Сьогодні 16 квітня 2025 р.

Топ-10 шокуючих літніх трансферів, які зірвались

Літнє трансферне вікно у більшості країн Європи вже зачинено, тож час наводити лад серед усіх цих безкінечних мандрівках футболістів поміж клубами, за кожною з яких було просто неможливо встежити.

А якщо ще й відсіяти купу різноманітних пліток, то виявиться, що кількох дуже цікавих трансферів ми так і не дорахувались.

Тож давайте подивимось на варіанти, які були цілком схожі на правду, але так і не втілились у життя. Принаймні – цього літа.

Ніко Вільямс («Атлетик»)
Міг опинитись: «
Барселона», «Парі Сен-Жермен»
Опинився: залишився в «Атлетику»

Чемпіонат Європи – це вітрина нечуваних масштабів. А якщо твоя збірна ще й здобуває заповітний кубок Анрі Делоне в яскравому стилі, то решту літньої відпустки доводиться проводити в метушні поміж перемовинами з агентами та охочими клубами.

Нападник «Фурії Рохи» та баскського «Атлетика» Ніко Вільямс це літо запам’ятає назавжди. І не тільки тому, що вже в 22 роки став чемпіоном Європи, а й тому, що зробив дуже важливий вибір у своїй кар’єрі – залишився в складі «левів».

undefined



За гравцем справжнє полювання влаштували два великих клуби – французький «Парі Сен-Жермен» та каталонська «Барселона». Перший варіант – заможний, другий – проблемний, бо не факт, що заявили б навіть до початку вересневої міжнародної павзи.

Але переграв усіх «Атлетик», а Ніко вже доводить, що таке рішення, можливо, і найкраще для нього саме цього літа.

Хуліан Альварес («Манчестер Сіті»)
Міг опинитись:
«Барселона», «Атлетико», «Парі Сен-Жермен»
Опинився: «Атлетико»

Чемпіон усього, що тільки можна уявити, у 24 роки – і такий гравець не потрібен Хосепу Гвардіолі? Насправді, потрібен, тому коуч і бідкався через те, що втрачає дуже якісного футболіста. Але нічого не поробиш – «павук» хотів на волю й багато грати, а під Ерлінгом Голанном цього точно не досягнути.

Виникла потреба продавати й тут ні «Сіті» не міг дозволити собі «продешевити», ані клуби середньої руки не могли дотягнутись до потужності цього можливого переходу.

undefined



А отже виникла знову ця пара «Барселона» – «ПСЖ», перші мали мало конкретики, другі – мали багато грошей, а також мадридський «Атлетико», де аргентинець «Чоло» Сімеоне як ніхто в світі мав розуміти, чого хоче сам гравець. Синергія виникла одразу, тож «матрацникам» довелось розбити не одну копилку, викласти ті 75 + 20 млн євро, і довершити свою надзвичайну роботу на літньому ринку. Мають виграти всі, окрім Пепа.

Хаві Сімонс («РБ Лейпциг»)
Міг опинитись:
«Баварія», «Барселона», «Манчестер Юнайтед», «Парі Сен-Жермен»
Опинився: «РБ Лейпциг»

Видовищне ЄВРО-2024 провів і нідерландський атакувальний півзахисник Хаві Сімонс, однак на клубному рівні в нього була одна «проблемка» й мала вона назву контракт із французьким «Парі Сен-Жермен».

А оренда в німецькому «РБ Лейпциг» саме добігала до завершення, тож треба було повертатись до столиці Франції й щось вирішувати відносного свого майбутнього.

Тут і почали з’являтись ці божевільні варіанти з поверненням до каталонської «Барселони» (так, «блаугранас» буквально хотіли всіх, до кого могли дотягнутись), переходом до англійського «Манчестер Юнайтед», але без посмішок сприймались лише два варіанти – мюнхенська «Баварія» та, власне, «ПСЖ».

undefined



Із французами все очевидно – їм навіть нічого не треба було робити додаткового, окрім як просто вмовити гравця, а от німецький гранд пробував і оренду пропонувати, і повноцінний трансфер, однак ні. Програли обидві сторони.

А виграв, як не дивно, «РБ Лейпциг», проте лише цей раунд, тоді як головну баталію – за право викупу футболіста – програв остаточно. За рік Сімонс повернеться до Франції й, якщо Луїс Енріке не побудує там симпатичний проєкт, до чого все й іде, ми станемо свідками чергової саги.

