Кубок України. Обидві харківські команди зійшли з дистанції вже на старті турніру

У середу, п'ятницю та суботу відбулися матчі першого попереднього раунду розіграшу Кубка України-2020/21.

Турнір стартував із протистояння у Кривому Розі, де відроджений «Кривбас» приймав «Черкащину». Обидві команди шукали щастя біля чужих воріт, і не дивно, що м’яч опинявся в сітці аж шість разів. Сильнішими виявилися господарі – 4:2.

«Для мене «Кривбас» – це історія, – сказав головний тренер криворіжців Геннадій Приходько. – Адже свого часу я грав за цю команду, потім опікав молодіжний склад. Ось чому приємно, що саме під моїм керівництвом відроджений «Кривбас» здобув першу звитягу. Хоча, як засвідчив перебіг подій на полі, нам ще є над чим працювати, передусім – над удосконаленням атакувальних дій у завершальній стадії».

Що ж до двох поєдинків, які відбулися в п’ятницю, то в них були зафіксовані перемоги гостей, тернопільської «Ниви» (2:1) і житомирського «Полісся» (1:0), над «Карпатами» з Галича й «Чайкою» відповідно.

«До перерви ігрова перевага моїх підопічних над «Чайкою» сумнівів не викликала, – сказав керманич «Полісся» Сергій Шищенко. – Здавалося, що взяття воріт господарів – це лише питання часу. Але ми вперто розтринькували гольові моменти – і ледь не поплатилися за це. На початку другого тайму вже наш суперник схибив із близької відстані. На щастя, «Поліссю» таки вдалося забити переможний м'яч, але очевидно, що кілька позицій нам треба терміново підсилювати».

Із суботньої програми кубкових протистоянь виокремимо три. У Харкові дебютант другої ліги, «Метал», який очолює екс-захисник збірної України Олександр Кучер, приймав новачка першого дивізіону – «ВПК-Агро». Слобожани, за яких виступають такі досвідчені виконавці, як Руслан Фомін, Віталій Федорів, Сергій Романов, Владислав Нехтій, швидко заволоділи ініціативою й вийшли вперед після влучного удару капітана Єгора Демченка. Проте це не вибило їхнього суперника з колії. Микола Ляшенко вирівняв становище, а невдовзі Антон Кіча ефектним обвідним ударом ще раз змусив капітулювати воротаря «Металу». 1:2. У другому таймі захисник гостей Олександр Логінов збільшив перевагу своєї команди до двох м’ячів. Останню надію харків’ян урятуватися від поразки поховав Демченко, який не реалізував пенальті. Підопічні Сергія Соловйова впевнено перемагають (3:1) і продовжують виступ у кубковому турнірі.

У Сумах стосунки з'ясовували амбітний новачок першої ліги, «Альянс», і харківський «Металіст 1925», який не зміг пробитися до еліти і з цієї причини залишився без звільненого головного тренера Андрія Демченка. Біля керма його замінив Валерій Кривенцов, з ініціативи якого лави слобожан поповнили відразу сім новачків. Але відчувалося, що підопічним Кривенцова ще бракує зіграності.

Цим і скористався «Альянс». Господарі відкрили рахунок наприкінці першого тайму, коли після розіграшу стандартного положення відзначився Сергій Загинайлов, який останнім часом тішить результативними діями. У другому таймі гості доклали чимало зусиль, аби досягти зламу, проте на 70-й хвилині невгамовний Загинайлов оформив дубль, змусивши ще одну харківську команду достроково зійти з кубкової дистанції, – 2:0.

«Я радий за хлопців, які знову продемонстрували кубковий характер, – сказав головний тренер «Альянсу» Юрій Ярошенко. – Сподіваюся, що ця перемога додасть нам упевненості, і ми не розчаруємо своїх уболівальників і в чемпіонаті України».

Викликало інтерес і протистояння в Зорі, де зустрічалися колективи, які ще минулого сезону виступали в першій лізі, – «Балкани» й «Миколаїв». Щоправда, після того, як команда з Одещини добровільно вирішила понизитися в класі, її залишили кілька провідних гравців. Але завдяки бійцівській вдачі господарі чинили впертий опір «містянам», яким довелося докласти максимум зусиль, аби таки схилити шальки терезів на свій бік – 1:0.

