Сьогодні 21 листопада 2024 р.

ЧС-2022, 1/2 фіналу. Аргентина – Хорватія. Анонс матчу

У першому півфіналі чемпіонату світу в Катарі зійдуться команди, які здобували срібло на двох попередніх мундіалях.



АРГЕНТИНА – ХОРВАТІЯ
13 грудня, початок – о 21:00
Лусаїл, стадіон «Лусаїл Айконік»
Арбітр: Даніеле Орсато (Італія)

Пряма трансляція – канал «Мегого Футбол 1»

АРГЕНТИНА

Для «альбіселесте» майбутній півфінал стане вже шостим на чемпіонатах світу. І попередні п'ять аргентинці незмінно вигравали. Напевно Мессі та компанія захочуть продовжити цю приємну в усіх відношеннях традицію.

У півфінал ЧС-2022 збірна Аргентини пробилася на нервах. І не без частки везіння. Може, це саме той випадок, коли щастить справді найсильнішим?

Спочатку в чвертьфінальній грі проти збірної Нідерландів у підопічних Скалоні складалося все добре. Вони вели у два м'ячі, і до кінця поєдинку залишалося дуже мало часу. Проте команді ван Гала вдалося не лише відіграти один м'яч, а й відновити рівновагу.

Все вирішилося в серії післяматчевих пенальті, де аргентинці були трохи точнішими за суперника.

Обидві команди у тому поєдинку подарували своїм уболівальникам безліч позитивних ігрових моментів. Однак подарували і масу неприємних епізодів, які прийнято називати «неспортивною поведінкою». У тому «атракціоні» більше відзначились переможці, проти яких ФІФА порушила дисциплінарну справу. Дісталося і збірній Нідерландів. Але їм якраз уже однаково – вони закінчили з ЧС-2022.

А ось чи будуть серйозні дисциплінарні санкції проти деяких гравців збірної Аргентини, зокрема проти Мессі та Еміліано Мартінеса, які дозволили собі публічно розкритикувати арбітра, а також Отаменді та Паредеса, які виявили неповагу до суперника, дізнаємося в день гри з хорватами.

Показовим є факт, що й у першому раунді плей-оф – у грі проти збірної Австралії – аргентинці теж спочатку впевнено вели у рахунку 2:0, але наприкінці зустрічі дозволили собі розслабитись. І не без проблем утримали хистку перевагу 2:1.

Тобто є чіткий привід стверджувати, що команда Скалоні має певні проблеми з концентрацією протягом усього поєдинку: команда досить легко може забивати м'ячі в чужі ворота, але так само легко може розслабитися і пропустити у власні.

З іншого боку, чвертьфінал проти нідерландців продемонстрував, що з «фізикою» в «альбіселесте» більш-менш нормально: вони не підсіли в овертаймі і виглядали свіжішими за свого опонента.

У контексті збірної Аргентини обов'язково потрібно «курсивом» згадувати про її капітана та лідера. Цьогорічний чемпіонат світу для Ліонеля Мессі стане останнім, і 35-річний ветеран хоче провести його на мажорній ноті. Він дуже хоче стати чемпіоном світу і робить для цього все можливе.

На загальну думку, катарський Мундіаль Лео проводить краще, ніж ЧС-2014, коли аргентинці теж пробилися спочатку до півфіналу, а потім і до фіналу. Наразі внесок Мессі у гру команди неможливо переоцінити. За системою «гол + пас» в активі Мессі шість очок: чотири голи та дві результативні передачі. Мессі – перший аргентинець, який відзначався на чотирьох світових чемпіонатах.

Крім того, Лео за кількістю забитих м'ячів на мундіалях увійшов до топ-десятки (у нього вже 10 точних ударів, і він, напевно, не зупинятиметься на досягнутому). До того ж Мессі побив рекорд великого Марадони за кількістю матчів у футболці збірної Аргентини на ЧС: 24 проти 21-го.

Тож Мессі, напевно, робитиме все і більше, щоб зіграти у фіналі ЧС-2022.

ХОРВАТІЯ
«Їдуть на чемпіонат світу, скоріше, задля участі», – приблизно під таким кутом зору багато вболівальників та фахівців сприймали поїздку чинного віце-чемпіона світу до Катару.

Справді, порівняно з ЧС-2018, де балканці справили справжній фурор, команда Даліча за чотири роки не здавалася вже ні яскравою, ні одним із фаворитів турніру. Модрич і компанія постаріли, їм хоча б із групи вийти – таким був загальний лейтмотив очікувань від гри «шахових» на Мундіалі-2022.

Проте скептики були показово осоромлені.

Хоча варто зазначити, що вихід до плей-офф хорватам дався непросто. Дуже непросто.

У стартовому поєдинку підопічні Далича розписали дуже нудну нічию з Марокко – 0:0. Далі був розгром Канади – 4:1. Але у третій грі (проти бельгійців) – знову бліді нулі, які, втім, дозволили команді вийти у плей-офф.

