«Реал Сосьєдад» – володар Кубку Іспанії
У фіналі команда Матараццо Пеллегрино узяла гору над «Атлетико». Щоб визначити тріумфатора, знадобилася серія пенальті.
Обидві команди у Кубку Іспанії стартували зі стадії 1/32 фіналу: мадридці на своєму шляху здолали Балеарес, Депортіво, Бетіс і Барселону. У Реала Сосьєдад суперники були все ж скромніші: Реус, Ельденсе, Осасуна, Алавес та Атлетик Більбао.
Старт гри вийшов блискавичним: уже на 14-й секунді баски вийшли вперед! Гедеш навісив з лівого флангу, а Барренечеа головою замкнув у штрафному суперників, шокувавши Атлетико! Цікаво, що це найшвидший гол у фіналах Кубка Іспанії – до цього найшвидшим був гол на 17-й секунді, забитий Мануелем Баденесу у 1952 році в складі Валенсії.
Атлетико і справді був шокований таким початком – матч із самого старту не задався. Але поступово "матрацники" перехопили ініціативу та знайшли свою гру. Щоправда, моментів було не дуже багато, а Сосьєдад міг і подвоїти перевагу, але Муссо відбив удар Барренечеа з-за меж штрафного. І тут же Хуліан Альварес міг втекти віч-на-віч, але впав – арбітр не помітив порушення правил проти чемпіона світу.
Але за хвилину "матрацники" зрівняли рахунок. Альварес віддав ліворуч на Грізманна, француз повернув, а Хуліан пропустив на Лукмана. Адемола отримав м'яч на лінії штрафного і пробив з лівої ноги під дальню стійку – 1:1!
Після цього вже Реал Сосьєдад взяв м'яч під контроль, а гра трохи заспокоїлась. Команди обмінялись жовтими картками Оярсабаля та Ле Нормана. Додалась і цікава інновація: камера арбітра зафіксувала, як той записував покарання для захисника Атлетико.
Лукман під кінець першого тайму пробив з меж штрафного – м'яч кволо прокотився за лицьову. А Реал Сосьєдад дуже швидко після цього заробив пенальті. Воротар Атлетико Хуан Муссо неуважно зіграв на виході, і двома кулаками влетів у Гедеша. Португалець зумів гру продовжити, а Оярсабаль реалізував 11-метровий – 2:1!
У другому таймі моментів було небагато. Атлетико більше пробивав, але це зрозуміло – "матрацникам" необхідно було відігратись. Реал Сосьєдад грамотно захищався, не даючи мадридцям створити нічого небезпечного поблизу власних воріт. Однак, на 83-й хвилині Атлетико таки відігрався: Хуліан Альварес ефектно обробив м'яч, пошивши у дурні захисника, і з лівої пробив у дев'ятку – 2:2! І миттєво Баена міг принести перемогу Атлетико, але з кількох метрів запустив м'яч у небо!
У компенсований час Джоні Кардосо вискочив віч-на-віч після чудової передачі Альвареса, однак пробив повз дальню стійку! На останніх секундах компенсованого часу Хуліан пробив зі штрафного у стінку, а добивання Маркоса Льоренте пролетіло повз стійку!
Додатковий час почався жваво. Реал Сосьєдад непогано притиснув суперника, але удари Солера, Сучіча та Оскарссона були заблоковані. Атлетіко видповів ударом Хуліана Альвареса в хрестовину! Але відчувалось, що гравці обох команд уже "наїлись". Переможця виявити не вдалось, тож гра перейшла в останню стадію – серію пенальті! І тут Атлетико стартував з фіаско: Сьорлот та Хуліан Альварес не змогли переграти Марреро! Але тут же удар Оскарссона парирував Муссо. Після цього промахів не було, а значить Реал Сосьєдад став володарем Кубка Іспанії!
АТЛЕТИКО - РЕАЛ СОСЬЄДАД - 2:2 (пен. 3:4)
Голи: Лукман (18), Альварес (83) - Барренечеа (1), Оярсабаль (45, пенальті)
«Атлетико»: Муссо, Моліна (Джонні, 78), Пубіль, Ле Норман, Руджері (Гонсалес, 62), Сімеоне (Баена, 70), Льоренте (Лангле, 99), Коке, Лукман (Серлот, 62), Грізманн (Альмада, 70), Альварес.
«Реал Сосьєдад»: Марреро, Арамбуру (Елустондо, 113), Мартін, Чалета-Цар, Гомес (Кубо, 88), Турр'єнтес (Горротчатегі, 68), Солер, Барренечеа (Марін, 68), Сучич, Гуедеш (Муньйос, 78), Оярсабаль (Оскарссон, 78).
Попередження: Ле Норман (33), Муссо (43) – Оярсабаль (31), Горротчатегі (120), Елустондо (121).
19 квітня 2026 01:02