Сьогодні 19 березня 2024 р.

Лига Европы 2018/19 / Плей-офф. 1/8 финала. Ответный матч. 14 березня 2019. 20:00

Цыганков

Сергій ВОРОНЮК, «Футбольний клуб» (з Києва)

Загальний рахунок двоматчевої дуелі засвідчив про різний клас команд, ставши уроком не лише для киян...

Надважка місія господарів уже на п’ятій хвилині стала нездійсненною – перший же кутовий біля воріт Бойка завершився голом. Це Вілліан подав від прапорця, Лофтус-Чик, відштовхнувшись у повітрі від Сидорчука, скинув на «п’ятачок», звідки Жиру впритул «розстріляв» голкіпера.

Від француза чекали гольових подвигів іще на «Стемфорді», саме його фото прикрасило обкладинку офіційної програмки зустрічі. Але в рідних стінах він обмежився дотепним пасом на Педро, після якого той відкрив рахунок. Цього разу Жиру не став себе стримувати, скориставшись гостинністю динамівських захисників: забив тричі, довівши свій актив у нинішньому розіграші Ліги Європи до дев’яти влучань.

Другий його гол, як і м’яч Маркоса Алонсо, лише підкреслив перевагу «Челсі» по всіх компонентах. Динамівцям, попри всі передматчеві міркування вголос, усе ж не вдалося позбавитися надмірного пієтету перед суперником, який подібні речі відчуває та, як правило, не пробачає.

Утім, чого гріха таїти – клуби дійсно складені з гравців різного класу, різної ринкової вартості (загальне співвідношення – 1:10), протягом сезону колективам доводиться вирішувати завдання різної складності, на тлі зовсім різного рівня національних турнірів. Останній тур чемпіонату України довів, наскільки великою є прірва між двома нашими грандами та їхніми земляками-суперниками. І, на жаль, настільки ж далеко на сьогодні відірвалися від «Динамо» та «Шахтаря» провідні команди Старого Світу.

Напевно, саме з цих позицій варто оцінювати підсумок двоматчевого протистояння киян із лондонцями. Відзначаючи при цьому відчутний прогрес молодої української команди. Не вистачило впевненого завершального акорду – грюкнути дверима не завадило.

...Другий і третій голи «Челсі» нагадували такий собі футбольний «дитячий мат» у три ходи. На 33-й хвилині Алонсо обігрався з партнером у довгу «стіночку» й вирізав діагональ у центр карного майданчика, де Кадар марно намагався втримати Жиру. А вже в компенсований арбітром час француз та іспанець долучили до зразкової комбінації Хадсона-Одої. В обох ситуаціях усе робилося на швидкості, злагоджено, геометрично точно, викликаючи естетичну насолоду.

У киян по перших 45 хвилинах можна згадати хіба що гол Гармаша з офсайду: виконання було на рівні кваліфікованих центрфорвардів, але до того Денис на мить випередив події. Динамівцям креативні дії давалися дуже й дуже важко, адже «Челсі», навіть досягши великої переваги, зупинятися не збирався – наче натякаючи майбутнім суперникам у Лізі Європи про свої амбіції.

Оцінила це навіть Фортуна – коли на початку другої половини гри Сидорчук двічі упродовж однієї атаки мусив перегравати Кепу: але спочатку воротар зіграв бездоганно, а потім хавбек «Динамо» влучив у штангу.

Як і тиждень тому, по перерві біло-сині виглядали більш активними й упевненими. Але знову забивав суперник. Або – майже забивав. Жиру «увімкнув» голову, оформивши хет-трик. Скориставшись «обрізкою» киян у центрі поля, реалізував вихід сам-на-сам Хадсон-Одої. А голу Алонсо зі штрафного завадив карколомний стрибок Бойка із сейвом, що напевне стане найефектнішим у цьому раунді.

Які висновки зроблять динамівці з антирекордного домашнього розгрому? Відповідь хотілося отримати якнайскоріше, на часі – весняна частина чемпіонату країни та кубковий турнір, де підопічних Хацкевича чекає донецький «Шахтар» – іще один опонент європейського рівня, але вже далеко не «Челсі»...