Сьогодні 27 квітня 2024 р.

Ювілейний «єврогол» збірної України

Збірна України здобула вольову перемогу в Скоп’є в матчі кваліфікації Євро-2024 над збірною Північної Македонії з рахунком 3:2

При цьому Юхим Конопля, забивши другий гол у ворота суперників «синьо-жовтих», став автором ювілейного, 100-го (!), гола української збірної в рамках відбору та фінальної частини чемпіонатів Європи. Для Коноплі (у 4-й грі) та Іллі Забарного (у 26-й) це були перші (!) голи в складі національної збірної, а Віктор Циганков відзначився вже 10-й раз.

16 червня українці здобули 16-ту вольову перемогу у своїй історії, в тому числі сьому гостьову та загалом лише другу, коли «синьо-жовті» по ходу матчу відставали від суперників на два голи. Вперше це сталося 7 жовтня 2000 року в Єревані у відбірковому матчі чемпіонату світу зі збірною Вірменії (3:2).

Сергій Сидорчук відкрив свій 10-й сезон у лавах збірної України. Перемога в Скоп’є стала для нашої збірної ювілейною, 30-ю, здобутою саме в червні-місяці. Андрій Ярмоленко провів свій 24-й матч у статусі капітана збірної й за цим показником із Русланом Ротанем та Андрієм П’ятовим розділяє 3-5 місця в списку капітанів-гвардійців «синьо-жовтих».

Ювілейні голи збірної України в рамках чемпіонатів Європи (1994 – 17.06.2023)

Сергій Коновалов

30’

Естонія

3:0 (д)

25-й

09.10.1999

ЧЄв

Андрій Шевченко

88’

росія

1:1 (г)

50-й

17.10.2007

ЧЄв

Максим Калиниченко

40’

Фарери

5:0 (д)

75-й

17.11.2015

ЧЄв

Андрій Ярмоленко

90+7’

Словенія

1:1 (г)

100-й

16.06.2023

ЧЄв

Юхим Конопля

67’

Північна Македонія

3:2 (г)

Усі вольові гостьові перемоги збірної України (1992 – 17.06.2023)

ТМ

18’, 22’

Литва

4’

2:1

Віктор Прокопенко

16.10.1993

ТМ

41’, 43’

США

26’

2:1

Олег Базилевич

06.09.1995

ЧЄв

66’, 70’, 83’

Литва

17’

3:1

Анатолій Коньков

07.10.2000

ЧСв

45’, 55’, 69’

Вірменія

17’, 44’

3:2

Валерій Лобановський

06.09.2018

ЛН

45+1’, 90+3’

Чехія

4’

2:1

25.03.2019

ЧЄв

40’, 90+3’

Люксембург

34’

2:1

16.06.2023

ЧЄв

62’, 67’, 83’

31’, 39’

3:2

Сергій Ребров

Найкращі бомбардири збірної України (1992 – 17.06.2023)