Німеччина, 14-й тур. Лейпциг – Айнтрахт 2:1. «Бики» наздоганяють «орлів»
«РБ Лейпциг» і «Айнтрахт» з тих типових сучасних німецьких команд, які гнучко тасують схеми залежно від суперника. Поряд зі «Штутгартом» ці двоє практично з ідентичною частотою використовують то 4-2-2-2, то 3-4-2-1, а траснформація часто відбувається за рахунок гібридної ролі вінгера/латераля.
Канонічним у цьому сенсі був матч «Лейпцига» в Лізі чемпіонів проти «Астон Вілли» посеред тижня, де зі стандартним стартовим складом Марко Розе цього разу вийшов із четвіркою ззаду, що дезорієнтувало Унай Емері та розбило його стартовий план (який баск виправив по ходу гру та забрав перемогу).
Цього разу здивували обидва тренери, в тому числі кадрово. По-перше, обидва суперники вшанували один одного, і вийшли з 5-ю в створі. Розе отримав свій різдвяний подарунок завчасно, і виставив Ксав'є Шлагера в старті вперше з порваних хрестів. Але в австрійця було одразу два партнери по центру поля – Кампль і Баумгартнер.
Це створило надійний блок у центрі поля, що видавлював гостей на фланги (де на них чекали фірмові пастки), а також додало креативу (всі три ЦП солідно загострювали). Водночас Діно Топмеллер уперше довірив Джану Узуну місце в старті, відправивши ексзірку другої Бундесліги вперед до Мармуша та Екітіке.
Перша половина була цілком і повністю за господарями, які практично не випускали «орлів» на свою третину. Дует форвардів РБЛ і тріо центрхавів намертво перекрили центр поля, виманюючи суперника на фланги. А там «бики» затискали суперника і повертали м'яч, створюючи зустрічні контратаки. Плюс, як зазвичай, було пару солідних заготовок на корнерах. «Айнтрахту» залишалося сподіватися на геній Мармуша, адже за тайм у «орлів» пройшла всього одна комбінація. Інша справа, що їм пощастило з неї забити.
У дебюті Баумгартнер заробив небезпечний штрафний перед карним майданчиком. Потім Кампль запустив дві атаки. Першу Нуса закінчив ударом із гострого кута. Друга призвела до голу. Шлагер геніальною прихованою передачею вивів Баумгартнера на відкритий удар з 11-метрової точки. Крістоф пробив погано, але на добиванні Шешко добив у порожні. Беньямін міг відразу оформляти дубль після передачі Нуси, але Трапп врятував гостей. Був ще шикарний сейв Траппа після удару Опенда з кутового і ще один шанс бельгійця в черговій контратаці.
У відповідь Мармуш сам заробив штрафний біля чужого штрафного майданчика і ледь не забив третім прямим ударом у кампанії, але господарів виручила поперечина. А наприкінці тайму «Айнтрахт» забив після першої ж комбінації по центру. Ларссон пропустив передачу від опорного на Узуна, той швидко скинув на Брауна, який гарматою в дальній зрівняв. 5-та результативна дія латераля у 6 виходах у старті. Але подяку потрібно передавати Зайвальду, який висмикнувся з позиції (за епізодом висуватися мав Орбан).
«РБ Лейпциг» не довго переживав з приводу не конвертованої ігрової переваги, яка в цифрах відображалася у вигляді співвідношення xG 1.75-0.42. Замість цього «бики» вже в дебюті забили з кутового. За тим самим алгоритмом, як у першому таймі. Подача на ближню, скидка на дальню (Баумгартнера) і чітке завершення (Опенда, якого знову забули в сліпій зоні).
Вдруге господарі «Айнтрахту» повернутися в гру не дали. Надійно закрилися, час від часу турбували Траппа на контратаках, здебільшого через фланг Нуси. І довели справу до закономірної перемоги. 2:1. «Лейпциг» удруге за два тижні обіграв «Айнтрахт». Вибили з кубка, а тепер зрівнялися в Бундеслізі. Де тепер ділять 3-4 позиції з 3-очковим відривом від найближчого переслідувача (і 5 пунктами від «Боруссії» Д).
РБ ЛЕЙПЦИГ – АЙНТРАХТ – 2:1
Голи: Шешко (19), Опенда (51) – Браун (40).
РБ Лейпциг: Вандевордт, Гертрюйда, Орбан, Зайвальд, Нуса, Кампль (Бітшіабу, 90+2), Шлагер (Клостерманн, 67), Баумгартнер, Генрікс, Опенда (Сілва, 82), Шешко.
Айнтрахт: Трапп, Теат, Кох, Крістенсен, Браун (Нкунку, 85), Дауд (Хейлунд, 52), Ларссон, Кнауфф (Баойя, 75), Узун (Шаїбі, 85), Екітіке (Матанович, 75), Мармуш.
15 грудня 2024 22:36