "Атлетико" у єврокубках відбулася у фіналі Кубка кубків-1963 - "шпори" перемогли 5:1.
"Атлетико" 11 разів грав у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів та сім разів пробивався далі. Статистика "Тоттенгема" скромніша: дві перемоги та три вильоти.
У "Атлетико" лише одна перемога у 10 останніх єврокубкових матчах проти англійських клубів (Н2 П7). При цьому в 17 останніх домашніх матчах Ліги чемпіонів "Атлетико" поступився англійцям лише двічі (В8 Н7).
Захисник "Атлетико" Клеман Лангле у сезоні 2022/23 був орендований у "Тоттенгем" "Барселоною" та провів за лондонців 35 матчів. Сім із них були у Лізі чемпіонів, а єдиний гол за "шпор" француз забив "Марселю" у листопаді 2022 року.
"Тоттенгем" не перемагає іспанські клуби на виїзді у шести матчах поспіль (Н3 П3). В останніх 15 матчах проти представників "приклади" у лондонців лише три перемоги (Н5 П7).
"Тоттенгем" відкривав рахунок у п'яти матчах Ліги чемпіонів поспіль і в п'яти із шести останніх ігор зберіг свої ворота на замку.
Конор Галлахер перейшов у "Тоттенгем" у січні з "Атлетико". У 77 матчах за команду Дієго Сімеоне англійський півзахисник забив сім голів, у тому числі "Реалу" на 28-й секунді матчу-відповіді 1/8 фіналу минулої Ліги чемпіонів.
За матеріалами офіційного сайту УЄФА
10 березня 2026 08:15