Сьогодні 22 грудня 2024 р.

Іспанія, 18-й тур. Барселона – Атлетико 1:2

«Атлетико» на останніх секундах вирвав перемогу над «Барселоною» – «матрацники» завершили рік у статусі лідера Ла Ліги.

Перший тайм мадридці завершили без ударів і лише з одним дотиком у штрафному суперника. «Матрацники» відмовились від пресингу й без сорому відкочувались у низький блок. Центрбекам Барси дозволялося заходити далеко за центральне коло.

Каталонці до перерви створили небагато, награвши на 0,35 очікуваних голів. За успішністю єдиноборств «Атлетико» тримався дещо попереду. Команда тримала пристойну щільність в обороні, Грізманн як завжди допомагав захисникам, Галлахер дуже агресивно вигризав нічийні м'ячі.

Тим не менш, міцність цієї структури виявилась недостатньою. По-перше, зосередженість «Атлетико» на обороні центральних вертикалей відкривала простір у флангах – і особливо страждав правий, де Рафінья залишався 1-в-1 проти Галана. І неодмінно його проходив на дриблінгу.

«Барса» доволі впевнено маніпулювала блоком, створюючи бразильцю ізоляції. Галлахер часто був зв'язаний Кунде, центрбеків теж притискали, тож на допомогу часто доводилось опускатись Грізманну.

По-друге, «Атлетико» бракувало якісної транзиції з оборони в атаку. Повертатись назад гості встигали, а от контргра давалася погано. Мадридці проводили занадто мало діагоналей, обіграшів у трикутниках та ривків з глибини за спини – а якщо й проводили, то все розбивалось об брак. «Матрацники» провалювали таймінги передач / ривків, невдало пасували або відкривались прямолінійно.

Тиск на оборону «Атлетико» все одно залишався високим. Барса атакувала великою групою гравців, подовгу контролюючи м'яч і демонструючи вищу активність. За такого малюнку ризик втрати концентрації підвищувався.

І мадридці таки втратили концентрацію. Протягом усього першого тайму вони надійно прикривали центральну вісь навіть ціною флангів – але на 30-й хвилині «Барса» прошила «Атлетико» саме через центр.

Педрі в оточенні кількох суперників знайшов Гаві й віддав передачу, а сам побіг відкриватись у штрафний. Гаві ж втратив м'яч при спробі розвороту на прийомі – втім, дана втрата перетворилась у розрізний пас п'яткою на хід Педрі. Каталонець вирвався віч-на-віч та переграв Облака. 1:0!

Інших моментів у «Барселони», по суті, і не було. Але це не значить, що господарі грали безідейно. По-перше, вони продовжували працювати з високою лінією оборони (хоча відмовитись від неї Флік і не може). По-друге, «блаугранас» чинили дуже інтенсивний пресинг і контрпресинг. За успішністю єдиноборств і відбирань команди йшли на рівних.

По-третє, «Барселона» спробувала закидати «Атлетико» кросами. Декілька пройшло з лівого флангу, але найбільше їх виконували з правого. Лише один із них завершився ударом (маленький Гаві головою пробив неточно) – втім, гостям було не так вже й просто із цим компонентом. Іноді виникала паніка.

Подачі часто закручували на лінію воротарського, де часто виникає криза розподілу повноважень між захисником і голкіпером. Також часто крутили на дальню стійку. Один із таких епізодів завершився влучанням у руку Джуліано Сімеоне, однак пенальті там і не пахло.

В цілому ж перевагу Рафіньї над Галаном можна було використати краще. Нічого дійсно страшного команда із неї не витиснула. Якби не випадковий шедевр Гаві, футболісти б пішли на перерву за нулів на табло.

Замін у роздягальні тренери не проводили, однак Дієго Сімеоне провів перестановку. Де Пауль перемістився на лівий фланг, намагаючись зміцнити вразливу зону Галана. Цей хід в обороні особливо не спрацював, адже Рафінья все одно виблискував – просто стало менше дуелей 1-в-1 проти Галана біля штрафного.