Там на них чекала Японія. Хорвати першими пропустили, але знайшли сили зрівняти рахунок. Результат протистояння визначився у серії пенальті, де героєм став голкіпер збірної Хорватії Ливакович.

Він став героєм і в наступній «лотерейній» серії – у чвертьфіналі проти збірної Бразилії. У тому поєдинку хорвати знову першими пропустили (вже в овертаймі), але знову знайшли в собі сили відігратися та перевести гру в пенальтійну дуель, де знову блиснув Ливакович.

Як і на ЧС-2018, так і на турнірі в Катарі, впадає в око чудова фізична підготовка хорватів. Вони вже грали у двох овертаймах, і в плані руху та швидкості не поступалися своїм опонентам.

Як і раніше, ключову роль у побудовах збірної Хорватії грає Лука Модрич. 37-річний капітан пов'язує воєдино оборону та півзахист команди. Можливо, він уже не такий яскравий, як чотири роки тому, але його роль у команді все ще визначальна.

Але все ж таки, на відміну від збірної Аргентини, збірна Хорватії не така залежна від свого лідера. Команда у Далича – гнучкіша тактично, суворіша з погляду побудови гри. Може, і не така ефектна, як суперник із півфіналу, у створенні, але напевно захоче пробитися вдруге поспіль у фінал чемпіонату світу.

Останні п’ять матчів Аргентини і Хорватії

Останні п’ять зустрічей аргентинців

09.12. Нідерланди – Аргентина 2:2 (пен. 3:4)
03.12. Аргентина – Австралія 2:1
30.11. Польща – Аргентина 0:2
26.11. Аргентина – Мексика 2:0
22.11. Аргентина – Саудівська Аравія 1:2

Останні п’ять зустрічей хорватів

09.12. Хорватія – Бразилія 1:1 (пен. 4:2)
05.12. Японія – Хорватія 1:1 (пен. 1:3)
01.12. Хорватія – Бельгія 0:0
27.11. Хорватія – Канада 4:1
23.11. Марокко – Хорватія 0:0

Особисті зустрічі
Поки що у взаєминах опонентів – паритет. Суперники здобули по дві перемоги, один поєдинок завершився внічию. Остання за ліком очна гра відбулася чотири роки тому, на ЧС-2018, коли Хорватія та Аргентина грали в одній групі. Тоді «шашкові» не залишили жодного шансу Мессі та компанії, здобувши розгромну перемогу 3:0. Після тієї зустрічі легендарний Марадона в серцях зазначив, що, мовляв, шкодує, що Модрич не аргентинець.

21.06.18. Аргентина – Хорватія 0:3 (ЧС-2018)
12.11.14. Аргентина – Хорватія 2:1 (ТМ)
01.03.06. Аргентина – Хорватія 2:3 (ТМ)
26.06.98. Аргентина – Хорватія 1:0 (ЧС-2006)
04.06.94. Хорватія – Аргентина 0:0 (ТМ)

Орієнтовні склади:
Аргентина:
Е.Мартінес, Моліна, Ромеро, Отаменді, Лісандро Мартінес, Паредес, Де Пауль, Фернандес, Макаллістер, Лаутаро Мартінес, Мессі
Хорватія: Ливакович, Соса, Гвардіол, Ловрен, Юранович, Модрич, Брозович, Ковачич, Перішич, Крамарич, Влашич.

Цифри і факти
– Хорватія грала у фіналі Чемпіонату світу-2018, а Аргентина – у фіналі ЧС-2014. У обох випадках вони отримували лише срібло.
– На двох Чемпіонатах світу, коли зустрічалися Аргентина і Хорватія, саме «шашкові» фінішували вище.
Хорватія на поточному мундіалі забила в матчі проти Канади (4) вдвічі більше, ніж у інших чотирьох поєдинках (2).
– Аргентина пропустила всі свої п’ять голів на ЧС у Катарі у другому таймі.
У XXI столітті обидві команди двічі проходили стадію 1/4 фіналу і обов’язково грали у фіналі.
Аргентина жодного разу не поступалася на стадії півфіналу ЧС, з Хорватією це траплялося одного разу (у 1998-му).
– «Шашкові» ще не забивали на цьому турнірі першими.
– Хорвати – єдина команда на поточному мундіалі, котра тричі основний час матчу завершувала з рахунком 0:0.

За матеріалами sport.ua та ua-football.com

13 грудня 2022 15:20







Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, Вхід



Поділитися

Усі фінали чемпіонатів світу (1930 – 2022)

 

31 грудня 2023 09:46

Енцо, Беллінгем, Гвардіол, Лівакович та інші. Куди перейдуть найкращі гравці ЧС-2022?

 

30 грудня 2022 14:05

Новий формат чемпіонату світу. Чого чекати?

 

30 грудня 2022 14:02