Відзначимо, що серія пенальті для визначення переможця в суботу знадобилася в єдиному матчі – «Поділля» вдома здолало «Прикарпаття».

26.08.2020

«КРИВБАС» (КРИВИЙ РІГ) – «ЧЕРКАЩИНА» (ЧЕРКАСИ) – 4:2 (2:0)
Берко (13), Пятов (24, 71), Коцюмака (54) – Георгієв (62), Тищенко (85).

28.08.2020

«ЧАЙКА» (ПЕТРОПАВЛІВСЬКА БОРЩАГІВКА) – «ПОЛІССЯ» (ЖИТОМИР) – 0:1 (0:0)
Даудов (69).

«КАРПАТИ» (ГАЛИЧ) – «НИВА» (ТЕРНОПІЛЬ) – 1:2 (0:1)
Поручинський (59) – Хохлов (39), Демчук (67).

29.08.2020

«ПЕРЕМОГА» (ДНІПРО) – «КРЕМІНЬ» (КРЕМЕНЧУК) – 0:2 (0:0)
Луїс Фернандо (55, пенальті), Куліш (81).

«МЕТАЛ» (ХАРКІВ) – «ВПК-АГРО» (МАГДАЛИНІВКА) – 1:3 (1:2)
Демченко (18) – Ляшенко (31), Кіча (37), Логінов (56).

«НІКОПОЛЬ» – «КРИСТАЛ» (ХЕРСОН) – 1:3 (0:2)
Омельченко (74) – Семенина (2, з пенальті), Малиш (18), Гливий (81).

«ВІКТОРІЯ» (МИКОЛАЇВКА) – «ЯРУД» (МАРІУПОЛЬ) – 4:0 (3:0)
Без`язичний (5), Акімов (34, з пенальті), Кузьмін (35), Акімов (66).

«АЛЬЯНС» (ЛИПОВА ДОЛИНА) – «МЕТАЛІСТ-1925» (ХАРКІВ) – 2:0 (1:0)
Загинайлов (45+1, 70).

«ЕНЕРГІЯ» (НОВА КАХОВКА) – «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (ОДЕСА) – 2:3 (1:3)
Гавриленко (31), Россохатий (81) – Сікорський (15), Авагімян (35, 45+1).

«ПОДІЛЛЯ» (ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ) – «ПРИКАРПАТТЯ» (ІВАНО-ФРАНКІВСЬК) – 1:1 (0:0) П.П. 8:7
Жданов (72, з пенальті) – Шпікула (86, автогол).

«УЖГОРОД» – «БУКОВИНА» (ЧЕРНІВЦІ) – 2:0 (1:0)
Мосіюк (25, автогол), Чонка (64).

«БАЛКАНИ» (ЗОРЯ) – «МИКОЛАЇВ» – 0:1 (0:1)
Одарюк (33).

«РУБІКОН» (КИЇВ) – «ДІНАЗ» (ВИШГОРОД) – 0:2 (0:1)
Голи: Брижчук (16), Дмитренко (74).

«НИВА» (ВІННИЦЯ) – «ЧЕРНІГІВ» (ЧЕРНІГІВ) – НЕ ВІДБУВСЯ

30.08.2020

«ТАВРІЯ СІМФЕРОПОЛЬ» – «РЕАЛ-ФАРМА» (ОДЕСА)
«ЕПІЦЕНТР» (ДУНАЇВЦІ) – «КАРПАТИ» (ЛЬВІВ)
«ОЛІМПІЯ» (САВИНЦІ) – «ГІРНИК-СПОРТ» (ГОРІШНІ ПЛАВНІ)

08.09.2020

«ДНІПРО» (ЧЕРКАСИ) – «ВЕРЕС» (РІВНЕ)

09.09.2020

«МЕТАЛУРГ» (ЗАПОРІЖЖЯ) – «АВАНГАРД» (КРАМАТОРСЬК)

Фінал турніру, нагадаємо, має відбутися в Тернополі на міському стадіоні 12 травня 2021 року.

30 серпня 2020 10:00