«Атлетико» залишався пасивним, «Барселона» чинила тиск, а 40% їхніх атак проходило через правий край. Головною відмінністю від першого тайму стала кількість моментів – господарі створили їх вдосталь, награвши на 2,5 очікуваних голів.

Всього за дві хвилини по перерві Рафінья накрив Хіменеса, змусивши його помилитись при передачі назад. Перехопивши м'яч, бразилець віддав м'яч Педрі, а той запустив проникний пас на Лопеса. Фермін вийшов сам на сам з Облаком і пробив низом – словенець парирував ногами!

На 55-й хвилині Бальде виконав крос, який Вітсель зрізав на дальній край штрафного. Там Педрі підхопив сферу й вгатив з лівої – над дальньою дев'яткою! На 57-й же Альварес втратив м'яч у центрі, після чого Педрі виконав закидання на хід Рафіньї. Бразилець вибіг сам на сам і перекинув Облака, однак м'яч опустився на поперечку, а добивання у Левандовськи не вдалося.

Як треба реалізовувати моменти, показав «Атлетико». На 60-й хвилині Альварес прострілив з лівого флангу, а Касадо вибив сферу п'яткою. Де Пауль підхопив її й завдав обвідного удару метрів з 26-ти – точно під дальню стійку. 1:1! Рахунок зрівнявся.

Дієго Сімеоне одразу ж кинув у бій Коке та Моліну, освіживши оборонні редути. «Матрацники» сіли в низький блок, а «Барса» продовжила транжирити моменти. На 66-й хвилині Лєвандовскі не зміг замкнути простріл Рафіньї вздовж лінії воротарського, а ще за хвилину бразилець змістився з флангу в центр і пробив у дальню дев'ять – над поперечкою!

Перераховувати наступні моменти немає сенсу. Їх було занадто багато. Рафінья запоров черговий вихід сам на сам, Левандовськи мінімум двічі міг забивати з близьких дистанцій, а Педрі не прошив Облака з лівого кута воротарського. Класний обвідний удар мав і свіжий Ольмо. «Атлетико» якимось дивом тримався.

Здавалося, що все завершиться внічию. Неприємно, але такий результат ще можна пережити. Втім, на 6-й компенсованій «Барселона» примудрилась втратити усі очки. Каталонці пропустили контратаку, яку завершив свіжий Серлот – 1:2.

Таким чином, «Атлетико» відсвяткував вольову перемогу й завершив 2024-й рік на першій позиції у Ла Лізі. Дієго Сімеоне вперше переміг «Барсу» на її полі.

БАРСЕЛОНА – АТЛЕТИКО – 1:2
Голи:
Педрі (30) – Де Пауль (60), Серлот (90+6).

Барселона: Пенья
, Бальде, І.Мартінес, Кубарсі, Кунде, Педрі, Касадо (Е.Гарсія, 80), Рафінья, Гаві (Ф.Торрес, 64), Лопес (Ольмо, 64), Левандовськи.
Атлетико: Облак
, Льоренте (Ле Норман, 73), Хіменес (Вітсель, 52), Лангле, Галан, Сімеоне (Моліна, 62), Де Пауль, Барріос, Галлагер (Коке, 62), Грізманн (Серлот, 73), Альварес.
Попередження: Вітсель
(54), Ле Норман (77).


21 грудня 2024 23:58







Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, Вхід



Поділитися

Іспанія, 18-й тур. Жирона – Вальядолід. Огляд матчу

 

21 грудня 2024 00:10

Іспанія, 17-й тур. Райо Вальєкано – Реал. Огляд матчу

 

15 грудня 2024 01:15

Іспанія, 16-й тур. Атлетико – Севілья. Огляд матчу

 

09 грудня 2024 10:37