Третьяков
Гордієнко
(Грицук, 46)
Сітало

Матч з насиченою програмою – чотирма голами, купою «гірчичників», вилученням і пенальті – завершився заслуженою перемогою гостей.

Михайло ШКОЛЬНИКОВ, «Футбольний клуб»

Поразка «Зорі» в Чернігові залишила динамівцям шанс завершити стартовий етап чемпіонату на другому місці. Для цього біло-синім було потрібно здобувати на полі «Ніки» три очки. Натомість «Олександрія» за підсумками 22 туру у будь-якому разі залишалася п’ятою, адже тепер вже була не в змозі дістати на проміжному фініші «Десну».

Утім, навряд ці розклади істотним чином вплинули на настрій команд, які вийшли на гру надзвичайно вмотивованими, налаштованими битися за результат. Недаремно увесь перший тайм перетворився у суцільне протистояння характерів, сукупність численних єдиноборств, в яких, звісно, бажання поступатися не було ні в кого. Господарі при цьому виглядали аж занадто заведеними, яскравим підтвердження чому стали чотири попередження, отримані ще до перерви. Після неї, щоправда, й підопічні Олексія Михайличенка зібрали непоганий картковий врожай...

Володимир Шаран виставив дещо незвичний склад. Не могли допомогти товаришам Кирило Ковалець, Євген Банада та Богдан Мишенко, окрім того, залишилися поза заявкою Антон Шендриа, який щойно повернувся до першої команди після заслання в дубль, і основний правий бек Денис Мирошниченко. Нове захисне поєднання тим не менш давала собі раду, нейтралізуючи випади «Динамо», яке зі свого боку напередодні звітної зустрічі втратило відразу трьох гравців атаки.

Через пошкодження в столиці залишилися Віктор Циганков з Карлосом Де Пеною, а вже в Олександрії занедужав Микола Шапаренко, якого тренери вирішили поберегти. Певним чином це пояснює відсутність належної гостроти у діях киян, які вперше потривожили Юрія Паньківа лише на 21-й хвилині. Це найактивніший у складі біло-синіх Беньямин Вербич, вдало обігравшись з Олександром Караваєвим, з лінії карного майданчика цілив у верхній кут, проте голкіпер відвів загрозу у карколомному стрибку.

Серед хлопців Шарана своїм завзяттям виділялися моторні Максим Задерака і Валерій Лучкевич. Саме останній мав непогану нагоду відзначитися невдовзі після спроби Вербича, але зі зручної позиції пробив занадто високо.

І все ж таки, попри зовсім невелику кількість небезпечних моментів, без голу команди по роздягальнях не розійшлися. Після подачі Вербичем кутового з правого флангу не без допомоги Дениса Попова м’яч потрапив до Віталія Миколенка, простріл якого у дотик замкнув Артем Шабанов. Непоганий подарунок зробив собі центральний захисник на 28-річний день народження!

А відразу після відновлення гри становище олександрійців суттєво погіршилося, коли Олексій Довгий високо піднятою ногою зачепив голову Попова і побачив перед собою другий «гірчичник».

До честі господарів, вони не знітилися і попри чисельну меншість намагалися відшукати щастя біля чужих воріт. Не зупинила їх навіть результативна атака киян, яку після чудового проходу і прострілу Володимира Шепелєва головою з близької відстані замкнув Віталій Буяльський.

Допоміг «Олександрії» реанімувати інтригу арбітр Юрій Можаровський, який зафіксував небезпечну гру з боку Сергія Сидорчука й покарав його 11-метровим. Вирок гарматним пострілом реалізував Дмитро Гречишкин.

Проте віднайти в себе сили для рятувального штурму Грицуку з партнерами не вдалося, і протягом півгодини що залишалися до фінального свистка «Динамо» було ближче до успіху і в підсумку забило втретє. Після флангової передачі Йосипа Пиварича, продовження Вербича, Шепелєв примудрився з кількох метрів влучити у стійку, а ось Миколенко, до якого відскочив м’яч, повівся куди холоднокровніше – 3:1!

Здобувши перемогу, команда Михайличенка таки повернулася на друге місце, а отже почне наступний етап домашнім поєдинком проти «Десни». А ось суперником «Олександрії» в 23 турі буде шостий клуб за підсумками першого етапу і визначиться він лише у неділю, 8 березня.

Додамо, що ще за кілька днів, 11-го числа, олександрійці матимуть змогу помститися своїм кривдникам, коли гратимуть з «Динамо» на «Олімпійському» – в чвертьфіналі кубку країни.