Сьогодні 8 серпня 2022 р.

Кулеба: «Україна не сприйме жодних альтернатив статусу кандидата в члени ЄС»

Україна не сприйме жодних альтернатив наданню статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу і не бачить жодних раціональних аргументів у скептично налаштованих країн ЄС.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу у середу.

«Я хочу вкотре підтвердити, що ми, Україна, не будемо сприймати жодні сурогатні версії або альтернативи статусу кандидата (в члени ЄС – ред.), якими б рожевими вони не були. Нам потрібен статус кандидата на членство в ЄС – не кандидата в кандидати, не потенційного кандидата чи інший сурогат. Ми давно граємо в цю гру і знаємо, як це працює. Ми прості, скромні люди, які задовольняються звичайним стандартним статусом кандидата на членство в ЄС, не треба нам вигадувати нічого особливого», – сказав Кулеба.

Він висловив переконання, що Україна заслужила статус кандидата і відповідає критеріям для його отримання.

«Це позиція не лише уряду, а й громадянського суспільства. Я хочу подякувати понад 200 громадянським і неурядовим організаціям – як мені сказали, це найбільша в історії кількість організацій, які об'єдналися в межах адвокаційної кампанії і підписали відкрите звернення до іноземних урядів про те, що Україні наприкінці червня потрібно надати статус кандидата в члени ЄС», – зазначив очільник МЗС.

За словами міністра, у Євросоюзі є скептики щодо надання Україні статусу кандидата і ті, хто намагається «спокусити нас якимись альтернативами». У цьому контексті він зауважив, що не бачить жодних раціональних аргументів у скептично налаштованих країн.

«Статус кандидата – це останній психологічний бар'єр у країнах-скептиках ЄС, який ми повинні здолати», – переконаний глава української дипломатії.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство нашої країни в Європейському Союзі 28 лютого 2022 року.

8 июня 2022 15:02







Комментарі


Залишати комментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, Вхід



Поделиться

Звернення Президента України Володимира Зеленського увечері 165-го дня повномасштабної війни.

 

07 августа 2022 22:42

Звернення Президента України Володимира Зеленського увечері 164-го дня повномасштабної війни

 

06 августа 2022 22:55

Звернення Президента України Володимира Зеленського увечері 163-го дня повномасштабної війни.

 

05 августа 2022 23:12