Англія, 17-й тур. «Борнмут» громить «МЮ», «Евертон» зупинив «Челсі»
В матчі 17 туру елітного дивізіону чемпіонату Англії «Манчестер Юнайтед» вдома грав проти «Борнмута». В стартовому складі «вишень» з'явився український захисник Ілля Забарний, тоді як у Юнайтед відзначимо відсутність Маркуса Рашфорда та вихід Гаррі Магвайра в старті.
Команди активно розпочали матч, а «Юнайтед» мав момент, щоб відкрити рахунок – Амад Діалло зреагував на відскок м'яча в чужому штрафному й потужно пробив в кут, але Кепа врятував «Борнмут». Гості відповіли та ще й як! Гейсон підправив м'яч головою в дальній кут після подачі партнера зі штрафного. 0:1.
«Манчестер Юнайтед» влаштував штурм чужих воріт наприкінці тайму. Спочатку Амад отримав м'яч від Далота в чужому штрафному, а той викотив м'яч Бруну – Фернандеш – цілив в дальній кут, але не влучив. Трохи згодом Мейну покотив на Бруну, а той метрів з 12 пробив в дальній кут – Кепа врятував свою команду. А в останній момент Фернандеш технічно пробив з-за меж штрафного – м'яч пройшов повз дальній кут.
Очікувалось, що «червоні дияволи» продовжать тиск в другому таймі, але «Борнмут» був активнішим й доволі швидко заробив пенальті – Клюйверт розхитав Мазрауї та опинився на газоні після підкату супротивника. Клюйверт впевнено реалізував вирок. Не встигли господарі прийти до тями, як Уттара викотив в центрі з лівого флангу, а Семеньйо прошив Онана ударом низом – 0:3.
Команда Аморіма намагалась виправити ситуацію і навіть мала для цього декілька моментів. З найгострішого – Гойлунн вивів Гарначо віч-на-віч, а той не зміг переграти Кепу. Також була зворотна ситуація – Гарначо віддав на Гойлунна в чужому штрафному, а той потужно пробив в дальній кут. Втім, Кепа знов був на висоті. Фінальний свисток арбітра зафіксував розгромну поразку «Юнайтед».
МАНЧЕСТЕР ЮНАЙТЕД – БОРНМУТ – 0:3
Голи: Гейсон (29), Клюйверт (61, з пенальті), Семеньйо (63).
Манчестер Юнайтед: Онана, Мазраві, Магвайр, Мартінес, Далот, Угарте (Гарначо, 55), Мейну, Маласія (Йоро, 46), Діалло, Бруну Фернандеш, Зіркзе (Гойлунн, 54).
Борнмут: Аррісабалага, Сміт (Кук, 46), Забарний, Гейсен, Керкез, Адамс (Хілл, 89), Крісті, Семеньйо (Брукс, 89), Клюйверт (Біллінг, 78), Уаттара, Еванілсон (Унал, 71).
Попередження: Угарте (37) – Сміт (35), Аррісабалага (82), Гейсен (90+1).
Віталій Миколенко та його «Евертон» – це відомі майстри гри в обороні, особливо в домашніх стінах. Сьогодні погода в Ліверпулі вирішила допомогти своїй команді і було неймовірно вітряно та з дощем. Це точно не найкраща погода для технічного футболу, який любить демонструвати команда Енцо Марески.
Миколенко у старті, тут жодних сюрпризів немає, а Шон Дайч вирішив не змінювати склад, який відбирав очки в «Арсеналу» тиждень тому. Щодо «Челсі», то вони були без Марка Кукурельї, а враховуючи травмованих гравців оборони, вона у них виглядала максимально експериментально.
Якщо ви хочете почитати саме про те, який матч провів наш співвітчизник, то ми одразу задовольнимо цю вимогу, тим паче, що це був його ювілейний, 100-й матч за «Евертон»: точно не найкращий матч у виконанні Віталія, хоча все одно на високому рівні. Чому не найкращий? Бо Педру Нету, який йому сьогодні протистояв, періодично все ж проходив українця, важкувато було протистояти Миколенку португальському вінгеру. В атаці підтримки від Віталія було небагато, але були непогані моменти, коли саме він зупиняв атаки суперника і це треба відзначати.
Що по самому матчу? Очікувано в'язко та повільно, як і завжди буває на цьому стадіоні, та ще й за таких погодних умов. У першому таймі ми практично не побачили якоїсь гостроти біля воріт Роберта Санчеса, «іриски» свідомо віддали м'яч супернику і впевнено проти нього оборонялись. Підопічні Марески змогли створити всього два моменти за тайм, обидва були у Джексона, але у першому випадку потягнув Джордан Пікфорд, а в другому – стійка врятувала господарів поля.
Тобто так, перевага за моментами у «синіх» була, проте вийшла вона настільки незначною, а гра була такою повільною, що заявити про те, що вони контролювали хід матчу язик не повернеться. У другому таймі на початку ми нарешті побачили відповідь від «Евертону», на ударну позицію вивели Джека Гаррісона і він міг відривати рахунок, тільки сейв Санчеса врятував лондонців.
Далі знову гра загрузла в центрі поля. В основному лондонці контролювали м'яч, але не могли дійти до чужих воріт і щось створити. Цікаво, що саме у другому таймі якщо у когось і були гострі моменти, то це в «ірисок». Окрім вищезгаданого епізоду Ліндстром, який вийшов на заміну, прострілював на Бету, той трішки випередив м'яч, але на добиванні був Ндіай, удар якого з 2 метрів до воріт заблокував Тосін Адарабіойо. Неймовірно близькими до забитого голу були господарі.
