Отбор ЧЕ-2016 (U-19). Украина повергла Азербайджан

Юнацька збірна команда України на мажорній ноті розпочала кваліфікаційний раунд чемпіонату Європи 2016 року у Баку. Підопічні Олега Кузнецова здобули розгромну перемогу над господарями міні-турніру – командою Азербайджану, забивши у ворота суперників чотири «сухих» м’ячі.

Зважаючи на той факт, що перші матчі на подібних турнірах відіграють вирішальну роль, суперники з повагою поставилися один до одного. Ані українська команда, ані юнаки з Азербайджану не форсували події, віддавши перевагу надійній гри позаду. Саме тому перший тайм запам’ятався напівмоментами Шведа, Баланюка та Михайліченка у складі «синьо-жовтих», а також гострими епізодами, які не втілили у голи Мадатов та Карімзада.

Ближче до відпочинку збірна України заграла сміливіше в організації атак, а тому у голкіпера азербайджанців Шахіна з’явилася робота. Тільки з 38-ї по 44-ту хвилини він тричі ставав на заваді після того, як Михайліченко та Баланюк загрожували воротам суперників.

Захисні редути команди господарів звалилися під натиском «синьо-жовтих» на початку другої 45-хвилинки. Шепелєв виконав подачу з кутового на ближню стійку, де Шевченко, випередивши захисників, переправив «сферу» у сітку.

На 60-й хвилині Кузнецов виконав першу заміну, випустивши на поле Щебетуна, і саме вона вже за мить стала результативною. Нападник збірної України першим же дотиком замкнув флангову передачу Шведа, закріпивши перевагу наших збірників.

Навіть забивши другий м’яч, українці не заспокоїлися і за півгодини довели статистичні показники цього матчу до вражаючих 11:0 за кількістю ударів у ствір воріт. Щоправда, з реалізацією у наших футболістів було трохи гірше – вдалося забити вже у самому ендшпілі. Піхальонок реалізував 11-метровий удар за фол Сертана у власному штрафному, а у компенсований арбітром час Гуцуляк довів рахунок до розгромного – 4:0.

В іншому матчі групи 5 збірна Боснії і Герцеговини вирвала вольову перемогу у матчі з командою Туреччини – 2:1. Таким чином, на початку змагань українська команда з трьома очками очолює кваліфікаційний квартет.