Футбол майбутнього: гра «очима» футболістів
Під час матчу Telekom Cup «Кельн» – «Мілан» компанія Telekom представила «новітні інноваційні ідеї для нового погляду на футбол».
Після того, як у Німеччині у 2009 році вирішили більше не проводити Кубок ліги, був запущений Telekom Cup (Кубок Телекому), який спочатку мав назву T-Home Cup. Аж до 2014 року включно чотири команди грали у цьому турнірі протягом двох днів напередодні старту нового сезону Бундесліги. З 2015 року було внесено зміни: турнір тепер проводився на протязі одного дня, а ігровий час було скорочено. Але в результаті було ухвалено рішення призупинити турнір.
Після скасування у 2016 році, Telekom Cup проводився двічі під час зимових канікул як підготовчий турнір до другої половини сезону. «Баварія» є рекордсменом Telekom Cup з п'ятьма титулами. Остання подія відбулась у 2019 році. Потім пандемія коронавірусу унеможливила проведення турніру в 2020 і 2021 роках.
Цього року Кубок Телекому повертається, але це вже не повноцінний турнір, а одиночна гра. Організатори не змогли домовитись із німецькими грандами, тому запросили «Мілан», який зіграв проти «Кельна».
Матч вийшов видовищним, із гарними голами та яскравими моментами, а переміг у цій зустрічі «Мілан» 2:1. Але в Німеччині (а слідом за нею й в інших країнах Європи) обговорюють не тільки і не стільки матч, скільки застосування нових технологій у цій зустрічі. Гра між двома клубами була інноваційна. Нові технології були покликані «відкрити телеглядачам раніше невідомі перспективи».
Суть полягала в тому, що деякі гравці та офіційні особи (тренери, арбітри) ходили з камерами на тілі, вносячи в цю гру нові враження від перегляду. У Німеччині цей матч так і назвали «інноваційною грою». 48 200 глядачів на стадіоні та мільйони глядачів, які стежили за матчем по інтернету та телевізору, могли побачити не лише звичайні повтори, а й «очима» футболістів. Під час цього матчу Telekom представив «новітні інноваційні ідеї для нового погляду на футбол». Головна з них – використовувалися натільні камери, які створювали у глядачів відчуття, що вони немов самі знаходяться на полі.
Захисник «Кельна» Тімо Хюберс був одним із гравців, які носили натільну камеру. Він був тим, хто відповідав за Олів'є Жиру та бачив, як нападник «Мілана» ефектно забив перший гол. Все це скоріше нагадувало популярну футбольну гру FIFA.
Коли форвард «Кельна» Флоріан Дітц забив гол, натільна камера Тіма Лемперле також виявилася корисною, і ми змогли побачити гол «очима» футболіста. Також за допомогою камери можна почути розмови гравців між собою, з тренерами або з арбітрами.
Ці технології вже викликали великий інтерес у різних країнах, але за всіх їх переваг є і очевидні недоліки, над якими організатори обіцяють попрацювати. Справа в тому, що пускати в ефір відео з камери можна лише після «цензури». Не секрет, що футболісти часто говорять непристойні слова та навряд чи комусь із глядачів сподобається це слухати протягом усього матчу. Є й інші, зокрема й технічні, моменти, через які використовувати камери «онлайн» поки що не вийде. Але для гарних повторів вони вже точно можуть стати в нагоді. А надалі Telekom планує придумати, як удосконалити цю технологію та показувати відео з натільних камер під час офіційних матчів.
Представники Бундесліги вже зацікавилися такою можливістю та готові розглянути можливість запровадження нових технологій. Адже використовувати такі камери можна не лише для гарних повторів, а й, наприклад, щоб полегшити роботу суддів. Хто знає, можливо, що у найближчому майбутньому ми вже дивитимемося футбол зовсім не так, як усі до цього звикли.
18 липня 2022 09:39