Маріуполь – Ворскла 1:1 (пен. 2:3). Кубок України, півфінал. Звіт молоді!

Костянтин ПАТКЕВИЧ, «Футбольний клуб»

20-річний Ібрахім Кане врятував гостей від поразки, а 16-річний Павло Ісенко вивів їх до фіналу! Там на переможця вже чекає київське «Динамо».

Для азовської команди цей полуфінал став вже четвертим в історії, проте раніше вона жодного разу не змогла дістатися вирішального поєдинку. Полтавці натомість пробилися до кубкової топ-четвірки лише вдруге, зате їхня попередня спроба виявилася по-справжньому тріумфальною: у фіналі-2009 «Ворскла» здолала «Шахтар» – 1:0.

Один із героїв того пам’ятного титульного матчу – Володимир Чеснаков – вийшов на поле і цього разу. І саме капітан гостей до перерви мав чи не найкращу нагоду вразити ворота Дмитра Різника. Після підступно виконаного штрафного Ібрахімом Кане чемпіон світу зробив ефектний сейв, але напевне не зміг би перешкодити Чеснакову добити м’яч у сітку. Проте захисник із гарної позиції схибив.

Покарання не забарилося: Сергій Горбунов наблизився до карного майданчика «Ворскли», завдав удару і завдяки рикошету від ноги В’ячеслава Чурка пошив у дурні Євгена Гальчука – 1:0.

Звісно, у другому таймі підопічні Юрія Максимова, який через дискваліфікацію спостерігав за грою з трибун, активізувалися. Наслідком стали кілька напівмоментів, що виникали, втім, у обох воріт, адже витримувати баланс і продовжувати діяти компактно, не залишаючи вільних зон позаду, «зелено-білим» було важко.

Найактивнішим у складі полтавців виглядав Кане, якому напередодні виповнилося 20. Саме моторний малійський вінгер вів за собою партнерів, і саме йому врешті-решт судилося відновити рівновагу. Ігор Тищенко, щойно з’явившись на полі, поклав на газон Руслана Степанюка, і Катерина Монзуль призначила пенальті. Кане вгатив м’яча у кут – 1:1.

Збігала 80 хвилина, і полтавці вимагали більшого, виказуючи гаряче бажання уникнути додаткового часу. Зелені хвилі накочувалися на ворота «Маріуполя», був близький до оформлення дублю той таки Кане, проте азовці з великими труднощами встояли.

Не був порушений паритет і під час екстра-тайму, тож переможець визначався в серії 11-метрових. Максимов здивував усіх, у вирішальний момент кинувши в бій 16-річного голкіпера Павла Ісенка, який до цього жодного разу не грав за першу команду. І хід цей зіграв на всі 100!

Юний, проте 192-сантиметровий хлопець відбив три пенальті з п’яти і в підсумку вивів полтавський клуб до фіналу!

Нагадаємо, що бій за Кубок України між «Динамо» та «Ворсклою» відбудеться 8 липня.

МАРІУПОЛЬ – ВОРСКЛА 1:1 (пен. 2:3)
Горбунов (37) – Кане (80, з пенальті).
Серія пенальті: 0:1 Пуцлин, 0:1 Кулаков (воротар), 0:1 Шехич (вище), 1:1 Кащук, 1:2 Кане, 2:2 Полегенько, 2:3 Скляр, 2:3 Ігнатенко (воротар), 2:3 Баєнко (воротар), 2:3 Корнієнко (воротар).
Маріуполь: Гальчук, Корнієнко, Чоботенко, Яворський (Биков, 75), Полегенько, Горбунов (Дава, 56), Ігнатенко, Мишньов (Тищенко, 75), Чурко (Кулаков, 69), Топалов (Кащук, 69), Фомін (Дудік, 112).
Ворскла: Різник (Ісенко, 120), Сапай, Чеснаков, Пап (Баєнко, 80), Кане, Пердута, Скляр, Пуцлин, Ребенок (Шехич, 76), Степанюк, Кулач (Кравчук, 60).
Попередження: Топалов (31), Тищенко (84), Биков (114) – Пап (79), Пуцлин (81), Чеснаков (87).