Євро-2022 (U-17). Україна – Італія 1:3. Фіналу не досягли…

Сьогодні в італійській Сієні підопічні Олега Кузнецова провели третій, вирішальний матч в еліт-раунді кваліфікації Євро-2022 (U-17).

У першому турі еліт-раунду відбору Євро-2022 юнацька збірна України (футболісти не старші 2005 року народження) перемогла команду Косова (2:0), а в другому, на жаль, поступилася Польщі (2:3). На фініші турніру синьо-жовтим довелося протистояти господарям – італійцям. Причому з огляду на ситуацію збірній України, аби посісти перше або друге прохідне місце, потрібно було перемагати. За інших варіантів треба було враховувати результат паралельного поєдинку Польща – Косово...

З перших хвилин зустрічі збірна України не притискалася до своїх воріт, намагаючись відповідати на атаку суперника своєю атакою. Утім, першими небезпечний момент створили господарі. Проте удар в упор К`яродії відбив Фесюк. Українці відповіли небезпечним пострілом від Гусєва, але м'яч пролетів поряд зі штангою.

І все ж таки ближче до середини тайму перевага збірної Італії стала відчутною. І свій гол вони таки забили. На 28-й хвилині у нашому штрафному майданчику Больцан виграв боротьбу у захисника і віддав пас на набігаючого Вакку, якому пробити не завадив Янович. Фесюк був безсилий. 0:1.

Наприкінці першого тайму збірна України спробувала переламати перебіг поєдинку, але із завершальним ударом у наших хлопців не складалося. А ось Фесюк за перші 45 хвилин відбив чотири удари італійців. Залишалася надія на другий тайм.

І вона з'явилася, оскільки з перших хвилин наша команда величезними силами пішла вперед. У цей час італійці не переходили центр поля аж до 57-ї хвилини, коли господарям вдалася контратака, внаслідок якої Деркач порушив правила на Онофрієтті. Штрафний та червона картка для українського півзахисника. Більше того, Ді Маджо ударом зі штрафного збільшив відрив у рахунку. 0:2. Здавалося, що гра закінчена, але синьо-жовті не занепали духом і на 62-й хвилині Деркач заробив пенальті. На жаль, Кремчанін не реалізував цей шанс, влучивши у стійку.

Але коли на 74-й хвилині Липані забив третій м'яч, питання про переможця цього протистояння вже не стояло. 0:3. Кінцівка матчу пройшла під диктовку господарів, а ще забити італійцям не дозволив Фесюк, на рахунку якого в підсумку виявилося вісім сейвів.

На останніх секундах Балаба після подачі Кремчаніна з кутового забив гол престижу. 1:3.

Таким чином, юнацька збірна України посіла в групі третє місце і, на жаль, не потрапила на Євро-2022, що проходитиме із 16 травня до 1 червня в Ізраїлі.