Сьогодні 16 жовтня 2024 р.

ЛЄ-2024/25, 1-й тур. Подробиці поєдинків середи

«Футбольний клуб»

Головний фаворит турніру стартував із несподіваної поразки у Норвегії, а «МЮ» сконфузився в домашньому матчі з «Твенте».

У рамках першого туру основного раунду Ліги Європи УЄФА «Алкмаар» на власному полі здолав «Ельфсборг». Значний вклад у звитягу нідерландського клубу зробив син Марка ван Боммела Рубен – нападник відзначився дублем. Гості завершували поєдинок у меншості.

«Буде-Глімт» обіграв дворазових переможців турніру! «Порту» швидко повів у рахунку, але норвежці відповіли трьома чудовими голами, які стали результатом чудово злагоджених командних дій. Єнс Петтер Гауге, як і Рубен ван Боммел, оформив дубль, допомігши своїй команді здобути три очки. Наприкінці, коли господарі грали у меншості, португальцям вдалося скоротити відставання, але врятувати від поразки гостям не вдалося.

Півзахисник «Манчестер Юнайтед» Крістіан Еріксен забив свій третій м'яч у сезоні. Це – найвищий для нього показник результативності з сезону-2020/21, який розділив його кар'єру на «до» і «після» через проблеми із серцем під час ЄВРО-2020. Тоді він забив чотири рази за сезон.

Однак перемогти в домашній грі з «Твенте» його команді не вдалося. У форварда нідерланців Сема Ламмерса було дві шикарні нагоди відзначитися: у першому таймі він своїм шансом не скористався, а ось після перерви все ж забив.

«Реал Сосьєдаду» пощастило забити «Ніцці» відносно швидкий м'яч. Після цього баски спробували втримати результат, але пропустили від Росаріо перед самою перервою. У другому таймі «Ніцца» продовжила штурм воріт «біло-синіх», і Данте вдалося заробити пенальті (хоча для цього арбітру довелося особисто подивитися відео). Однак з ударом Гессана впорався воротар гостей Алекс Реміро. Надалі суперники забити не зуміли, а відтак нічия 1:1.

Перший тайм поєдинку «Андерлехта» та «Ференцвароша» завершився без голів, однак після перерви, ближче до екватора другої 45-хвилинки, господарі двічі відзначилися. Спершу забив Версхарен, потім Дольберг подвоїв цифри на табло з 11-метрової позначки. Під кінець матчу Адама Траоре скоротив розрив у рахунку, проте врятувати поєдинок у гостей не вийшло.

АЛКМААР – ЕЛЬФСБОРГ – 3:2
ван Боммел (44, 50), Перротт (74) – Оума (23), Гедлунд (53).
АЗ: Овусу-Одуро, Вольфе, Пенетра, Ґус, Маїкума, Класі, Копмейнерс (Белич, 84), ван Боммел (Мердінк, 90), Мейнанс (Бюрместер, 84), Садік (Аддай, 57), Перротт.
Ельфсборг: Петтерссон, Єґбе, Бухарі (Гольтен, 89), Гольмен, Гульт (Каїб, 88), Оума (Фрік, 78), Зенелі, Гедлунд, Касем, Байду (Ларсон, 78), Зенелі (Абдуллаї, 55).
Попередження: Мейнанс (80), Белич (90+3) – Оума (59), Абдуллаї (83),
Вилучення: Гольмен (86).

БУДЕ-ГЛІМТ – ПОРТУ – 3:2
Гег (15), Гауге (40, 62) – Омородіон (8), Гюль (90).
Буде-Глімт: Хайкін, Шеволд, Б'єртуфт, Нільсен, Б'єркан, Салтнес (Міккельсен, 90+2), Берг, Ев'єн (Фет, 83), Мяяття, Гег (Цінкернагель, 79), Гауге (Еспейорд, 90+2).
Порту: Діогу Кошта, Жоау Маріу, Перес, Зе Педру, Моура (Франко, 80), Ніко Гонсалес, Груїч (Мора, 69), Еуштакіу (Галену, 60), Боржеш (Пепе, 60), Омородіон, Хайме (Гюль, 69).