Сегодня 21 июля 2018

Кравченко: «Санжар сказал: «Терпите…»

Центральний захисник «Олімпіка» Антон Кравченко – про специфіку своєї команди, різні методи брати три очки та враження від єврокубків

– Антоне, вісім очок у чотирьох матчах, жодної поразки – фахівці очікували успішного старту від донеччан, але навряд чи такого. Як можна це поясни (ще й пам’ятаючи про значні кадрові втрати влітку)?
– Почну з кінця: справді, багато людей пішло, але так само багато прийшло. У нас – тренерська команда, наш наставник сформував модель гри, під яку підбирає футболістів. Як бачите, підбирає успішно, результати не страждають.

– Два найкращі поєдинки в сезоні – проти «Олександрії» та «Зорі» – Ваша команда виграла з однаковим рахунком 2:0. Причому щоразу здобуття трьох очок було впевненим, а експерти говорили, мовляв, «Роман Санжар тактично переграв візаві»…
– Ну, як сказати (сміється). Треба багато працювати й слухати тренера. Треба детально «розбирати» кожного наступного суперника. Треба бути уважним на передматчевих установках і потім виходити на поле сконцентрованим.

– У згаданих матчах «синьо-біло-чорні» застосовували різну тактику: в першому доволі швидко відкрили рахунок і потім подвоїли, в другому спочатку «виморили» опонента, відтак дотиснули його в другій половині другого тайму. Зазвичай така варіативність є ознакою високого класу…
– Виходили з того, як складалася ситуація. Наприклад, виїзд в Олександрію: найперший матч сезону, ми були свіжі, суперник свіжий. Зіграли на тому, що вони, мабуть, не чекали від нас такої впевненості з перших же хвилин. А із «Зорею» все було інакше: ми були втомлені, бо мали більше ігор – через єврокубки. Тому на передматчевій установці Роман Миколайович сказав: «Терпіть, а «свій» гол обов’язково заб’єте». Забили.

– У чотирьох зустрічах наставник «Олімпіка» пробував різні ігрові схеми – 4+5+1, 4+4+2. Що це – пошук оптимального варіанту чи дії «під суперника»?
– Я вважаю, що використовуємо одну схему, яка може варіюватися в ході гри. Проте загалом не хотів би багато говорити з цього приводу: перед нами довгий сезон, і просто так викладати карти на стіл… – це неправильно.

– Сьогодні донеччани – єдина команда, котра не пропускала в Чемпіонаті УПЛ. Чи вважаєте це компліментом як усій оборонній лінії, так і Вам особисто?
– Це комплімент усій команді. Оборонна фаза гри коли починається? Коли гравці нападу намагаються заблокувати атаку суперника. Тобто підсумковий результат і підсумкові показники залежать від усіх ліній.

– Ви взяли участь у трьох поєдинках і встигли отримати дві жовті картки. Чи не забагато?
– На мою думку, друга була зайвою – там можна було обійтися й усним. А перша… Знаєте, ми ж не в балеті, футбол – контактний вид спорту.

– Зустріч із «Чорноморцем» у наступному турі Чемпіонату УПЛ розглядається під ракурсом «у команд однакові завдання, проте різний старт у сезоні».
– Так і є: тепер вони на останньому місці, тому будуть дуже мотивовані. Наше завдання – скористатися цим.

– Дебютувавши в єврокубках, «Олімпік» там недовго затримався. Проте, вочевидь, їхній «смак» мав запам’ятатись і спонукати до повторення наступного року…
– (Після паузи). Дещо розповім… Кілька років тому, коли я був запасним у «Дніпрі», мене внесли в заявку на один поєдинок головної команди. І що я побачив? Болільники дніпрян, які вважаються найкращими в Україні, найвідданішими, мовчали цілий матч, бо образилися на команду (чи на клуб – уже не пам’ятаю). Й от цього літа ми приїжджаємо в Грецію, де болільники… Чесне слово, в мене мурашки по спині побігли, щойно ми вийшли на розминку! Там фани не ображаються на своїх футболістів, не мовчать… Словом, хочу ще раз таке пережити і… побачити щось схоже в Україні…

11 августа 2017 20:27Комментарии


Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.

Регистрация, ВходПоделиться

Шахтер – Динамо: лучшие моменты противостояний в Суперкубке Украины

 

21 июля 2018 13:35

Презентация новичков Динамо

 

20 июля 2018 16:40

ТМ. Динамо – Виктория (Чехия) 2:0. Обзор матча

 

14 июля 2018 22:10