Сегодня 8 декабря 2021

Как херсонским махинаторам от футбола суд «гол забил»

Більше трьох років знадобилося голові Херсонської обласної федерації футболу В’ячеславу Богуну, аби відстояти справедливість у суді. Ще 2016 року В’ячеслава Васильовича начебто переобрали з посади у цій громадській організації, а виконувати його обов’язки став перший заступник голови Віктор Бербенцев…

Далі пройшли не менш «демократичні» вибори, які супроводжувалися підробкою підписів у протоколі. Тож федерацію очолив «знаний футболіст» – діючий тоді голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв. У функціонерів від спорту та чиновників, котрі тоді успішно реалізували кадрову комбінацію усе було, як то кажуть, «на мазі». В управлінні державної реєстрації Головного територіального управління юстиції Херсонщини легко скасували попередні реєстраційні записи, та внесли до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про буцімто законну зміну очільника обласної федерації футболу. З федерації усунули усіх як дійсних, так і асоційованих членів, котрі підтримували попереднього голову.

В’ячеслав Богун, щоправда, з цим не погодився. І подав до суду. Але і окружний адміністративний, і Одеський апеляційний суди відхилили його позов. Хоча позивач знову й знову доводив: рішення виконкому федерації футболу не було правомочним, оскільки кворуму на засіданні не було. А натомість «масовку» створювали особи, які взагалі не входять до складу виконавчого комітету. До того ж, підписи декого з членів цього органу не були схожі на справжні, і поліція тоді розпочала кримінальне провадження за фактом їх підробки. Та суди першої та апеляційної інстанції з дивною одностайністю не взяли суттєві аргументи до уваги.

undefined

 
Аж ось дійшло до розгляду справи у Вищому адміністративному суді України. Там касацію прийняли ще 22 серпня 2017 року, але по тому її матеріали довго припадали пилом. Аж поки не змінилася тамтешня колегія суддів, і керівництво суду. Після чого постанову по справі винесли просто-таки блискавично – за лічені дні. Вищий адміністративний суд України скасував попередні ухвали адміністративних судів у Херсоні та Одесі, зробивши висновок, що справу про скасування рішень державного реєстратора треба розглядати у порядку господарського судочинства. І тепер, якщо Господарський суд визнає обґрунтованість претензій В’ячеслава Богуна, нелегітимним може виявитися не тільки його переобрання, а й усі рішення, винесені як Віктором Бербенцевим, так і Андрієм Гордєєвим. Включно із виборами делегатів на національний конгрес Федерації футболу України, де більшість проголосувала за те, щоб президентом ФФУ став народний депутат і керівник бюджетного комітету попереднього складу Верховної Ради Андрій Павелко. Тож інтрига закручується вельми захоплива!

Що ж до В’ячеслава Богуна, то він у жодному разі не збирається вимагати від обласної федерації футболу жодних грошових компенсацій за незаконне усунення з посади у громадській організації. Професійному юристу буде достатньо того, що закон і правда восторжествують. А людці, котрі під «дахом» спорту займалися своїми меркантильними оборудками, позбудуться можливості гальмувати розвиток футболу.

31 декабря 2019 11:41Комментарии


Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.

Регистрация, ВходПоделиться

Игорю Суркису – 63!

 

22 ноября 2021 09:30

Дмитро Гордон – брати Суркіси, жарти Лобановського, скандали з Павелком, інтерв'ю з Мілевським

 

18 ноября 2021 20:50

Нещерет – экскурсия по базе, работа курьером, спрятанные сокровища

 

10 ноября 2021 14:09