Альфонсо Девіс («Баварія»)
Міг опинитись:
«Реал» Мадрид.
Опинився: залишився в «Баварії»

Насправді ця «літня» сага завершилась ще навесні, хоча її відгомін було чутно навіть після ЄВРО-2024. Канадський фланговий захисник Альфонсо Девіс, після відомих проблем із серцем, почав утрачати ігровий тонус із такими темпами, що мюнхенська «Баварія» просто втомилась очікувати, коли футболіст повернеться до оптимальної форми.

А там і конкуренти з’явились, і довіри тренера не було, тож канадець засумував, і коли «Баварія» грала в плей-оф Ліги чемпіонів УЄФА проти «Реала», то всі це сприймали як останній показ для гравця перед трансфером.

undefined



Однак передумав саме мадридський клуб, а точніше – порахував, що можна рік потерпіти, і не витрачати зайві кошти на користь «Баварії», а вже наступного літа підписати футболіста вільним агентом. Так само, як учинили й із Кіліаном Мбаппе. Ще й бонус за підписання, вочевидь, намалюють солідний. Якщо гравець не передумає, а то «Баварія» також уже передумала.

Пауло Дібала («Рома»)
Міг опинитись:
«Атлетико», «Аль-Кадісія»
Опинився: залишився в «Ромі»

Проблем у італійської «Роми» на старті сезону чимало, а добре знаємо ми про них тому, що жертвою невизначеної ситуації в клубі став український нападник Артем Довбик.

Але гравець нашої збірної хоча б знав, до якого проєкту йшов, тоді як аргентинець Пауло Дібала опинився заручником обставин. Хтось вирішив у Римі, що гравець такого рівня клубу не потрібен навіть тоді, коли сезон уже розпочався.

undefined



А от гроші потрібні – і вони могли надійти від аравійської «Аль-Кадісії», назва якої несподівано стала відомою європейцям цього літа.

Дібалі пропонували дуже солідні умови й він міг заробити собі на дві «футбольні пенсії» за лічені роки. Але не захотів. Можливо, є бажання стати як не «римським імператором», то хоча б значущою постаттю в історії «вовків».

Віктор Осімген («Наполі»)
Міг опинитись:
«Парі Сен-Жермен», «Аль-Хіляль», «Челсі», «Арсенал», «Манчестер Юнайтед», «Аль-Ахлі»
Опинився: «Галатасарай»

Ось, довкола якого гравця відбувалась головна трансферна історія цього літа. Нігерійський нападник Віктор Осімген, після чемпіонського сезону в «Наполі», відчував, що вже перебуває трохи вище за рівень «південців». Але їм цього казати було не можна, бо Ауреліо де Лаурентіс і не таких зірок скидав до рук місцевої мафії.

Але від потенційного трансферу був дуже значний запобіжник – надзвичайно великі апетити «Наполі», які задовольнити могли тільки лічені клуби Європи й, певна річ, Саудівської Аравії – там грошей особливо не рахують.

І тут до ситуації втрутився новий головний тренер Антоніо Конте, якому байдуже було на долю Осмігена, але дуже був потрібен нападник лондонського «Челсі» Ромелу Лукаку. І оскільки останній за останні роки наростив собі таку ж трансферну вартість, то очікувався обмін «грошовими мішками» поміж «Наполі» та «Челсі». Який у підсумку так і не стався.

undefined



Із провини «пенсіонерів»? Можливо. Однак Лукаку таки в Неаполі опинився, а Осімген у Лондоні – ні. А потім зачинилось трансферне вікно, і гравець сказав, що не буде грати в цьому сезоні взагалі. І якби не турецький «Галатасарай», то «Наполі» б ще був змушений возитись із цим зарплатним тягарем за «мертву душу».

«ПСЖ», «Манчестер Юнайтед», «Арсенал» за цим просто спостерігали й нічого не розуміли.

Нголо Канте («Аль-Іттіхад»)
Міг опинитись:
«Барселона», «Вест Гем»
Опинився: залишився в «Аль-Іттіхаді»

Виявляється, у футбол надзвичайно високого рівня ще можна грати навіть тоді, коли ти рік провів у Саудівської Аравії. Французький опорний півзахисник Нголо Канте приїхав на ЄВРО-2024 до Німеччини й показав такі кондиції, що ми знову поставили собі запитання: «А що він забув на Близькому Сході?».

undefined



Очевидно, що треба було повертати таку зірку до Європи й зробити це найкращі шанси мав лондонський «Вест Гем». Була навіть усна пропозиція від «молотобійців», але, вочевидь, не така, яка б влаштувала «Аль-Іттіхад».