А «сині», незважаючи на дві заміни від Марески для освіження атаки, так і не змогли створити особливих проблем супернику у другому таймі. Тому нульова нічия, друга поспіль нульова нічия «ірисок» проти лондонського гранду. Після цього матчу перервалася серія «синіх» із восьми перемог поспіль у всіх турнірах. В принципі, результат скоріше справедливий. «Челсі» залишається на другому місці після цього матчу, а Миколенко та його «Евертон» продовжують блукати на 15-й сходинці.
ЕВЕРТОН – ЧЕЛСІ – 0:0
Евертон: Пікфорд, Янґ (Коулман, 74), Тарковскі, Брантуейт, Миколенко, Манґала, Ґейє, Дукуре, Гаррісон (Ліндстром, 74), Калверт-Льюїн (Бету, 73), Ндіай.
Челсі: Роберт Санчес, Ґюсто, Дісасі, Адарабіойо, Колвілл, Кайседо, Енцо Фернандес, Нету (Мадуеке, 76), Палмер, Санчо, Джексон (Нкунку, 76).
Попередження: Ндіай (40), Пікфорд (45+1), Янґ (57), Бету (88) – Дісасі (82).
У матчі між «Фулгемом» і «Саутгемптоном» було зафіксовано нульову нічию, проте матч видався неймовірно цікавим.
«Дачники» з усіх сил намагалися загрожувати воротам Аарона Рамсдейла, який повернувся на поле після травми. На його рахунку 5 сейвів у цій грі та сухий поєдинок. Команда Марко Сілви мала статистичну перевагу не тільки у володінні м'ячем, але й у кількості завданих ударів. Попри те, що загалом було 16 спроб, лише 5 з них було завдано у площину воріт і 5 ударів було заблоковано на підступах до воротарського майданчика.
Наприкінці другої половини матчу «святі» навіть намагалися атакувати, хоч стримувати суперника їм вдавалося набагато краще. Забити гол все ж не вийшло, тож результат гри залишився нічийним.
ФУЛГЕМ – САУТГЕМПТОН – 0:0
Фулгем: Лено, Робінсон, Бессі, Діоп, Кастань, Кейрні (Годо, 76), Берге (Лукич, 76), Івобі, Кінг (Траоре, 62), Вілсон (Карлос Вінісіус, 87), Муніз (Хіменес, 62).
Саутгемптон: Рамсдейл, Вокер-Пітерс, Вуд, Бендарек, Гарвуд-Белліс, Сугавара (Брі, 80), Даунс, Арібо (Угочукву, 57), Фернандеш, Діблінг (Арчер, 46), Армстронг (Онуачу, 90+1).
Попередження: Даунс (34), Сугавара (48), Угочукву (86); Хіменес (79).
У ще одному з матчів зустрілися «Лестер» і «Вулвергемптон», наставниками яких є тренери, що очолили свої клуби посеред сезону – Рууд ван Ністелрой і Вітор Перерйра відповідно.
Незважаючи на те, що для португальського тренера «вовків» цей матч став дебютним в АПЛ, його підопічні здобули вражаючу виїзну перемогу, відправивши три м'ячі у сітку воріт «лисів» ще у першому таймі. Автором першого голу нової епохи Перейри у «Вулвергемптоні» став його співвітчизник Гонсалу Гедеш, який зміг вдало обробити м'яч після блискучої довгої передачі від Нелсона Семеду та пробити у дальній від голкіпера кут воріт.
Другий гол «Вулвз» стався після ще однієї блискучої передачі, але на цей раз від Метта Догерті, на яку відгукнувся Родрігу Гомеш. Незважаючи на майстерність пасу ірландця та контролю м'яча від португальського захисника, не обійшлось без помилки правого захисника «Лестера» Джеймса Джастіна, який не зміг витримати офсайдну лінію, залишивши голкіпера Денні Ворда у програшній позиції. На всяк випадок момент із взяттям воріт було переглянуто арбітрами VAR, проте порушень правил з боку гостей не було зафіксовано.
Команда Рууда ван Ністелроя намагалася скоротити відставання ще у першому таймі, проте безуспішно. Господарів підвела реалізація моментів. «Лиси» створили кілька чудових нагод, зокрема досвідчений Джеймі Варді міг забити свій черговий гол у чемпіонаті, завдаючи удару з кількох метрів до воріт Жозе Са, але йому завадив захисник.
Під завісу першої половини гри найкращий бомбардир «Вулвергемтона» у цьому сезоні Матеус Кунья забив третій гол у ворота «Лестера», тим самим встановивши остаточний рахунок у цьому матчі. Бразильський форвард розібрався у штрафному майданчику суперників, знайшовши свій момент. Асист на свій рахунок записав Гонсалу Гедеш.
У другому таймі «Лестер» продовжував тиснути на ворота суперника, завдавши чотири удари, але лише один із них був площину воріт. «Вулвергемптон», у свою чергу, раз по раз відповідав різкими контратаками.
ЛЕСТЕР – ВУЛВЕРГЕМПТОН – 0:3
Голи: Гедеш (20), Р.Гомеш (36), Кунья (44).
Лестер: Ворд, Крістіансен, Вестергор (Фас, 46), Коуді, Джастін (Чодурі, 53), Скіпп (Вінкс, 46), Сумаре, Мавідіді, Айю (Буонанотте, 84), Ель-Ханнус (Декордова-Рід, 54), Варді.
Вулвергемптон: Са, Р.Гомеш (Доусон, 83), Тоті, Буено, Семеду (Форбс, 89), Догерті, Андре, Ж.Гомеш (Бельгард, 89), Кунья, Ларсен (Дойл, 84), Гедеш (Хван Хі Чхан, 74).
Попередження: Вестергор (22), Сумаре (26).
Турнірна таблиця
22 грудня 2024 18:15