Сегодня 24 февраля 2019

Ковалец: «Мои ребята играют «с искрой»

Максим СУХЕНКО

В рамках триденного збору, що проходить з 10-го по 13 серпня, молодіжна збірна України провела товариський матч з «Динамо-2» (4:2). Після поєдинку головний тренер синьо-жовтих Сергій Ковалець, як завжди, приділив увагу журналістам.

– В першу чергу, хочу подякувати «Динамо-2» за можливість провести цей спаринг, – сказав Ковалець. – Матч вийшов інтенсивним та цікавим для всіх, а головне – інформативним для тренерського штабу. Також дуже приємно, що наша команда грає «з іскрою», у хлопців є справжні емоції. Ми хочемо, щоб футболісти в першу чергу отримували задоволення від гри, щоб вони почували себе добре на всі сто відсотків. В такому випадку, сподіваюсь, їм ніщо не завадить показувати свої кращі якості в усіх матчах, добуваючи результат і радість вболівальникам.

– Як балансуєте між поняттями «отримувати задоволення від гри» та «добувати результат»? Адже, наприклад, на тій же Олімпіаді в першу чергу ціниться саме результат...
– Недавно я прочитав інтерв’ю Хаві, коли він ішов з «Барселони». Іспанець казав: «Зараз всі боряться лише за результат. Ми ж в «Барселоні» в першу чергу хочемо отримувати задоволення від робочого процесу та від самого футболу. Якщо є це, результат приходить сам собою». Я на 100 відсотків згоден з цим твердженням. Коли буде хороша організація гри і правильний позитивний настрій, що приносить гравцям задоволення, тоді буде і результат.

– Зараз до вашого колективу знову влилася група нових футболістів, що раніше грала в збірній України U-20. Особисто ви вже маєте якісь нариси тої команди, що буде починати відбір до Євро-2017?
– Звичайно, певній «замальовки» вже є. Ми хочемо залучати гравців, які мають досвід виступів на молодіжних чемпіонатах світу та Європи. Тому зараз багато спілкуємось і з Олександром Петраковим (екс-тренер збірної України U-20. – прим. М.С.), і з Олександром Головко (тренер юніорської збірної України U-19. – прим. М.С.), щоб краще визначитись у виборі. Фактично, зараз нам треба взяти кращих футболістів з трьох команд і зліпити з них одну.

– Вважаючи, що робити це доводиться за три тижні до старту відбору, трохи лякає можлива відсутність зіграності та взаєморозуміння між гравцями...
– Так, часу залишається мало, і деякі моменти треба підтягувати вже зараз. Але тим цікавіша робота. А певні недоліки в зіграності має компенсувати інтелект футболіста. Якщо гравець мислить правильно, то в нього не буде проблем з командною грою і при обороні, і при атаці.

– В першому таймі проти «Динамо» ми побачили приблизну основу?
– Скажу так: сьогодні ми побачили команду з 24-х футболістів – це і є молодіжна збірна України. На вересневі матчі в списку 24-х вже можуть опинитися інші гравці, але складають вони одну команду.

– Ви висловлюєте побажання, щоб в цьому циклі також була створена збірна U-20 (або ж, як ще кажуть, друга молодіжна збірна України)?
– Звичайно, наявність такої команди в структурі збірних дуже важлива. Такою збірною стане команда Олександра Головко, яка недавно виступала на ЧЄ для 19-тирічних. Наскільки мені відомо, наш колектив U-20 вже має запрошення у жовтні зіграти два матчі зі збірною Китаю.

– Перед Меморіалом Лобановського ви говорили, що збірній треба покращувати саму якість гри. Три місяці потому вдалося досягти вагомого успіху в цьому питанні?
– Те саме я казав футболістам перед матчем: головне для нас – якість гри і підвищення загальнокомандного рівня. Ми постійно говоримо це хлопцям і різними методами намагаємося покращувати гру. Як це виходить – вже інше питання, але ми поступово йдемо до якісного та динамічного футболу.

12 августа 2015 16:39Материалы по теме

ТМ. Украина (U-21) – Динамо-2 – 4:2. Коваленко задал курс
11 августа 2015 20:45
Комментарии


Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.

Регистрация, ВходПоделиться

Откровенное интервью Руслана Ротаня

 

20 февраля 2019 10:18

ТМ. Динамо U-21 – Оболонь-Бровар 1:2. Весь матч

 

25 января 2019 10:19

Александр Головко – о Цыганкове, Зинченко, Коваленко и прочих молодых талантах

 

21 января 2019 12:38