Сьогодні 16 вересня 2024 р.

Пепе – найстарший гравець в історії ЄВРО

Пепе став найстаршим гравцем в історії фінальних стадій ЄВРО. Захисник збірної Португалії вийшов на поле у ​​віці 41 року та 113 днів у матчі з Чехією в першому турі ЄВРО-2024.

Раніше перший рядок у рейтингу найстарших футболістів осідав екс-воротар збірної Угорщини Габор Кірай, який зіграв у 1/8 фіналу ЄВРО-2016 проти Бельгії у віці 40 років і 86 днів.

До Пепе найстаршим польовим гравцем довгий час залишався німець Лотар Маттеус, який провів свій 150-й та останній матч у складі збірної на ЄВРО-2020 у віці 39 років і 91 день.

НАЙСТАРШИЙ ГРАВЕЦЬ

Пепе (41 рік і 113 днів)
Центральний захисник, який багато в чому зберігає колишню свіжість, стартував на чемпіонатах Європи з місця в кар'єр. Він забив гол у ворота Туреччини в своєму дебютному матчі ЄВРО, й тоді, 2008 року, португальці дійшли до чвертьфіналу. 2016-го вони стали чемпіонами Європи, а Пепе визнали Гравцем матчу в фіналі проти Франції, який завершився перемогою Португалії в додатковий час.

НАЙСТАРШИЙ АВТОР ГОЛУ

Івіца Вастич (38 років і 257 днів)
Колишній форвард «Штурма» та «Аустрії» з'явився на полі за 26 хвилин до кінця матчу групового етапу ЄВРО-2008 проти поляків і реалізував пенальті у коменсований час, забезпечивши співгосподарям чемпіонату нічию (1:1). Чотирнадцятий м'яч Вастича в 50 іграх за збірну Австрії зробив його найстаршим гравцем, який відзначився в фінальній стадії. Другим став македонець Горан Пандєв у 37 років і 321 день. На ЄВРО-2020 він забив у матчі першого туру з Австрією.

НАЙСТАРШИЙ ПЕРЕМОЖЕЦЬ У ФІНАЛІ

Арнольд Мюрен (37 років і 23 дні)
Коли збірна Португалії виграла ЄВРО-2016, її захиснику Рікарду Карвалью було 38 років і 53 дні. Однак він не виходив на поле у ​​фіналі, тож у цій категорії ми віддали першість Мюрену. Колишній хавбек «Аякса», «Твенте», «Іпсвіча» та «Манчестер Юнайтед» зробив навіс, з якого Марко ван Бастен забив свій диво-гол у ворота збірної СРСР у фіналі ЧЄ-1988 у Мюнхені.

НАЙСТАРШИЙ ФІНАЛІСТ

Йєнс Леманн (38 років і 232 дні)
Після яскравих періодів у «Шальке», дортмундській «Боруссії» й «Арсеналі» Леманн отримав чудовий шанс тріумфально попрощатися зі збірною. Воротар не пропустив жодного матчу на шляху німців у фінал ЄВРО-2008, водночас двічі зберігши свої ворота на замку. Однак героєм віденського поєдинку йому стати не судилося. Леманну залишалося втішитися думками щодо потрапляння до книги рекордів чемпіонатів Європи.

НАЙСТАРШИЙ АВТОР ГОЛА В ФІНАЛІ

Леонардо Бонуччі (34 роки та 71 день)
Бонуччі став другим гравцем старше 30 років, який забив у фіналі чемпіонату Європи. Він змістив з першого місця Бернда Гельценбайна, який відзначився у вирішальному матчі ЧЄ-1976 між ФРН і Чехословаччиною. В фіналі ЄВРО-2020 з Англією захисник збірної Італії зробив рахунок 1:1 на 67-й хвилині, опинившись першим на підбиранні штрафному майданчику.