А ще була «Барселона» в цій історії. Або просто робила вигляд, що була.

Едерсон («Манчестер Сіті»)
Міг опинитись:
«Аль-Іттіхад»
Опинився: залишився в «Манчестер Сіті»

Цього літа у Саудівській Аравії панував антициклон воротарів. Усім були потрібні голкіпери саме з Європи, і ще бажано такі, щоб високого рівня. Бразилець Едерсон із «Манчестер Сіті», чим не гарний варіант?

«Аль-Іттіхад» під завісу вікна прийшов по нього до «містян», і ми стояли за крок від того, аби цей трансфер таки відбувся. Проте, напевно, запити англійців виявились такими, що навіть аравійці сказали: «Ні, виходимо з перемовин».

undefined



А Едерсон уже знову обіцяє «вічну любов» до «Сіті». Цікаво, що замінити його несподівано міг українець Андрій Лунін, а аравійці обмежились підписанням серба Предрага Райковича.

Джейдон Санчо («Манчестер Юнайтед»)
Міг опинитись:
«Парі Сен-Жермен», «Челсі», «Ювентус», «Боруссія» Дортмунд
Опинився: «Челсі»

Якщо ви думаєте, що англійські фанати змішують із брудом виключно легіонерів, то помиляєтесь. У бік Джейдона Санчо вже багато разів летіло стільки критики, що жодна психіка б не витримала. Не витримав і Санчо – хотів грати виключно ліворуч в атаці в «Манчестер Юнайтед», але хто б ще вказував Еріку тен Гагу, що йому робити на своїй посаді.

Очевидно, що так діла не буде, а двері назад до дортмундської «Боруссії» зачинила банальна відсутність необхідних коштів у «джмелів».

І от після чого вже розпочались мандрівки агентів Джейдона – спочатку довелось летіти до Турину домовлятись із «Ювентусом» – невдало, потім назад на розмову з тен Гагом – нічого не вийшло, потім до Парижу – спроба компенсувати невдачу з Ніко Вільямсом виявилась невдалою.

undefined



І тут, уже в останні години трансферного вікна в Англії, з’явився лондонський «Челсі». Настільки дивний варіант, що й у самого Санчо свідомість повело – сказав, що знає Енцо Мареску ще з часів «Манчестер Сіті», хоча вони «трошки» розминулись на кілька років. Але то таке – «Манчестер Юнайтед» було байдуже, куди скидати цей баласт.

Матс Гуммельс (вільний агент)
Міг опинитись:
будь-де
Опинився: «Рома»

Цікавим видалось літнє трансферне для попереднього фіналіста Ліги чемпіонів УЄФА, бо такі ключові гравці, як той-таки Санчо та центральний захисник Матс Гуммельс залишили клуб. Це справляло дивне враження, але не настільки дивне, як те, що потім відбувалось із досвідченим оборонцем у контексті пошуку нового місця роботи.

Гуммельса хотіли всі й ніхто одночасно. Як тільки з’являлась конкретика, а гравець навіть пакував валізи та летів на медогляд, так одразу щось ішло не за планом.

undefined



Так прогоріли варіанти з «Болоньєю», мадридським «Реалом», туринським «Ювентусом», англійським «Брайтоном», іспанською «Мальоркою» та «Реалом Сосьєдад». Можна тільки уявити, скільки там польотних миль назбиралось на клубній карті.

Але в підсумку перегони за підписання гравця виграли ті, хто першими в них зайшов, і, напевно, найбільше того потребував – італійська «Рома».

13 вересня 2024 10:52







Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, Вхід



Поділитися

Туреччина, 31-й тур. Трабзонспор – Різеспор. Огляд матчу з дублем Зубкова

 

14 квітня 2025 01:22

Кубок Туреччини, 1/4 фіналу. Трабзонспор – Бодрумспор. Огляд матчу з голом Зубкова

 

02 квітня 2025 22:19

Греція, чемпіонський раунд. 1-й тур. Олімпіакос – Панатінаїкос. Огляд матчу з дублем Яремчука

 

31 березня 2025 14:00